چای موز باعث درمان بی خوابی می شود + طرز تهیه چای موز

چای موز

برای رفع بی خوابی سراغ قرص های ارمبخش نروید کافی است یک بار با موز چای مخصوص موز را درست کنید تا خوابی آرام داشته باشید. همچنین از چای موز برای درمان مشکلات گوارشی نیز می توانید استفاده کنید.

 

خواص بی نظیر چای موز برای بی خوابی و دستگاه گوارش

موز علاوه بر دارا بودن خواص و ویتامین های فراوان که برای سلامت بدن، زیبایی، پوست و مو موثر است؛ می تواند به عنوان یک داروی خواب آور قوی و برطرف کننده بی خوابی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.موز سرشار از فیبر و مواد مغذی سالم و مفیدی چون منیزیم و پتاسیم است. این میوه ارزش غذایی دارد و احساس سیری می دهد. اگر می خواهید یک میان وعده سالم همراه خودتان داشته باشید یک عدد موز کافی است. این میوه را به روش دیگری هم می توان استفاده کرد و آن هم روش چای موز است.
چای موز نه تنها نوشیدنی خوشمزه و سالمی است بلکه پتاسیم و منیزیم آن احساس خواب آلودگی می دهد. پس بهترین زمان نوشیدن چای موز قبل از خواب است. با روش مرحله به مرحله زیر به راحتی می توانید برای خودتان چای موز درست کنید.

چطور چای موز درست کنیم

مواد مورد نیاز برای درست کردن چای موز

موز
آب
دارچین

چای موز

چای موز

هیچ چیزی بدتر از این نیست که ساعت خواب رسیده باشد و چشمتان به ساعت باشد که چه ساعتی خوابتان می برد و تا صبح چند ساعت وقت برای خوابیدن دارید. این شب ها که هیچ کاری از دستتان برنمی آید برای حل مشکل فقط کافی است یک فنجان چای موز بنوشید. درست کردن چای موز تنها 10 دقیقه زمان می برد و برای درست کردن آن باید از موز ارگانیک استفاده کنید چون پوست آن قرار است در آب جوشانده شود.
در ابتدا باید مقداری آب بجوشانید. قابلمه ای که آب را در آن می جوشانید زیاد بزرگ نباشد فقط به اندازه ای باشد که یک عدد موز در آن جا شود.
دو طرف پوست موز را با چاقو ببرید.
وقتی آب جوشید موز را داخل آن بیندازید. بسیاری از فواید این چای به دلیل جوشانده شدن پوست موز است. پوست موز حاوی تریپتوفان است و تریپتوفان تاثیر خواب آور دارد.
به مدت 10 دقیقه بجوشانید. در این مدت می توانید لباس های خواب تان را بپوشید و برای رفتن به رختخواب آماده شوید.
بعد از این که موز را به مدت 10 دقیقه جوشاندید آب را با صافی داخل فنجان بریزید.
سپس کمی دارچین داخل فنجان بریزید و هم بزنید. اضافه کردن دارچین اختیاری است و فقط برای خوشبو شدن چای به آن اضافه می شود.
موز پخته شده را دور نریزید. کمی دارچین به آن بزنید و بخورید. موز پخته شده هم تاثیر آرامش بخش چای را بیشتر می کند و هم خوشمزه است.
در آخر در حالی که کتاب مورد علاقه تان را می خوانید چای را بنوشید. بهترین زمان برای نوشیدن این چای 1 ساعت قبل از خواب است. اما هر زمانی که خورده شود تاثیر درمانی خود را می گذارد.

درمان بی خوابی با چای موز + طرز تهیه

منبع : شفاف
مطالب مشابه را ببینید!