چگونه خاطرات بد گذشته را فراموش کنیم؟

فراموش کردن خاطرات بد گذشته

تمام ما از گذشته ممکن است خاطرات بدی داشته باشیم که نمی خواهیم آنها را به یاد بیاوریم و یا می خواهیم این خاطرات تلخ را فراموش کنیم، روش هایی برای فراموش کردن خاطرات بد وجود دارد که به شما می گوییم.

روش هایی برای فراموش کردن خاطرات بد و تلخ گذشته

خیلی از مردم هنوز هم خاطرات بد گذشته را به یاد می آورند و هر روز در ذهن این خاطرات تلخ را مرور می کند، در حالی که همه ما می دانیم گذشته ها دیگر گذشته است.

مرور مداوم خاطرات بد گذشته باعث می شود که از زندگی حال غافل شویم و فقط خود را سرزنش کنیم و بدین صورت انچنان که زندگی گذشته مان تلخ است زندگی حال و آینده را هم تلخ کنیم. بهتر است به فکر چاره ای باشیم و برای فراموش کردن گذشته بدنبال راهکار باشیم. در این مطلب تاپ ناز راهکارهایی برای فراموش کردن خاطرات بد گذشته را به شما می گوییم.

 

فراموش کردن خاطرات گذشته

فراموش کردن خاطرات بد یعنی اینکه قبول کنید که در مواجهه با مشکلاتتان بهترین عکس العمل را باید داشته باشید و اگر به عقب هم برگردید همان واکنش را از خود نشان خواهید داد.

 

روش هایی برای فراموش کردن گذشته و خاطرت تلخ

ارتباطات جدید برقرار کنید:

برای فراموش کردن خاطرات بد باید دوستان جدید پیدا کنید، این دوستان می توانند از بین همسایه ها و همکاران شما باشند. شما می توانید برای کنار آمدن با گذشته خود در مورد آن با دوستان خود صبحت کنید.

فراموش کردن خاطرات بد گذشته

در مکالماتتان به دنبال تعادل باشید:

برای فراموش کردن گذشته وقتی با دوستتان صحبت می کنید فقط از مشکلات گذشته خود حرف نزنید و بگذارید او هم از زندگی اش برای شما بگوید.

 

کارهای جدید و تازه را تجربه کنید:

برای فراموش کردن گذشته کارهایی جدید انجام دهید مثلا سعی کنید یک ساز یاد بگیرید و یا یک زبان خارجی را فرا بگیرید.

خودتان را ببخشید

برای فراموش کردن گذشته بهتر است خودتان را ببخشید. اگر در گذشته خطایی کرده اید باید خودتان را باید ببخشید و دیگر به آن فکر نکنید زیرا فکر کردن هیچ دردی را دوا نمی کند.

 

افکارتان را مدیریت کنید

برای فراموش کردن گذشته افکار خود را مدیریت کنید و عادت فکر کردن به گذشته را باید ترک کنید. شما باید هنگام فکر کردن به گذشته افکار خود را به زمان حال برگردانید.

 

به گذشت زمان اعتماد کنید

برای فراموش کردن گذشته بیش از هر چیزی به زمان نیاز داید. زمان حالا مشکلات می باشد و به ارامی با گذشت زمان زخم های گذشته التیام پیدا می کنند.

برای فراموش کردن گذشته این نکات را بدانید

  • احساسات و عواطف مربوط به خاطرات بد را دور بریزید.
  • به خاطرات خود احترام بگذارید، آنها را بنویسید، نقاشی بکشید و در مورد آنها صحبت کنید.
  • با افرادی که در خاطرات گذشته با شما همراه بودند صحبت کنید.
  • احساسات واقعی خود را پیش دوست صمیمی خود بازگو کنید.
  • با اشتباه گذشته اعتراف کنید و آنها را گردن بگیرید تا با آنها کنار بیایید.
  • از افرادی که به انها آسیب زده اید عذرخواهی کنید و طلب بخشش کنید.
  • غرور خود را کنار بگذارید و از کسی برای حل این مشکل کمک بگیرید.
مطالب مشابه را ببینید!