بهترین آتلیه عروس

بهترین آتلیه عروس

دنیای کنونی، جهانی است که تمامی حرفه ها و مشاغل در آن به دلیل تبعیت از بالارفتن انتظارات عمومی، به مرز تخصص نزدیک شده اند. دامنه ی این نیاز اجتماعی تقریبا حالتی عمومی گرفته و تمامی حرفه ها را در برگرفته است.مثلا در حرفه ی پزشکی، اگر تا همین دهه های اخیر، یک پزشک عمومی مجاز به ورود به تمامی رشته ها و شاخه های پزشکی بود و می توانست برای هر بیماری نسخه بنویسد و دارو تجویز نماید، ولی امروزه بسیاری از داروها را صرفا با نسخۀ یک پزشک متخصص در اختیار بیماران قرار می دهند.

این امر نشان می دهد که قضاوت در مورد هر بیمار، فعالیتی تخصصی است که هر پزشکی به صرف داشتن یک سری اطلاعات عمومی، نمی تواند مدعی به درمانِ تخصصیِ افراد باشد.

بی شک در هنر عکاسی و فیلمبرداری نیز دقیقا با همین محدودیت مواجه هستیم. به همین دلیل است که بهترین آتلیه عروس تهران ویا حتی در سطح کشور تلاش زیادی می کند که با درک صحیح از نیازهای عروس و داماد، زمینه و فیلد کاری خود را بر روی wedding متمرکز ساخته و هرگز درصدد نیست که دریچۀ دوربین را به هر سویی نشانه بگیرد.

بنابراین محدود ساختن زمینه ی شغلی بر ثبت صحنه های مختلفی که در عروسی با آن ها مواجه خواهیم شد، ظرافت های خاصی را می آفریند که فقط افراد متخصص و حرفه ای قادر به خلق و ثبت آن هستند و می توانند عروس و داماد و میهمانان آن ها را در چنین مسیری هدایت نمایند.

زیرا غافل شدن از کوچک ترین صحنه ای که می تواند حامل یک ارزش برای عروس و داماد باشد، ممکن است ناراحتی ناشی از یک کمبود را تا ابد در ذهن و قلب عروس  و داماد و گاهی در دل خانواده ها و بستگان آن ها بر جای بگذارد. چیزی که غالبا جبران ناشدنی است و نمی توان زمان را به عقب برگرداند!

اما آنان که به این هنر، نگاهی کاملا تخصصی دارند، همه ی این ظرافت ها را به صورت یک تجربه ی ارزشمند در وجود خود حفظ کرده اند و در هیچ شرایطی از آن غافل نمی شوند. آن ها با درک عمیقی از روحیات عروس و داماد که در حساس ترین لحظات عمرخود قرار گرفته اند ، در تمامی مراحل به عنوان مشاوری خبره و دلسوز در کنار عروس و داماد هستند و تمامی ضرورت ها را به آن ها یادآور می شوند و تمام توان و تجهیزات خود را به همان سمت و سویی هدایت می کنند که بتواند بیشترین سطح رضایت مندی عروس و داماد را به ارمغان بیاورد.

این است معنای تخصص!

یعنی اگر در یک مرکز کارآفرینی، پیشرفته ترین ابزارهای شغلی با بالاترین حد از تکنولوژی روز وجود داشته باشد، اگر یک کارمند نسبت به نحوۀ بهره برداری بهینه از این ابزارها تخصص کافی نداشته باشد، نه تنها کاری از پیش نمی برد و نمی تواند آن مرکز را به سمت اهدافی که برای خود در نظر گرفته است، هدایت نماید، بلکه هزینه ی ناشی از خریداری و نگهداری آن ابزارها و ادوات را نیز به سیستم تحمیل می نماید. چه بسا که بسیاری از مراکز و نهادها به آخرین دستاوردهای رشته ی کاری و شغلی دسترسی دارند، ولی هرگز نمی توانند از این ابزارها به نحو احسن استفاده نمایند

در حرفه ی عکاسی و فیلمبرداری نیز وضعیت به همین شکل است. یعنی اگر امروزه بهترین و کارامدترین دوربین ها و لنزها از قبیل لنزهای ضدآب و هلی کم ها و دوربین های ویژه ی فیلمبرداری در فضاهای خاص، به بازار آمده است، ولی این ابزارهای کاملا تخصصی می بایست توسط افراد متخصص و مجرب به کار گرفته شوند. یک عکاس ویا فیلمبردار دارای تخصص، به کمک تجاربی که در بهره برداری از دوربین های مختلف دارد، به محض مواجه شدن با یک حادثه و یا موضوع غیر منتظره، به سرعت می تواند روش جایگزین را حدس زده، از بروز هرگونه وقفه و یا اتفاق نگران کننده ای که استرس عروس و داماد را در یک شرایط فوق العاده حساس روحی که در آن قرار دارند، به شدت بالا ببرد و آرامش آنان را که شرط اصلی لذت بردن از این برهۀ خاص زمانی است، تحت الشعاع قرار دهد.

بی شک اگر هر فرد یا گروهی صرفا به حرفه ی خویش به عنوان محلی برای درآمد نگاه کند، همه چیز را فدای نفع مادی خویش خواهد کرد. به عبارت دیگر او همواره در صدد است که کاری را انجام دهد که منافع مالی بیشتری را نصیب خود گرداند.

اما اگر یک گروه عکاسی عروسی به حرفۀ خود که مستقیما با یکی از بهترین روزهای عروس و داماد در ارتباط است بسیار جدی بنگرد و بیشتر دید هنری را در آن لحاظ نماید، آنگاه نتیجه ی بهتری را بدست می آورد

پس عروس و دامادهای عزیز و گرامی باید در اوقات فراغتی که مشغول برنامه ریزی مقدماتی هستند، این فاکتورهای تخصصی را به خوبی مد نظر داشته باشند و حتی به قیمت تغییر زمان برگزاری مراسم، چنین مواردی را در نظر بگیرند تا حتی المقدور از به وجود آمدن هرگونه وقفه ای در برنامه ها، جلوگیری نمایند

پایان رپورتاژ آگهی/

مطالب مشابه را ببینید!