مجله تاپ‌ناز‌

رنگ چشم نوزاد در چند ماهگی تغییر می کند؟

رنگ چشم نوزاد تا حدود 6 ماهگی تغییر می کند و به آرامی تیره تر میم شود و از رنگ سبز به قهوه ای تبدیل می شود.

دلیل تغییر رنگ چشم نوزاد چیست و چه زمانی انجام می شود؟

نوزاد بعد از تولد رنگ چشمانش ثابت نیست و رنگ مشخصی ندارد و باگذشت زمان به دلیل تغییراتی در چشم ها، رنگ آنها تغییر پیدا می کند. اما چه زمانی و به چه دلیل رنگ چشمان تغییر پیدا می کند؟

رنگ چشم نوزاد

رنگ چشم نوزادان چه زمانی ثابت میشود؟

دلیل تغییر رنگ چشم نوزاد

عنبیه یکی از بخش های چشم است که حاوی رنگ است؛ ایریس ها، رنگ خود را از رنگدانه به نام ملانین دریافت می کنند که بر مو و پوست تاثیر می گذارد، ملانین بیشتر باعث می شود که رنگدانه ها تیره تر شوند. ملانین در نوزادان به سطوح کامل نمی رسد، به همین دلیل بیشتر نوزادان سفید، با چشمانی آبی متولد می شوند و همچنین نوزادان آفریقایی آمریکایی با پوست تیره یا دو رگه به دنیا می آیند. وقتی سطح ملانین افزایش پیدا کند، رنگ چشم کودک دچار تغییر می شود، چشم های قهوه ای به دلیل ملانین زیاد است و چشم های سبز به دلیل ملانینمتوسط و همچنین چشم های ابی به دلیل سطح پایین ملانین است.

رنگ چشم نوزاد

 چرا رنگ چشم نوزادان تغییر میکند؟

رنگ چشم نوزاد کی مشخص میشه؟

رنگ چشم کودک در اغلب موارد تا شش ماهگی تغییر میک ند، اما طبق روان درمانی، شاید تا بعد از دو سالگی و یا حتی 3 سالگی طول بکشد.رنگ چشمان نوزاد به آرامی تغییر می کند و بر طبق گفته متخصصان تغییر رنگ چشم از 6 ماهگی تا 6 ماهگی ادامه پیدا می کند.این تغییرات می تواند باعث تیره شدن رنگ چشم های نوزادبشود و رنگ چشم را از سبز به قهوه ای تبدیل کند اما باید این نکته را بدانید که رنگ چشم مشکی به آبی تغییر نمی کند. به عقیده برخی تغییر رنگ چشم در برخی از افراد تا بزرگسالی نیز ادامه پیدا می کند.

رنگ چشم نوزاد

 چه عواملی رنگ چشم نوزاد شما را تعیین میکند؟

چگونه نوزاد چشم آبی داشته باشیم؟

کارشناسان رنگ چشم کودک را بر اساس رنگ چشم پدر و مادر پیش بینی می کنند و رنگ غالب مانند قهوه ای بر رنگ ابی چشمان حکمرانی می کند. با این تعاریف باید بگوییم که رنگ چشم به عواملی بیش از ژنتیک و الکوهای مختلف مرتبط است. محققان کشف کرده اند که ژن های مختلفی باعث رنگ چشم می شوند، بعنی پیش بینی رنگ چشم نوزاد شما آنچنان ساده نیست.

رنگ چشم نوزاد

چگونه رنگ چشم نوزاد آبی میشود؟

با توجه به همه چیز درباره چشم، رنگ چشم کودکان ،ممکن است از والدین آنها متفاوت باشد یعنی اگر هر دو والدین چشمهای قهوه ای داشته باشند، احتمال دارد که کودک نیز دارای چشم های قهوه ای یاسیاه باشد امابسته به بسیاری از عوامل موثر بر رنگ چشم، همچنین ممکن است شانس چشم آبی، سبز یا خاکستری داشته باشند

با این حال، دو والد چشم آبی، احتمال ندارد ،یک کودک چشم قهوه ای داشته باشند.

مطالب مشابه را ببینید!