مجله تاپ‌ناز‌

اپیلاسیون ناحیه تناسلی خطر مرگ به همراه دارد!

اپیلاسیون ناحیه تناسلی

اگر قصد دارید ناحیه تناسلی خود را اپیلاسیون کنید باید نکات بهداشتی را رعایت کنید تا دچار بیماری نشوید. اگر بهداشت را بدرستی رعایت نکنید اپیلاسیون حتی می تواند باعث مرگ شود!

اپیلاسیون ناحیه تناسلی ممکن است باعث ایجد بیماری های مقاربتی بشود

خیلی از خانم ها برای رفع موهای زائد از روش اپیلاسیون استفاده می کنند. انجام اپیلاسیون می تواند باعث ایجاد حساسیت در پوست و نفوذ باکتری ها و ویروس ها از محل زخم شدگی به داخل بدن می شود و باعث ابتلا به بیماری های خطرناک می شود. در این مطلب در مورد خطر اپیلاسیون ناحیه تناسلی و واژن به شما می گوییم.

 

خطرات اپیلاسیون ناحیه تناسلی و واژن در زنان

اپیلاسیون موهای زائد بدن باید اصولی انجام شود تا مشکلی بوجود نیاورد ولی اگر دانش فرد انجام دهنده اپیلاسیون کم باشد و طرز استریل کردن وسایل را نداند خطران جبران ناپذیری دارد و باعث بیماری می شود.

خیلی از خانم ها به دلیل پاکیزگی و رعایت بهداشت مرتب از روش اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند. انجام اپیلاسیون و زدودن موهای زائد ناحیه تناسلی باعث ابلت به یک بیماری پوستی به نام مولوسکوم می شود که در این بیمار سراسر ناحیه تناسلی ضایعات جلدی ایجاد خواهد شد.

ابتلا به بیماری پوستی مولوسکوم خطر ابتلا به یک بیماری آمیزشی دیگر مانند زگیل تناسلی را هم بالا می برد. با هر نوع روش اپیلاسیون خطر انتقال بیماری های آمیزشی یا غیر آمیزشی وجود دارد. اپیلاسیون باعث ایجاد خراش در پوست می شود و میکروارگانیسم ها به خصوص ویروس اچ آی وی یا ایدز و ویروس زگیل تناسلی از طریق همین خراشها وارد پوست بدن می شوند.

نکات بهداشتی که هنگام اپیلاسیون ناحیه تناسلی باید رعایت شوند

با هیچ روش اپیلاسیونی موها به صورت کامل و دائمی از بین نمی روند و فرد مجبور می شود به صورت مرتب اپیلاسیون کند که با هر بار اپیلاسیون، پوست بیشتر آسیب می بیند و هر گونه سائیدگی و از بین رفتن یا زخم شدن پوست ناحیه تناسلی محلی برای ورود باکتری و ویروس ها می باشد و بدن را بیشتر در معرض عفونت واگیردار قرار می دهد.

اگر در هنگام اپیلاسیون حتی کمی پوست شما زخم شود از همان محل ویروس ایدز و زگیل تناسلی وارد بدن می شوند.

خطرات اپیلاسیون ناحیه تناسلی به دلیل رعایت نکردن بهداشت

هیچ کدام از افرادی که در مرکز اپیلاسیون انجام می دهند، دارای دانش مورد نیاز نمی باشند. فرد انجام دهنده اپیلاسیون باید دانش کافی در مورد انتقال بیماری، روش های از بین بردن ویروس و باکتری را بداند و طرز استریل کردن وسایل، نوع محلولی که باید استفاده شود، روش استریلیزاسیون که برای هر وسیله لازم است را بلد باشد.

اکثر افراد انجام دهنده اپیلاسیون، تی مسائل ایمنی پیه در بهداشت فردی نیز رعایت نمی کنند. به عنوان مثال اگر فردی قبل از شما دچار ایدز باشد و در اثر اپیلاسیون، اگر دست های فرد انجام دهنده اپیلاسیون و وسایلش آلوده به خون این فرد شوند، سپس این قفرد با همان دست ها و وسایل آلوده شما را اپیلاسیون کند و در پوست شما زخم ایجاد شود، امکان انتقال ویروس HIV به بدن می باشد.

اپیلاسیون ناحیه تناسلی

عجله نکنید

برای رعایت بهداشت لازم است وسایل مورد استفاده یک بار مصرف باشند و تخت و ملحقه ای که مشتری روی آن می خوابد پاکیزه باشد و فرد انجام دهنده اپیلاسیون سالم باشد تا انجام اپیلاسیون باعث انتقال بیماری و به خطر افتادن سلامت فرد نشود.

اگر از وسایل یک بار مصرف استفاده شودف هزینه اپیلاسیون بالا می رود و مشتری کمتر می شود و یا اینکه سود گردانندگان این مراکز کاهش پیدا می کند پس بیشتر مراکزی که اپیلاسیون را نجام می دهد بهداشت را رعایت نمی کنند.

اکثریت قریب به اتفاق گردانندگان مراکز اپیلاسیون و انجام دهنده های آنها کوچکترین اطلاعی از ملزومات بهداشتی اپیلاسیون ندارند و هدف اصلی آنها سود بیشتر، هزینه کمتر و مشتری بیشتر است.

هشدار به افرادی که می خواند اپیلاسیون ناحیه تناسلی را انجام دهند

در اپیلاسیون به روش لیزر در بخار حاصل از لیزر بیش از 300 ماده شیمایی مانند بنزن و تولوئن و … وجود دارد که برای سلامت انسان مضر هستند.

با لیزر کردن موها، مواد موتاژن (موادی که باعث جهش ژنی می شوند) وارد مو می شوند. اپیلاسیون موهیا طبیعی بدن اصلا توصیه نمی شود، حتی هر موی زائدی هم نیاز به اپیلاسیون ندارد و فقط با انجام اپیلاسیون خود را در معرض بیماری های وایگر دار مانند زگیل تناسلی قرار می دهید.

مطالب مشابه را ببینید!