مجله تاپ‌ناز‌

روش مصرف صحیح روغن نارگیل و خوردن آن برای بی خوابی و لاغری

روغن نارگیل را اگر به درستی مصرف کنید و بخورید می توانید ویتامین های محلول در چربی را بیشتر در بدن چذب کنید و در واقع مصرف آن با کمی چربی می تواند سلامت بدن را ارتقاء بدهد.

روش مصرف صحیح و خوردن روغن نارگیل برای سلامت

می توانید روغن نارگیل را با روش های مختلف در رژیم غذایی خود داشته باشید، مثلا آن را با قهوه و چای گیاهی، پخت و پز غذاها، استفاده در شیرینی ها، مخلوط آن با ماست و بلغور جو دوسر، سرخ کردنی و یا خوردن آن روزی یک قاشق.

روغن نارگیل روغنی سبک است و عطر و طعم آن بسیار غلیظ است و می تواند باعث تقویت سیستم عصبی و سلامت بدن شود.

به جز مصرف خوراکی روغن نارگیل، می توانید ان روغن را به صورت موضعی استفاده و بر روی پوست و موی خود استفاده کنید، این روغن بسیار غنی است و می توانید آن را در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشید.

خوردن روغن نارگیل

تمام فواید روغن نارگیل برای بدن

روغن نارگیل را قبل از خواب میل کنید

گفته می شود که مصرف کردن یک قاشق روغن نارگیل قبل از خواب می تواند باعث تحریک دستگاه هاضمه و حفظ سوخت و ساز بدن با سوختن چربی و کالری در هنگام خواب موثر م باشد.

بسیاری از خوردن نارگیل، به دلیل تبدیل شدن سریع آن در بدن به انرژی قابل استفاده، انرژی زیادی را تجربه می کنند. البت مصرف روغن نارگیل قبل از خواب اثرات سوء ندارد، اما این ها به بدن فرد بستگی دارد و این که بدن چطور به این روغن واکنش نشان می دهد.

قبل از خوابیدن مفدار کمی روغن نارگیل را درون یک فنجان چای گیاهی بریزید و ببینید چطو در بدن شما واکنش نشان می دهد و خواب شما را بهبود می دهد و صبح احساس آرامش خواهید کرد. اگر اینطور نبود می توانید روغن نارگیل را در وعده صبحانه مصرف کنید اما بهتر است این روغن را همیشه با معده خالی مصرف کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

چطور روغن خوراکی را به صورت خوراکی میل کنیم؟

می توانید روغن نارگیل را درون قهوه و یا چای بریزید و مصرف کنید، در ماست و بلغور جو دوسر مخلوط کنید، به عنوان روغن پخت و پز استفاده کنید، در طبخ ماهی مصرف کنید و یا روزی یک قاشق بخورید. طعم روغن نارگیل خفیف است و باعث می شود که نوشیدنی متنوع و سالم باشد که به روش های مختلف هم می تواند استفاده شود.

برخی از مردم از آن در پخت و پز استفاده می کنند و یا با ترکیبات صبحانه خود ترکیب می کنند. روش مصرف روغن نارگیل بستی به اولیت شخصی شما و میل شما دارد و می توانید آن را به نحوی مصرف کنید.

تنها چیزی که واقعا بهتر است در نظر بگیرید این است که چقدر روغن نارگیل مصرف می کنید. شما که نمی خواهید این روغن را بیش از حد اضافه کنید، زیرا می تواند به علت خواص و اجزای مختلف آن، اثرات ناخواسته ی ملین و افزایش وزن داشته باشد.

با مقدار کمی شروع کنید، و صرف نظر از اینکه چطور آن را مصرف می کنید، بعد از آنکه بدن شما واکنش نشان می دهد، مقدار آن را افزایش دهید ، برای اکثر بزرگسالان، می توان بین 2 تا 4 قاشق غذا خوری در روز مصرف کرد، اما در حدود 1-2 قاشق چایخوری برای کودکان.

همچنین، قبل از اضافه کردن این روغن قوی به رژیم غذایی خود، با متخصص پزشکی خود صحبت کنید تا اطمینان حاصل شود که با توجه به سایر شرایط یا نگرانی های سلامتی شما، این انتخاب عاقلانه است.

خوردن روغن نارگیل

مصرف روغن نارگیل بصورت خوراکی

خوردن روغن نارگیل برای دست دادن وزن موثر است؟

تحقیقات نشان داده است که روغن نارگیل بیشتر موثر بر کاهش وزن یا افزایش میزان متابولیسم، سرکوب اشتها و تبدیل آن به انرژی است تا اینکه به عنوان چربی ذخیره شود ؛

به طور کلی، با وجود این ویژگی ها به نظر می رسد که برای کاهش وزن بسیار مفید است، زمانی که یک مقدار مناسب از روغن نارگیل برای این اهداف استفاده می شود.

اسیدهای چرب متوسط ​​زنجیره ای موجود در روغن نارگیل (اسید اسکوریک، اسید کاپریلیک و اسید لوریک) به طور مستقیم در کبد تجزیه و تبدیل به انرژی قابل استفاده می شوند.

علاوه بر این، کتون هایی که در طول این فرآیند تبدیل و آزاد می شوند، متابولیسم بدن را افزایش می دهند و باعث می شوند که حتی در یک حالت منفعل، به سوختن چربی بیشتری کمک کنند، تا 120 کالری بیشتر در روزجذب شود.

مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می دهد اسیدهای چرب متوسط ​​زنجیره ای را با سطوح پایین بافت چربی، اغلب در ناحیه شکم مرتبط می کنند که لزوما به کاهش وزن نمی انجامد، اما می تواند به تعادل خود در سطوح کلسترول در جهت درست کمک کند، به این معنی که کلسترول HDL را افزایش(خوب) و LDL کلسترول کاهش(بد).

همچنین برای جلوگیری از اشتها، اثرات متابولیک اسیدهای چرب متوسط ​​زنجیره ای را برای کالری تخلیه کالری، انرژی کافی و احساس ناراحتی مهارمی کنند، بنابراین کاهش میان وعده غذایی و به طور کلی کاهش تقاضای بدن برای کالری در سراسر روز را به دنبال خواهد داشت.

خوردن روغن نارگیل

خوردن روغن نارگیل برای لاغری

روغن نارگیل دارای کالری و چربی بالا است، بنابراین مصرف بیش از حد باعث افزایش کالری روزانه شما می شود و می تواند منجر بهافزایش وزن شود.

همین امر در مورد میزان کلسترول شما صادق است، اگر روغن در مقادیر زیادی مصرف شود یا در یک رژیم غذایی که در مناطق دیگر به خوبی تعادل نداشته باشد ، افرادی که از چاقی یا سطوح کلسترول بالا رنج می برند ،ممکن است در صورت استفاده از این روغن در مقادیر زیاد، آسیب بیشتری نسبت به قبل حس کنند.

با توجه به ناراحتی روده ای، و عملکرد روغن به عنوان ملین، زمانی که بیش از حد مصرف می شود، می تواند باعث اسهال و ناراحتی شود ، به همین دلیل است که طرفداران این روغن پیشنهاد می کنند که با دوزهای کم شروع شود و به سطح راحتی برسند که در آن احساسات سودمند را بدون عوارض جانبی منفی احساس می کنند.

در نهایت، واکنش های آلرژیک ممکن است برای کسانی که حساسیت به نارگیل دارند، رخ داده باشد ؛ این حساسیتها نسبتا نادر است اما می تواند رخ دهد، چه زمانی که به صورت موضعی و چه هنگامی که خوراکی خورده شود.

بهتر است قبل از اضافه کردن مقدار قابل توجهی به رژیم سلامت خود، مقدار کمی بر روی پوست یا در رژیم غذایی تان آزمایش کنید و واکنش بدن خود را کنترل کنید.

از طرفی، قبل از استفاده از روغن نارگیل میتوانید با پزشک یا متخصص آلرژی صحبت کنید و آنها میتوانند راهنمایی کنند که آیا شما مصرف کننده مناسبی برای این ماده به طور کلی سالم هستید یا خیر.

خوردن روغن نارگیل

تاثیر روغن نارگیل بر کاهش وزن

اثرات جانبی خوردن روغن نارگیل:

برخی از عوارض جانبی احتمالی خوردن روغن نارگیل شامل افزایش وزن، مسائل روده ای، افزایش کلسترول و واکنش های آلرژیک است. با این حال، بسیاری از این عوارض جانبی زمانی رخ می دهد که روغن نارگیل در مقادیر مناسب مصرف نمی شود و یا کسانی که از ابتدا نباید مصرف روغن نارگیل داشته باشند، مصرف کرده باشند.

مطالب مشابه را ببینید!