حاشیه های ورود اصغر فرهادی به ایران + عکس

با وجود گذشته حدود ده روز از اسکار گرفتن اصغر فرهادی  به واسطه فیام «جدایی نادر از سیمین» اخبار پیرامون این واقعه همچنان مورد توجه اهالی سینما قرار دارد.

به گزارش شفاف، از عصر دیروز دهان به دهان میان اهالی سینما خبر پیچید که اصغر فرهادی امشب وارد تهران می شود. هر چند علی سرتیپی پیش از این از تدارک مراسمی برای اصغر فرهادی در روزهای آخر سال خبر داده بود اما ورود اصغر فرهادی همچنان برای خیلی ها در هاله ای از ابهام قرار داشت و راست و دروغ آن مشخص نبود تا آنکه اتفاق افتاد.
برنده جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۲ در حالی وارد فرودگاه امام خمینی شد که مردم بسیاری در ساعت‌های اولیه صبح در محوطه فرودگاه امام خمینی(ره)  با دسته‌های گل منتظر حضورش بودند. مردمی که با تبلیغات دهان به دهان خود را به آن‌جا رسانده بودند.
بهروز وثوقی‌راد، لیدر کلاه مخملی تیم فوتبال استیل آذین که در استادیوم‌ها مسئولیت شعار دادن را بر عهده داشت، با حضور در میان جمعیت و سر دادن شعارهای استادیومی مشغول ابراز احساسات برای اصغر فرهادی شد.
حسین زند‌باف؛ امیر اثباتی، سید احمد میرعلایی (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی)، حسن حسندوست، محمدرضا شریفی‌نیا و امیر اسفندیاری از هنرمندان و مسئولانی هستند که به استقبال اصغر فرهادی و همسر و فرزندانش آمدند.
مسئولین بنیاد سینمایی فارابی که عهده دار مسئولیت برگزاری مراسم استقبال از فرهادی را بر عهده داشتند پس از عبور فرهادی از گیت ویژه به دلیل ازدحام و بی نظمی خاصی، فرهادی و خانواده‌اش را به سالن وی آی پی فرودگاه امام بردند و خبرنگاران و عکاسان نتوانستند از نزدیک با او گفت و گو کنند.
 بازگشت اصغر فرهادی
به دلیل ازدحام بیش از اندازه جمعیت، اصغر فرهادی بی آن که امکان دیدار با هواداران‌اش را داشته باشد از در پشتی به یک ماشین منتقل شد و فرودگاه را ترک کرد.
برنامه هفت که همزمان با ورود اصغر فرهادی روی آنتن شبکه سه در حال پخش بود بدون توجه به این اتفاق درباره سینمای عباس کیارستمی صحبت کرد و بدون هیچ گونه واکنش و تنها در حد یک سری جملات رد و بدل شده میان مجری و کارشناس آن به این موضوع پرداختند.
اصغر فرهادی به همراه خانواده‌اش قصد دارند ایام نوروز را در ایران باشند و در بهار سال ۹۱ فرهادی پس از بازگشت به فرانسه فیلم جدید خود فیلمبرداری کرده و به ایران باز می‌گردد.
قرار است در روزهای پایانی سال مراسمی به همت بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فیلمیران و هیات مدیره خانه سینما در سینما آزادی برگزار شود و از اصغر فرهادی به خاطر موفقیت‌های اخیرش قدردانی شود.
مطالب مشابه را ببینید!