مجله تاپ‌ناز‌

جلوگیری از خیانت همسر ؛ روش موثر برای جلوگیری از خیانت کردن همسر

جلوگیری از خیانت همسر

اگر در زندگی زناشویی خود با همسر دچار مشکل شده اید باید با روش صحیح مشکلات را حل کنید تا رابطه شما بهتر شود و از خیانت همسر جلوگیری کنید. برای جلوگیری از خیانت همسر بعضی از راهکارها، می تواند به شما کمک کند که در ادامه توضیح داده ایم.

روش هایی موثر برای جلوگیری از خیانت همسر

خیانت امری ضد اخلاقی است و به هر دلیلی که انجام شود بسیار زشت و ناپسند است و نتیجه ای جز شرمندگی در پی ندارد. خیانت اثرات زیانباری دارد که دیر یا زود گریبان فرد را خواهد گرفت، پس اگر مشکلی در روابط وجود دارد باید با دید باز به آنها نگاه کرد و با اندیشه و تدبیر سعی کنید که آن را حل کنید. در این بخش تاپ ناز راهکارهایی برای جلوگیری از خیانت همسر را به شما می گوییم.

14 روش برای جلوگیری از خیانت کردن همسر

 

با همسر خود توافق داشته باشید

همسر شما ممکن است عقاید متفاوتی در مورد مسائل زندگی داشته باشد و دیدگاه او نسبت به مقوله خیانت هم با یکدیگر تفاوت داشته باشد. ممکن است یکی از همسران بیرون رفتن با همکار جنسی مخالف را برای شام عادی بداند ولی برای طرف مقابل این نوع رفتارهای جزیی از خطوط قرمز باشند. پس بهتر است در مورد هر آنچه که از نظر شما خیانت محسوب می شود با او صحبت شفاف و واضحی داشته باشید تا به توافق برسید.

برای او ستاره باشید

دلیل خیانت خیلی از زوجین برآورده نشدن نیازها از سوی همسر می باشد پس به همین دلیل به دنبال رفع نیاز در دنیای خارج از زندگی مشترک می روند و بدین طریق این خلا را پر می کنند. به شما توصیه می کنیم برای جلوگیری از خیانت کردن همسر نقاط ضعف را از بین ببرید و در جهت رفع نیازهای همسرتان بیشتر تلاش کنید.

به کارهایی که می کنید توجه ویژه داشته باشید

با افزایش سن مکن است رفتارمان تغییر کند پس باید برای شناخت بهتر یکدیگر کارهای که هم به رشد خودمان و هم به همسرمان کمک می کنند مانند کتاب خواندن با هم، شرکت در سمینارهای آموزشی یا یک برنامه آموزش روابط زناشویی آنلاین پیدا کنید تا رابطه شما رو به پیشرفت و بهبودی قرار بگیرد.

جلوگیری از خیانت همسر

حسادت نکنید و بهتر عمل کنید

اگر همسر شما به فردی دیگر توجه دارد، با عصبانیت شما این توجه عمق بیشتری هم پیدا می کند. باید تلاش کنید همسر را جذب استعداد و توانایی خود بکنید و دلایل زیادی برای دوست داشتن شما در شخصیت شما پیدا کند. شاید تهدید همسر در یک مقطع زمانی کوتاه مدت باعث ترس او شود ولی در طولانی مدت هیچ اثری ندارد و شما نمی توانید همسر را با استفاده از تهدید و ترس در کنار خودتان حفظ کنید.

همسر خود را همیشه درک کنید

همسر شما فکرهای پنهانی و حس های پنهانی زیادی دارد که هیچ کسی از آنها با خبر نیست و کسی هم درباره آنها چیزی نمی داند. باید سعی کنید با مهربانی و صداقت و بدون قضاوت کردن سعی کنید چیزهایی را بدانید که حتی مادر و نزدیک ترین دوستان او هم نمی دانند. از این رو سعی کنید با او صمیمی باشید تا این نزدیکی شما باعث پیشگیری از خیانت او شود.

حضور خود را برای او ثابت کنید

تمام ما در زندگی به دنبال تامین نیازهای خود هستیم و اگر در زندگی زناشویی همسرمان تنواند نیازهای عاطفی، جسمانی و معنوی ما را درست برآورده کند، به دبنبال فرد دیگری برای رفع کردن این نیازها می گیردیم و دیگران پایه ای برای آغاز یک پیواند عافی می شوند پس اگر در زندگی زناشویی شما کسی باشید که همسرتان به شما مراجعه می کند و آنقدر خوب باشید که کسی نتواند با شما برابری کند همسرتان به دلیل ویژگی های برتری که شما دارید، نمی تواند کسی را جاگیزین شما کند و به شما خیانت نخواهد کرد.

به سراغ مشاوره های دوره ای بروید

همه افراد دچار نقاط کوری در برخورد با دیگران هستند که این نقاط به دلیل رفتار و روابط خانواده ما می باشد. نقشه رابطه ایمن و سلامت ما اغلب به خوبی همان چیز می باشد که برای نخستین بار آن را دیده و تجربه می کنیم. پس بهتر است مشاور خوب و توانایی پیدا کنیم و چند جلسه نزد او برویم تا او در تدوین نقشه ای درست و جامع از چگونگی حفظ رابطه با همسر خود و تقسیم شادمانه تر زندگی با یکدیگر کمک رسان باشد.

فرصت ها را محدود سازید

داشتن رابط نامشروع و خیانت، گاهی به دلیل ایجاد یک فرصت ایجاد می شوند مثلا وقتی که به تنهایی با یک همکار سفر می رویم و یا بدون حضور همسر تا دیر وقت در مهمانی می می مانیم یا زمان هایی که در تنهایی سر می کنیم و یا مشروبات الکلی و مواد مخد مصرف می کنیم و یا فعالیت ها و روابط اجتماعی زیادی داریم، همه اینها می توانند باعث فرصت مناسبی برای خیانت کردن به همسر شوند.

برای پیشگیری از خیانت در این مواقع در تمام طول روز باید با همسرتان ارتباط داشته باشید و کارها را با همسر خود انجام دهید و در هنگام دور بودن همسر خود به او پیام عاشقانه ای بفرستید.

اصل تعهد را به یاد داشته باشید

برای اینکه به همسر خود خیانت نکنیم باید نسبت به همسر خود تعهد داشته باشیم، به همسر وفادار بمانیم و صادق باشیم و دلایل تعهدمان نسبت به همسر خود را گوشزد کنیم تا مغزمان بدون کنترل عمل نکند.

دلایل تعهد و فواید تعهد نسبت به همسر عبارتند از : کسی که همه خصوصیاتتان را می شناسد؛ کسی که با او خاطره دارید ؛ کسی که تکیه گاه شماست؛ کسی که در زمان پیری و هنگامی که زیبایی، جوانی، سلامتی و توانایی های شما از بین رفت، با شما خواهد ماند و زندگی اش را با شما به اشتراک بگذارد؛ کسی که تا پیری همراه شماست.

جلوگیری از خیانت همسر

فراتر از استانداردها فکر کنید

برای ارتقا و بهبود روابط خود و جلوگیری از خیانت لازم است کارهای زیر را انجام دهید :

  • زندگیتان را هیجان انگیز کنید و با همسرتان لحظات شاد و هیجان انگیزی برای خود بسازید و با او سرگرمی های جدید را با هم امتحان کنید.
  • با همسر خود راحت و صمیمی درباره مسائل جنسی، شادی ها و تمایلات خود صحبت نمایید.
  • دریک کلاس ورزشی و هنری ثبت نام کنید.
  • به یکدیگر برنامه های مهیج تلویزیونی ببینید.
  • با هم به سفر و مکان های سیاحتی بروید و از رفتن به سفر لذت ببرید.
  • تجربه هایی را که کمی برایتان دشوار است ، انتخاب کنید.
  • در حوزه های جسمی و احساسی فعالیت های هیجان انگیز جدید را تجربه کنید.
  • زندگی عاشقانه تان را تازه و جدید نگه دارید.
  • به جای آنکه به سرزنش و تهدید بپردازید، تمرکز خود را روی قوی تر ساختن خود قرار دهید و همسرتان را به خود جذب کنید و برای ارتقا و بهبود روابط خود ثابت قدم باشید.

اول مشخص کنید آیا می خواهید زندگی زناشویی تان را نجات دهید.

اگر در همسرتان بی وفایی دیدید نشان دهنده این است که برای مدت طولانی دچار مشکل در زندگی مشترک بوده اید هرچند آن را تشخیص نداده باشید و این را می رساند که یکی یا هر دوی شما نیازهای اساسی یکدیگر را برطرف نکرده اید. زندگی شما در لبه پرتگاه قرار دارد و ممکن است همسرتان به شما بی وفایی نماید پس ابتدا مشخص کنید که آیا می خواهید زندگی زناشویی تان را نجات دهید.

برای نفر سوم میدان را خالی نکنید

با ظهور بی وفایی ، مسیری مستقل و سختگیرانه را در پیش بگیرید و برای همسر بی وفایتان روشن کنید که به هیچ عنوان این وضعیت را تحمل نمی کنید. با فهمیدن این مسئله داد و فریاد راه نیاندازید و به هیچ عنوان خانه را برای نفر سوم خالی نکنید.

در اکثر مواقع زنان بعد از مدتی کشمکش و درگیری با همسر، به راحتی میدان را خالی می کنند و به نفر سوم این فرصت را می دهند که در دل همسرشان جا باز کند. بهتر است بمانید ، مشکلات را شناسایی و حل کنید و اگر لازم دیدید با همسرتان صحبت نکنید اما به نقش های زناشویی خود و امور فرزندان و رسیدگی کنید.

بدانید چه انتظاری داشته باشید

بی وفایی دردی غیرقابل تحمل است و در بیشتر موارد باعث طلاق می شود.

بی وفایی دردی غیرقابل تحمل را به افراد وارد می کند،اما اغلب آنها می تواند به طلاق منجر نشود و به رفع اختلاف بیانجامد. بنابراین خودتان را آماده کنید و به ازدواج تان فرصت بیشتری برای بهبود و دوام دهید.

بعد از چند روز از وقوع این حادثه بر اعصاب خود مسلط شوید و در غیاب فرزندان مفصلا با همسرتان صحبت کنید و دلیل رفتارش را جویا شوید.

اگر کاستی های زندگی زناشویی شناسایی و سپس اصلاح شود مشکلات تا حد زیادی برطرف می شود. اما در برخی موارد بدون اینکه کاستی در زندگی زناشویی باشد ، مرد در یک موقعیت وسوسه انگیز قرار گرفته و دچار لغزش می شود. شما باید به عنوان یک فرد در مرکز عاطفی خانواده تان با تلاش پایدار دوباره همسرتان را به خانواده بازگردانید.

برای رفع نیازهای هم از همین الان شروع کنید

حال نوبت به آن رسیده است که نیازهای عاطفی همسرتان را برآورده کنید و نگذارید کسی دیگر این کار را کند. زن و مرد برای بازسازی زندگی مشترک و شروع فصل تازه ای از عشق باید با تلاش پایدار مهمترین نیازهای عاطفی هم را برطرف کنند. وقتی شروع به کار کردن در مورد این نیازها کنید، زندگی مشترک شما همان می شود که همیشه می خواستید.

نخستین قدم برای اصلاح رابطه تخریب شده از طریق صحبت کردن است که زوجین می توانند نگرش خود را در مورد مسائل کلی و مشترک به هم انتقال دهند.

مطالب مشابه را ببینید!