مجله تاپ‌ناز‌

تصاویر زیباترین زنان سوپر مدل با قد کوتاه

عکس زیباترین زنان جذاب قد کوتاه

در این بخش ستاره های زن و سوپر مدل های زیبایی را معرفی می کنیم که قد کوتاهی دارند و بسیار معروف هستند. جالب است بدانید که خیلی از ستاره های زیبا که درآمد زیادی هم دارند قدشان از 160 سانتی متر کمتر است.

 

سوپر مدل مشهور کیت ماس Kate Moss

کیت ماس سوپر مدل معروف بریتانیایی اسـت کـه بخاطر چهره مغموم و رنج کشیده ‌اش شهرت دارد. او باوجود قد کوتاه و زیبایی نسبی، توانست طی همکاری با کلوین کلاین در مدتی کوتاه بـه یکی از مشهور ترین ستاره ‌هاي دنیای مد تبدیل شود.

عکس سوپر مدل زن قد کوتاه

سارا دوکاس درسال 1988، زمانی کـه کیت تنها 14 سال داشت، وی را در فرودگاه دید و از او برای کار در حرفه مادلینگ دعوت کرد. گرچه قد او، 168 سانتی متر، با استانداردهای مادلینگ هماهنگی نداشت، اما او با اراده اي کـه داشت توانست پله هاي موفقیت را یک بـه یک پشت سر بگذارد و تبدیل بـه یکی از موفق ترین مدلهای جهان شود.

 

سوپر مدل معروف کارا دلوین Cara Delevingne

کارا دلوین مدل و بازیگر انگلیسی ست کـه نخستین بار در سن ده سالگی شروع بـه مدلسازی دریک شات سرمقاله ووگ ایتالیا کرد. او قدی حدود 173 سانتی متر دارد کـه کـه با استانداردهای مادلینگ مقایرت داشت اما شخصیت و توانایی او دراین حرفه، وی را تبدیل بـه یکی از معروفترین مدلهای جهان کرد.

عکس سوپر مدل زن قد کوتاه

البته عده اي از برندهای معروف از همکاری با این مدل سر باز زدند. بعنوان مثال درسال 2012، برند لوکس مارک جاکوبز در مورد کارا گفت: «چراباید این آدم کوتوله در صنعت مادلینگ باشد؟»

 

سوپر مدل سرشناس سارا سامپایو Sara Sampaio

سارا سامپایو یک مانکن اهل پرتغال اسـت کـه بیشتر بـه ‌خاطر همکاری ‌اش با کمپانی ویکتوریا سیکرت شناخته می‌شود. جالب اسـت بدانید کـه هیچ یک از فرشتگان ویکتوریا سیکرت قد زیر 175 سانتی متر ندارند، اما سارا با قد 168 توانست راه خودرا در بین آن ها باز کند.

عکس سوپر مدل زن قد کوتاه

او تا بحال با برندهای مشهوری چون تامی هایلفیگر، بالمین و.. همکاری کرده اسـت. او میگوید: «زمانی کـه دیگران از مـن در مورد کوتاهی قدم سوال می‌کنند، بـه آن ها میگویم کـه مـن و کیت ماس هم قد هستیم. همانگونه کـه او توانسته با این قد در حرفه مادلینگ موفق شود، مـن هم می‌توانم.»

 

سوپر مدل مشهور امیلی راتایکوفسکی Emily Ratajkowski

امیلی راتایکوفسکی بازیگر و مدل آمریکایی اسـت کـه پیش از ورود بـه عرصه مدلینگ، شانس خودرا در فوتبال، بازیگری و باله آزمود. او نخست در کالیفرنیا مطرح شد و سپس درسال ۲۰۱۳ پس از ظاهر شدن در تک ‌موزیک جنجال ‌برانگیز «خطوط محو» کـه در ۲۵ کشور رتبه نخست را کسب کرد بـه شهرت رسید.

سوپر مدل مشهور امیلی راتایکوفسکی Emily Ratajkowski

گرچه او با قد 168 سانتی متر توانست در حرفه مادلینگ فعالیت کند اما مورد نقدهای منفی زیادی قرار گرفت. با این وجود او اعتماد بـه نفس خودرا از دست نداد. تصویر او روی جلد مجلات مد مشهوری چون GQ و British Vogue بـه چاپ رسیده اسـت.

 

سوپر مدل کامیل رو Camille Rowe

کامیل رو مانکن و بازیگر فرانسوی امریکایی اسـت. گرچه او در دنیای مادلینگ درخشیده و نام خودرا بعنوان یک ستاره ثبت کرده اسـت اما خیلی ها وی را بدلیل ارتباط اش با خواننده گروه وای دایرکشن، هری استایل، می شناسند. البته او برای این‌کـه نامش را جهانی کند، نیازی بـه کمک دیگران نداشت.

عکس سوپر مدل زن قد کوتاه

کامیل باوجود قد 165 سانتی متر، با برندهای مختلفی چون دیور، اچ اند ام، کلویی، آلدو و… همکاری کرد. تصویر او همچنین بر جلد مجله ELLE چاپ شده و اخیرا بـه شوهای ویکتوریا سیکرت نیز راه پیدا کرده اسـت.

 

سوپر مدل معروف ماریسا میلر Marisa Miller

ماریسا میلر مدل آمریکایی اسـت کـه بیشتر بخاطر ظهور در نشریه سالانه « Sports Illustrated Swimsuit Issues » و کار بعنوان مدل در ویکتوریا سکرت شناخته شده اسـت. او کار با هردو شرکت را از سال ۲۰۰۲ پس از یک دوره همکاری برای مجله ‌هایي مانند ووگ آغاز کرد.

عکس سوپر مدل زن قد کوتاه

گرچه ماریسا کوتاه ترین مدل این فهرست نمی باشد اما او با قد 173 سالیان طولانی بدلیل این‌کـه قدش با استاندارهای جهانی هماهنگ نبود، از دنیای مادلینگ جدا ماند. اما او حال در سن 38 سالگی، یکی از بهترین و معروف ترین مدل ها، بـه خصوص در برند ویکتوریا سیکرت، می‌باشد.

 

سوپر مدل سرشناس هایلی بالدوین Hailey Rhode Bieber

هایلی بالدوین مدل آمریکایی و شخصیت تلویزیونی اسـت کـه از سال ۲۰۱۴ فعالیت خودرا بعنوان مدل شروع ودر سال ۲۰۱۸ با جاستین بیبر خواننده معروف کانادایی ازدواج کرد ودر یک توییت رسمی نام خانوادگی اش رابه بیبر تغییر داد.

عکس سوپر مدل زن قد کوتاه

او با قد 170 شانسی برای دیده شدن در دنیای مادلینگ نداشت اما بـه لطف شهرت پدرش توانست دراین حرفه بدرخشد. او تا بحال برای برندهایی چون دولچه گابانا، تامی هایلفیگر، جرمی اسکات و… مدل شده اسـت.

 

سوپر مدل سوفیا ریچی Sofia Richie

سوفیا ریچی از دیگر ستاره هایي ست کـه بـه لطف شهرت پدرش، لیونل ریچی، توانست وارد دنیای مادلینگ شود. او باوجود قد کوتاه اش، 168 سانتی متر، از استانداردهای مادلینگ بسیار پایین تر بودو شانسی برای درخشیدن دراین حرفه نداشت.

عکس سوپر مدل زن قد کوتاه

اما باوجود پارتی، توانست بـه این صنعت راه یابد ودر نهایت با برندهایی چون دولچه گابانا، شنل و مجلاتی چون Complex و Wonderland همکاری کند.

 

سوپر مدل لی‌لی رز دپ Lily-Rose Depp

بازیگر و مدل فرانسوی-آمریکایی و دختر جانی دپ و ونسا پارادی اسـت. او با قد 160، کوتاه ترین مدل این فهرست بـه حساب می‌آید. بـه راستی راز موفقیت او چـه بود؟ علاقه طراح معروف، کارل لاگرفلد، بـه او باعث شد کـه او در حرفه مادلینگ بدرخشد.

عکس سوپر مدل زن قد کوتاه

البته علاوه بر آن، او دختر جانی دپ معروف اسـت و از این بابت غمی ندارد. باوجود این‌کـه او تنها 19 سال دارد، اما با برندهایی چون شنل همکاری کرده اسـت. تصویر او روی جلد مجلات زیادی چون V Magazine، Vogue Paris، ELLE و… نیز بـه چاپ رسیده کـه در شهرت و محبوبیت او بی تاثیر نبوده اسـت.

✅✅✅✅✅

افراد قد کوتاه سالم تر هستند یا افراد قد بلند؟

هیچ اندازه استانداردی برای قد وجود ندارد، اگر چند سانتیمتر بلندتر باشید، خطر برخی بیماریها در شما کاهش می یابد، اما احتمال برخی دیگر افزایش می یابد.در این مطلب بیشتر با اهمیت کوتاهی یا بلندی قد در سلامتی آشنا میشوید.

میخواهید بدانید زمینه ابتلا به سرطان دارید یا خیر؟ قد خود را اندازه بگیرید.در واقع هیچ اندازه استانداردی برای قد وجود ندارد که بتوان آن را بی نقص و عالی در نظر گرفت، چرا که مشخص شده است اگر چند سانتیمتر بلندتر باشید، خطر برخی بیماریها در شما کاهش می یابد، اما احتمال برخی دیگر افزایش می یابد. در اینجا بیشتر با اهمیت کوتاهی یا بلندی قد در سلامتی آشنا میشوید:

 

ارتباط قد کوتاه با سلامتی

مستعد سرطان نیستید. دکتر ژئوفری کبوت اپیدمولوژیست ارشد دانشکده پزشکی آلبرت انیشتین در نیویورک میگوید: “سرطانهای ملانوما (به تومور با منشا سلولهای ملانین دار گویند) ، کلیه، تیروئید، پستان، روده بزرگ (کلون) و راست روده با قد ارتباط نزدیکی دارد.” او در بررسی سه پژوهش دریافت، زنانی که 177 سانتیمتر قد دارند احتمال انواع سرطان در آنها 30 تا 40 درصد بیشتر از زنانی است که قدشان 157 سانتیمتر است. کبوت توضیح میدهد: “زنان قد بلندتر، سلولهای بیشتر و اندامهای بزرگتری دارند. بنابراین احتمال جهش منجر به سرطان در آنها بیشتر است. همچنین احتمال دارد که، هورمونها و فاکتورهای رشد که بر قد تاثیر میگذارند، بر خطر سرطان نیز تاثیر گذار باشند.”

احتمال لخته شدن خون کاهش می یابد. در صورتی که قد شما 157 سانتیمتر یا کمتر باشد و وزنتان طبیعی یا نزدیک به حد طبیعی باشد، احتمال ایجاد لخته خون در شما سه برابر کمتر است. طبق پژوهشی از دانشگاه ترومسوی نروژ، خون در زنان بلند قد باید مسافت بیشتری را پمپ شود که در نتیجه آن جریان خون کاهش یافته و خطر تشکیل لخته خون عامل سکته افزایش می یابد. اگر چه نمیتوانید قد خود را تغییر دهید، اما کاهش وزن میتواند به رفع این خطر کمک کند. زنان بلند قدی که مشکلات وزن ندارند، در خطر بیشتر لخته خون قرار ندارند.

احتمال طول عمر بیشتر افزایش می یابد. طبق تحقیقات دانشکده پزشکی آلبرت انیشتین یکی از ژنهایی که با طول عمر مرتبط است، مسئول کوتاهی قد نیز می باشد. دانشمندان دریافتند که یک جهش ژن از عملکرد فاکتور رشد شبه انسولین جلوگیری میکند. به نظر میرسد این فاکتور رشد طول عمر را افزایش میدهد.

 

ارتباط قد بلند با سلامتی

قلب شما سالمتر است. طبق مطالعه بریتانیایی منتشر شده در New England Journal of Medicine ، زنانی که 172 سانتیمتر قد دارند، 28 درصد کمتر از زنانی که 159 سانتیمتر قد دارند، در خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند. محققان دریافتند، در حقیقت به ازای هر 7.5 سانتیمتر قد بلندتر از فرد دیگری از همان جنسیت، خطر بیماری قلبی حدود 14 درصد کمتر است. اگر چه بلند قد بودن باعث نمیشود سیگار کشیدن و مصرف غذاهای بی ارزش برایتان بی خطر باشد، اما تا حدی از بیماریهای قلبی محافظت مینماید. ژن مرتبط با کوتاهی قد، خطر بالا بودن میزان کلسترول ال دی ال را افزایش میدهد.

ذهنتان سالم می ماند. طبق تحقیقات مقدماتی دانشکده پزشکی دانشگاه ادینبرگ، زنانی که 169 سانتیمتر قد دارند، نسبت به زنانی که 154.5 سانتیمتر قد دارند، حدود 50 درصد کمتر در خطر مرگ ناشی از زوال عقل قرار دارند. دانشمندان معتقدند، فاکتورهایی که در قد کوتاه نقش دارند (بیماریهای کودکی، استرس و تغذیه ضعیف) ریشه این افزایش خطر هستند نه ژنتیک.

بارداری و زایمان آسانتر است. طبق مطالعه ای در دانشگاه نیویورک سیتی که شامل بیش از 220000 زن باردار بود، مشخص شد زنانی که 167 سانتیمتر قد دارند، 18 تا 59 درصد کمتر از زنانی که 157 سانتیمتر قد دارند، احتمال دارد که دچار دیابت بارداری شوند. محققان مشاهده کرده اند که ژنهای مربوط به قد بر تحمل گلوکز تاثیر گذار است، اما علت دقیق آن را نمیدانند. خبر خوب دیگر برای زنانی که قد متوسط یا بلند دارند این است که، مطالعه ای در تایلند نشان داد زنانی که 154.5 سانتیمتر یا بیشتر قد دارند، خطر سزارین در آنها کمتر است.

مطالب مشابه را ببینید!