مجله تاپ‌ناز‌

برگشت به عشق قدیمی | شرایط رابطه برقرار کردن با عشق قدیمی

عشق قدیمی

بعد از بهم زدن رابطه عاطفی، همیشه در ذهن شما این سوال پیش می آید که آیا می شود با عشق قدیمی در ارتباط بود یا خیر؟ این که بخواهید بعد از مدتی با طرف مقابل حرف بزنید، تصمیم سختی می باشد، ولی نگران نباشید، زیرا در این مطلب نکاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

نکاتی برای برگشت با عشق قدیمی و روبرو شدن با عشق قبلی

اول باید این را بدانید که موظف نیستید پیغام یا جواب زنگ های طرف مقابل را بعد از بهم زدن، بدهید. شما باید به خودتان زمان بدهید، با خودتان کنار بیایید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید، اگر عجولانه در این مورد تصمیم بگیرید، دیگر راه برگشت ندارید و شرایط هم رفته رفته سخت خواهد شد.

آیا بتازگی رابطه خود را تمام کرده اید؟

اگر شما و طرف مقابل به تازگی رابطه را تمام کرده اید، بهتر است مقداری به خود زمان دهید. باید باور کنید که رابطه تمام شده است، شما باید طعم دوری او را بکشید، اگر این کار را نکنید، ممکن است که احساسات شما را به مسیر اشتباه دیگر ببرند، پس باید مدتی از هم دور باشید، سپس با منطق خود تصمیم بگیرید که آیا ارتباط دوباره شما کار درستی است یا خیر.

آیا هنوز حرف های آخر خود را نزده اید؟

اگر رابطه شما مدتی است که تمام شده، ولی هنوز حرف های آخرتان را بهم نزده اید و مدام به این فکر می کنید که آیا باید با او تماس گرفت یا خیر، بهتر است که این کار را انجام دهید شما باید رابطه را طوری تمام کنید که چیزی در دل شما نماند و تکلیفتان را مشخص کنید. البته وقتی که او را برای آخرین بار می بینید، باید حواستان به حرف هایی که می زنید باشد، نباید طوری صحبت کنید که طرف مقابل شما گیج شود و یا دچار سوء تفاهم شود. با احترام و آرامش با هم صحبت کنید، شاید سخت باشد ولی غیر ممکن نیست.

آیا یکی از شما به فکر احیای رابطه هستید؟

اگر یکی از طرفین به فکر نجات رابطه باشد، ولی طرف دیگر علاقه ای به این کار نداشته باشد، حرف زدن فایده ای ندارد، البته می توانید برای قانع کردن طرف مقابل به اتمام رابطه با او صحبت کنید، ولی این که مکالمه ای طولانی داشته باشید و تمام موضوعات و مشکلات قبل را وسط بکشید نه تنها نتیجه ای نمی گیرد بلکه شرایط را برای خودتان هم سخت تر می کنید.

آیا می خواهید طور دیگری با او در رابطه باشید؟

بعضی از زوج ها به دلیل این که مدت زمان زیادی با هم بوده اند، توان جدا شدن از هم را ندارند. این افراد حتی وقتی که از هم جدا می شوند، بعد از مدتی به هم باز می گردند. اگر بعد از جدایی از شریک زندگی خود، پس از مدتی حس کردید که بار دیگر باید با او در تماس باشید، بهتر است که این کار را نکنید، زیرا این کار شما تنها از روی دلتنگی و تنهایی نیست.

البته این مورد به مقدار زیادی بستگی به طرف مقابل شما دارد. اگر شما فردی هستید که می توانید بعد از جدایی به شکل یک رابطه معمولی و دوستانه با طرف مقابل در ارتباط باشید، ولی او نمی تواند شما را به چشم یک دوست معمولی ببیند، بهتر است با او در تماس نباشید، ولی اگر عشق قدیمی شما مانند شما فکر می کند، می توانید با او در تماس باشید و به ارتباط به شکل معمولی ادامه دهید.

بیشتر بخوانید : چطور عشق قدیمی و معشوق سابق را فراموش کنیم؟

آیا او به حریم شخصی شما احترام می گذارد؟

بعداز تمام شدن رابطه، دیگر لازم نیست که شما یا عشق قبلی زندگی تان از زندگی خصوصی همدیگر باخبر باشید. اگر فکر می کنید که با حرف زدن دوباره، ممکن است که او وارد حریم شخصی شما شود و در مورد ارتباط شما با افراد دیگر شما را بازخواست یا قضاوت کنید، پس بهتر است که به او فرصتی ندهید. این که شما پس از او با چه کسی در ارتباط هستید، دیگر ربطی به او ندارد، پس اگر فکر می کنید با فهمید این موضوع به شما بی احترامی خواهد کرد و عصبانی می شوید، بهتر است که اصلا تماسی با او نداشته باشید.

عشق قدیمی

آیا از روی دلسوزی با او تماس می‌گیرید؟

ممکن است شما پس از بهم زدن رابطه، نسبت به طرف مقابل تان احساس گناه یا دلسوزی کنید و از این رو به او زنگ بزنید، اما آیا این کار درستی ست؟ آیا فکر می‌کنید که زنگ زدن شما حال او را بهتر خواهد کرد؟ خیر! اگر به هر دلیلی، از علاقه به خانواده او گرفته تا آرام کردن شرایط و غیره، تنها برای طرف مقابل تان می‌خواهید با او تماس بگیرید، بهتر است که این کار را نکنید. تنها در صورتی که تماس شما نفعی برای خودتان دارد باید این کار را انجام دهید در غیر این صورت شرایط بدتر خواهد شد.

 

آیا به او اعتماد دارید؟

شاید شما پس از اتمام رابطه همچنان بخواهید که با عشق قبلی تان در ارتباط باشید، اما قبل از این تصمیم باید از خودتان بپرسید که آیا به او حتی به عنوان یک دوست معمولی اعتماد دارید؟ ارتباط با افراد دروغگو، باعث می‌شود که شما به خودتان هم شک کنید و به تدریج اعتماد به نفس تان را از دست بدهید؛ بنابراین اگر اعتمادتان را به او از دست دادید، بهتر است که به هر نوع رابطه با او مهر اتمام بزنید.

 

دلیل جدایی شما چه بود؟

پس از بهم زدن، قبل از این که بار دیگر ارتباط تان را با عشق قبلی تان آغاز کنید، به دلیل بهم زدن رابطه تان فکر کنید. آیا شما به دلیل دوری از هم جدا شده اید؟ آیا دلیل آن خیانت بوده؟ اگر علت جدایی، رابطه ناسالم شما با یکدیگر، یعنی رابطه‌ای که تنش، عصبانیت، آزار جنسی و … بوده، بهتر است که آن را ادامه ندهید، اما اگر به دلیل مشکلات خارجی مجبور به جدایی شدید، می‌توانید ارتباط تان را با هم حفظ کنید.

 

آیا با عشق قبلی همکار هستید؟

اگر شما با عشق قبلی زندگی خود همکار هستید، شرایط برای شما سخت تر می شود، زیرا مجبور هستید او را ببینید. ولی در این شرایط چه رفتاری باید از خود نشان دهید؟ به صورت معمول، شما باید رابطه عاطفی با او را فراموش کنید و تنها به چشم یک همکار به او نگاه کنید، شاید سخت باشد، ولی شدنی است. ولی اگر نمی توانید این شرایط را تحمل کنید و طوری رفتار کنید که هیچ اتفاقی نیفتاده استف پس بهتر است از مدیرتان بخواهید شما را به بخش دیگری منتقل کنید یا اینکه در نهایت مجبور می شوید از آن شرکت استعفا دهید.

در این مطلب نکاتی در مورد رویارویی و یا برگشت به عشق قدیمی را خواندید و امیدواریم از این مطلب بهره برده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!