مجله تاپ‌ناز‌

آیا ازدواج کردن با دختر ثروتمند پولدار خوبه؟

ازدواج با دختر پولدار

خیلی خوب می شود اگر طرفین در یک ازدواج در یک سطح باشند و تناسب داشته باشند. آیا پولدار بودن دختر یا پسر در ازدواج مهم است و چه تاثیری بر ازدواج دارد؟

ازدواج به دلیل پول درست است؟

ازدواج یک امر مقدس و مهم ترین تصمیم در زندگی هر فردی است، که او را وارد مرحله جدیدی از زندگی می کند. تشکیل زندگی مشترک و ورود به دنیای دو نفره و خانواده ای سالم، متعادل و پایدار مانند هر امر مهم دیگری به تفکر منطقی نیازمند است.
امروزه با تغییر معیارهای ازدواج در جوانان، برخی مهم ترین مقیاس برای زندگی مشترک را پول می دانند و اعتقاد دارند که داراریی مالی ،حلال همه مشکلات است و تمام شاخصه های اقتصادی را جایگزین ارزش اخلاقی می کنند. برخی از جوانان برای رهایی از مشکلات به دنبال ازدواج با شخصی می گردند که دارای وضع مالی مناسب است. این گروه از جوانان با این باور نادرست ازدواج می کنند که اگر همسری ثروتمند داشته باشند می توانند چشم روی تمام واقعیت های تلخ زندگی مثل فقر، بی سوادی والدین و نداشتن موقعیت اجتماعی ببندند و جایگاه خوب و قابل قبولی در جامعه و بین آشنایان کسب کنند.

سوال:جوانی 31 ساله، مجرد و دارای مسکن و شغل آزاد با درآمد ماهیانه یک میلیون و 500 هزار تومان هستم. سوالم این است که من چگونه و با چه معیارهایی همسر آینده ام را انتخاب کنم؟ آیا می توانم همسر پولدار بگیرم؟ آیا در ازدواج هایی که طرف مقابل پولدار و طرف دیگر وضعیت متوسط داشته باشد، ازدواج موفقیت آمیز بوده یا خیر؟

پاسخ کارشناس:قبل از هر چیز از خودتان بپرسید هدفتان از ازدواج کردن چیست؟ اگر قادر باشید پاسخ صریح و صحیحی به این پرسش بدهید، می توانید معیارهای همسر آینده تان را به درستی تشخیص دهید. در نظر داشته باشید فرد برای داشتن ازدواج موفقپیش از هر چیز، خود باید به بلوغ فکری و هویت یکپارچه دست یافته باشد و تنها چنین فردی قادر است هدف صحیحی از ازدواج کردن داشته باشد و معیارهای صحیحی برای انتخاب همسر آینده خویش در نظر بگیرد و بر مبنای آن معیارها انتخاب مناسبی داشته باشد. دقت کنید انتخاب همسر پیش از به وجود آمدن شناخت کافی و بر مبنای انتخاب های هیجانی، می تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند؛ بنابراین مراقب هیجانات خود باشید و سعی کنید بعد از دست یابی به شناختی مناسب تصمیم گیری کنید.

ازدواج با دختر پولدار

همچنین : رازهای داشتن ازدواج موفق

ازدواج با دختر ثروتمند

مشکلات وجود اختلاف طبقاتی در انتخاب همسر

از عوامل بسیار مهم در انتخاب همسر توجه به عوامل اقتصادی و فرهنگی است. از آنجایی که عوامل اقتصادی و فرهنگی می تواند هدایت کننده بایدها و نبایدهای افراد و شکل دهنده شیوه نگرش آن ها باشد، بیم آن می رود که در صورت وجود اختلاف طبقاتی بین طرفین، آن ها در آینده با مشکلات پیچیده ای مواجه شوند. از جمله تفاوت هایی که می تواند بین طبقات اقتصادی- فرهنگی مختلف وجود داشته باشد، می توان به تفاوت های مربوط به نقش مرد و زن در زندگی مشترک، تفاوت در نحوه نگریستن به مسائل زندگی و مسائل مالی، تفاوت در شیوه گذران وقت و تفاوت در سبک فرزندپروری اشاره کرد. این تفاوت ها می تواند زندگی آینده زوجین را با مشکل مواجه کند و تهدیدی جدی برای ازدواج به شمار آید.

موارد حائز اهمیت

در صورتی که با وجود مسائل مطرح شده تصمیم به چنین ازدواجی گرفتید، توجه به مواردی که ذکر می کنم، می تواند تا حدی خطرات احتمالی را کاهش دهد. حتما زمان مناسبی را برای شناخت فردی که به عنوان همسر آینده خود در نظر دارید، اختصاص دهید و مطمئن شوید تصمیم شما ناشی از معیارهای سطحی یا چشم و هم چشمی و دلایل این چنینی نیست. سعی کنید در این مدت درباره نوع تربیت خانوادگی، دغدغه ها، توقعات و انتظارات طرف مقابلتان، سطح ارتباطات و برخوردهای اجتماعی شان اطلاعاتی به دست آورید و نیز در این باره اطلاعاتی از خودتان به ایشان ارائه کنید. فرد مقابل و خانواده اش را با شرایط خود و خانواده تان به طور کامل آشنا کنید و ترتیبی دهید که خانواده ها ملاقات هایی با یکدیگر داشته باشند تا بتوانید امکان سازگاری آن ها را با یکدیگر بسنجید. در نهایت حتما از مشاوره پیش از ازدواج بهره مند شوید.

مطالب مشابه را ببینید!