با انجام این 5 کار موهای شفاف داشته باشید

با انجام این 5 کار موهای شفاف داشته باشید

موهای شفاف, براق شدن مو

برای داشتن موهای درخشان و سالم باید راهکارهای خاصی را دنبال کنید. این راهکارها می توانند به شما کمک کنند تا خیلی سریع و راحت موهایی سالم داشته باشید. پزشکان راه های بسیاری را برای داشتن موهای سالم ارائه داده اند که در ادامه ساده ترین راه ها را با هم مرور می کنیم:

** یکی از دشمنان موها سشوار و به طور کلی وسیله هایی هستند که با هوای بسیار گرم موها را تحت تاثیر قرار می دهند. این وسایل باعث می شود تا ریشه موها ضعیف شده و ریزش آن ها بیشتر شود همچنین سشوارهایی که هوای بسیار گرمی به موها می زنند از شفافیت و درخشندگی آن ها می کاهند. همیشه موهای خود را به آرامی و با استفاده از حوله های نرم خشک کنید.

** یکی از نکاتی که شاید به نظر برای درخشندگی و سلامت مو عجیب باشد، اصلاح مرتب مو برای هر ۶ هفته یکبار است. با اصلاح مرتب و به موقع سر دیگر ریشه موها فشاری را تحمل نمی کنند و همچنین روغنی که برای سلامت مو ترشح می شود به تمام قسمت آن رسیده و موهای شما درخشندگی و شفافیت بیشتری خواهد داشت.

** استفاده از مقدار زیادی پروتئین مهمترین کاری است که باید برای داشتن موهای درخشان آن را رعایت کنیم. پزشکان توصیه می کنند تا به طور هفتگی از مواد غذایی که حاوی پروتئین هستند حداقل در سه وعده استفاده کنید. استفاده از ماهی، لوبیا و لبنیات کم چرب برای جذب پروتئین بیش از باقی خوراکی ها توصیه شده است. استفاده از این خوراکی ها بعد از ۶ ماه می تواند موهای شما را کاملا درخشان کند.

** آب سرد یکی از دشمنان اصلی برای موهاست و بهتر است از آن دوری کنید. پزشکان می گویند استفاده از آب سرد باعث می شود تا رشد موها کاهش یافته و احتمال ریزش آن ها افزایش می یابد. همچنین هنگام خشک کردن موهای خود به هیچ عنوان از حوله سخت استفاده نکنید و موهای خود را محکم ماساژ ندهید. ماساژ محکم موهای خیس باعث شکستگی و ریزش آن ها می شود.

** شانه زدن موها یکی دیگر از مواردی است که باید در ذهن داشته باشید. استفاده از شانه های مناسب می تواند باعث رشد موها شده و آن ها را تقویت می کند زیرا درست شانه زدن، ریشه موها را تضعیف نمی کند و عمر هر تار مو را افزایش می دهد. متخصصین پیشنهاد می کنند تا از شانه هایی استفاده کنید که دندانه های نرمی دارند. شانه هایی که دندانه های پلاستیکی دارند باعث شکستگی مو می شوند و جنس موها را سخت می کنند.

مطالب مشابه را ببینید!