چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

بهترین مکان های غواصی در کشور ترکیه

مکان های غواصی عالی در کشور ترکیه

یکی از پرهیجان ترین ورزش های آبی که بسیار ماجراجویانه است ورزش غاصی است. در غواصی از دنیای همیشگی فاصله می گیرید و چند دقیقه ای در تنهایی خود در زیر آب هستید، در کنار ماهی های خوشرنگ شنا می کنید و آبزیان و گیاهان دریایی زیبا را تماشا می کنید. در بعضی از نقاط جهان دنیای زیر اب خیلی زیباتر، جذاب تر و متنوع تر است و این مناطق پرطرفدارترین مکان های دنیا برای غواصی هستند. در این مطلب نگاهی به بهترین منطاق ترکیه برای غواصی می کنیم.

 

غواصی در ترکیه

برای بعضی از انسان ها زندگی بدون هیجان، خیلی تکراری و خسته کننده می شود و آنها کوله بار سفر خود را می بندند تا هیجان را تجربه کنند و با آدرنالین روحی تازه در کالبد خود داشته باشند. یکی از بهترین مناطق دنیا برای ماجراجویی کشور ترکیه است و یکی از هیجان انگیزترین ماجراجویی ها در این کشور غواصی است. گردشگران زیادی خودشان را به مناطق و شهرهای ساحلی ترکیه می رسانند تا ماجراجویی مهیجی داشته باشند.  اما در دنیای آبی ترکیه چه خبر است؟ ماهی های متنوع و رنگارنگ، کشتی شکسته تاریخی و صخره های مرجانی، ترکیه را تبدیل به مقصدی ایده آل برای غواصی کرده است.

 

غواصی در ترکیه

آنتالیا | Antalya

آنتالیا از مقاصد ساحلی محبوب تابستانی با شروع فصل گرما مملوء از گردشگرانی می شود که برای گذراندن تابستانی به یاد ماندنی خودشان را به این شهر رسانده اند. دریای مدیترانه نه فقط با چشم اندازهای ساحلی جذابش گردشگران را شیفته می کند بلکه دنیای زیر آب آن هم چشم نواز و تماشایی ست. سایت های غواصی آنتالیا آنقدر جذابند که همچون آکواریومی تماشایی به نظر می آیند برای همین هم هست که در این شهر مدرسه های غواصی زیادی برپا شده  تا گردشگران را به آرزوی شنا در دریا و تماشای موجودات آبزی دریا برسانند.

» همچنین ببینید : راهنمای سفر به شهر آنتالیا ترکیه

غواصی در ترکیه

 

مرسین | Mersin
باز هم دریای مدیترانه و باز هم دنیایی رویایی!  آب های تمیز و شفاف یکی از عوامل محبوبیت این ناحیه است اما چیزی که مرسین را تا این حد در قلب ماجراجویان جا کرده یک کشتی باری غرق شده در گوشه ای از جزیره دانا است. تعداد زیادی از سایت های غواصی مرسین در پیرامون خط ساحلی تاشوجو جای گرفته اند پس پیشنهاد می کنیم این منطقه را هم از دست ندهید.

غواصی در ترکیه

کاس | Kas
اگر بخواهیم اسم یکی از بهترین مناطق را برای غواصی در ترکیه بیاوریم بدون شک یکی از گرینه ها کاس است؛ ویژگی هایی که این میزان محبوبیت را برای سایت های غواصی این ناحیه به ارمغان آورده کیفیت منحصربفرد این منطقه است. برای کشف گونه های متنوع دریایی به اطراف شهر کالکان بروید و برای تماشای اسفنج های دریایی و مرجان ها راهی ساحل پاتارا شوید چون مطمئنا شیفته مناظر شگفت انگیزش می شوید.

غواصی در ترکیه

 

کمر | Kemer
یکی دیگر از محبوب ترین مقاصد گردشگری ترکیه کمر است جایی با مناظر طبیعی شگفت انگیز که گردشگران زیادی دارد کافیست یک بار به این ناحیه بروید تا ببینید مقاصد گردشگری ترکیه فقط در شهرهایی مثل آنتالیا، تاستانبول و کوش آداسی خلاصه نشده است. دوست دارید غواصی را تجربه کنید؟ پس حتما دیدن جانوران زیبایی مثل سفره ماهی خالدار هم یکی از آرزوهایتان است، اگر این طور است منطقه تکیروا (Tekirova) و جزایر پیرامونش شما را به این آرزو می رساند. یکی از مهیج ترین بخش های غواصی، رفتن به درون غارهای زیرآبی ست که البته این امکان در هر جایی مهیا نیست اما کمر از این امکان خاص هم برخوردار است.

غواصی در ترکیه

  موغله | Mugla
نه فقط دریای مدیترانه بلکه دریای اژه هم دنیایی رنگارنگ و متنوع دارد پس بی جهت نیست که اسم ترکیه به عنوان مقصدی ایده آل برای غواصی بر سر زبان ها افتاده است. استان موغله که در کنار دریای اژه قرار دارد با دلفین ها و کوسه ها فضایی مهیج و متفاوت را برای غواصی در ترکیه به وجود آورده است در پیرامون ناحیه مارماریس ۵۲ سایت برگزیده و جذاب برای لذت بردن از بناهای قدیمی و به زیر آب رفته وجود دارد.

غواصی در ترکیه

 

چاناق ‌قلعه | Canakkale
اما سایت های غواصی در ترکیه فقط محدود به دریای مدیترانه یا دریا اژه نیست؛ ترکیه دریای هیجان انگیز دیگری هم برای غواصی دارد: دریای مرمر. اگر می خواهید بدون اینکه از استانبول فاصله ی زیادی بگیرید غواصی را تجربه کنید به چاناق قلعه بروید، جایی که فاصله ی کمش تا استانبول محبوبیت زیادی را برای آن به ارمغان آورده است. یکی از ویژگی های منحصربفرد سایت های غواصی این نقطه ویرانه های تاریخی ست که در زیر آب جا خوش کرده اند. در جزیار گوکچه آدا و بوزچا آدا نه فقط امکانات خوب بلکه گونه های گیاهی و جانوری متنوع و همینطور بقایای تاریخی زیادی وجود دارند.

غواصی در ترکیه

بدروم | Bodrum
غواصی در ترکیه یکی از هیجان انگیز ترین گزینه ها برای ماجراجویان است جایی که با داشتن چندین دریا چشم اندازهای متنوعی از دنیای زیر آب را به شما هدیه می دهد. اگر شناختی ازغواصی در ترکیه داشته باشید حتما می دانید که در میان ماجراجویان سایت های غواصی بدروم به حفره های زیر آبی، اسفنج های رنگارنگ و همینطور ژرفای زیادش معروف است. با رفتن به جزیره اوراک بندرگاهی برای غواصی نظرتان را جلب می کند که در بخش های کم عمقش ساختارهای سنگی جذابی هست. بدون شک یکی از جذاب ترین بخش های غواصی بویوک بانگو است که بیشترین میزان عمق آن ۴ متر می باشد.  یکی دیگر از نقاط این ناحیه برای غواصی جزیره Kocek است که با جزایر کوچک صخره ای، دنیایی هیجان انگیز را برای غواصان به ارمغان آورده است.

» همچنین ببینید : راهنمای سفر به بدروم در ترکیه

مطالب مشابه را ببینید!