زیباترین دهکده های جهان +عکس

 اگر از زندگی در شهرهای پر دود و دم خسته شده اید، نگاهی به دهکدهای زیبایی که در این نوشتار معرفی می کنیم بیندازید و از رنگ آفرینی شکوهمندانه طبیعت لذت ببرید:

1. Saksun در دانمارک
Saksun دهکده ای کوچک در جزایر زیبای فارو واقع در دانمارک است. فارو نام جزایر هجده گانه ای است در شمال اروپا که یکی از مناطق خودگردان پادشاهی دانمارک محسوب می شود.

این جزایر بین اقیانوس اطلس شمالی و دریای نروژ، تقریباً در فاصله ای برابر از ایسلند و نروژ قرار گرفته است Saksun از مناظر طبیعی بسیار زیبا و بکری برخوردار است.

خانه های لی لی پوتی این دهکده در آغوش هوای مه آلود قرار دارد و ترکیب آوای پرندگان دریایی و زمزمه امواج دریا، گوش انسان را به یک سمفونی موزون مهمان می کند.

دهکده های زیبا

2


2. Reine در نروژ
Reine یک دهکده ماهیگیری است که در جزیره Moskenesøya در مجمع الجزایر Lofoten، بالاتر از مدار قطب شمال واقع شده است. لوفوتن، خود یک بخش کهن در نوردلند – یکی از تقسیمات کشوری نروژ – به شمار می رود. به این منطقه اصطلاحاً «روح شمال نروژ» گفته می شود.

Reine با خانه های چوبی رنگارنگش و نیز تصاویر زیبایی از کوه ها و مناظری که شفق های قطبی می آفریند، همواره الهام بخش هنرمندان بوده است.

اگر شما یک عکاس عاشق طبیعت باشید، از رفتن به Reine پشیمان نخواهید شد.

5

6

3. Ping’an در چین
دهکده Ping’an در میان مزارع پلکانی برنج در شهر Longsheng که در سرتاسر تپه شمالی استان گوانگشی (Guangxi) کشیده شده، شهرتی جهانی دارد.

هر چند این دهکده پذیرای خیل گردشگران است و این امر کمابیش بر وضعیت زندگی قوم ژوانگ – ساکنان این منطقه – تاثیر گذاشته ولی Ping’an همچنان بافت و حالت سنتی خود را حفظ کرده است.

شما می توانید به راحتی شب هنگام در Ping’an بیتوته کنید زیرا هر خانه این دهکده قادر است نقش یک اقامتگاه را ایفا کند.

گردشگران خوش ذوق، سحرگاه با پیاده روی در این منطقه و تماشای طلوع باشکوه خورشید، خود را سرشار از انرژی می کنند.

7

9

4. Hallstatt در اتریش
هال اشتات شهری کوچک در منطقه سالزکامرگوت در شمال اتریش است. این منطقه که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده، دارای جاذبه های گردشگری زیادی است.

تنوع رنگ هایی که در محیط طبیعی و نمای خانه های این شهر کوچک توریستی دیده می شود، به نوبه خود هیجان انگیز است.

10

12

5. Bibury در انگلیس
Bibury که از آن به عنوان قشنگ ترین دهکده منطقه Cotswolds یاد می شود بر روی سنگ آهک های زرد رنگ بنا شده است. در بخشی از این دهکده زیبا محوطه بزرگی برای پرورش ماهی تعبیه شده که مردم می توانند به ماهی ها غذا بدهند.

خانه های آرامش بخش دهکده Bibury با کوچه های باریک و پیچ در پیچ، و نیز انبوه گل و گیاه وحشی که در همه جا دیده می شود، این مکان را به تفرجگاهی برتر برای گذراندن آخر هفته تبدیل کرده است.

کلبه های قدیمی Arlington Row یکی از جاذبه های اینجا به شمار می رود. این خانه ها در قرن شانزدهم و با استفاده از سنگ های محلی ساخته شده است.

13

15

6. Shirakawa-Go در ژاپن
شیراکاواگو یک روستای تاریخی در استان گیفو در شمال ژاپن است. در ساخت خانه های این روستای کوچک سنتی، نوعی معماری خاص قدیمی به نام gasshō-zukuri کار شده است.

از جمله نمادهای این نوع معماری، می توان به پشت بام های کاهگلی با شیب تند اشاره کرد که برای مقابله با بارش شدید برف که در این منطقه رایج است، کاربرد دارد.

در فصل زمستان و با بارش برف های سنگین، شیراکاواگو به یک منطقه زیبا با مناظر جادویی تبدیل می شود که البته ارتباط آن نیز با جهان خارج قطع می گردد.

19

20

7. Cua Van در ویتنام
در میان صدها جزیره آهکی در خلیج Ha Long در شمال ویتنام چندین دهکده ماهیگیری شناور وجود دارد که از جهان خارج جدا شده است.

Cua Van بزرگترین دهکده است با بیش از ۱۵۰ خانه شناور و ۷۰۰ نفر سکنه. اینجا یک مدرسه ابتدایی و یک کلینیک شناور هم دارد.

23

24

8. Manarola در ایتالیا
دهکده مانارولا روی خط ساحل سنگی ایتالیای شمالی قرار دارد. این شهر دارای چند کلیسای باستانی است که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

خصوصاً در ماه های تابستان گردشگران زیادی به این منطقه رفت و آمد می کنند.

25

26

9. Crovie در اسکاتلند
دهکده ای کوچک در آبردین شایر واقع در شمال اسکاتلند است.

البته این دهکده از زیبایی فوق العاده ای برخوردار نیست ولی باریکی آن و در واقع عرض بسیار اندک Crovie نگاه ها را به سمت خود جلب کرده و آن را به مکانی دوست داشتنی برای تفریح تبدیل کرده است.

این روستا در کنار صخره های ساحلی واقع شده و خطر امواج دریا آن را تهدید می کند به گونه ای به دشواری می توان باور کرد که در این منطقه انسانی زندگی میکند.

در طوفان سهمگین سال ۱۹۵۳ صنعت ماهیگیری Crovie کاملاً ویران شد و بسیاری از ساکنان این منطقه مجبور شدند خانه های خود را ترک کنند.

28

29

10. Göreme در ترکیه
دهکده باستانی گورمه در مرکز ترکیه، در منطقه ای صخره ای موسوم به fairy chimney (دودکش پریان) برپا شده است.

معماری صخره ای این دره زیبا به صورتی است که گویی اینجا محل به راه افتادن جنگ ستارگان در فضای کیهان است!

آثار زیادی از خانه های مردم غارنشین دوران Iconoclasitic در این منطقه یافت می شود.

16

17

نظرتان در مورد سفر به اين دهكده هاي تماشايي چيست؟ مي توانيد براي شروع  تركيه را به عنوان اولين مقصد جهانگردي خود انتخاب كنيد. اگر قصد سفر داريد اينجا را به شما پيشنهاد مي‌كنيم.


مطالب مشابه را ببینید!