ترفندهای انتخاب خوشبوترین و بهترین عطر و ادکلن مناسب

در انتخاب عطر و ادکلن باید بعضی از نکات مهم را در نظنر بگیرید تا هم بهترین و خوشبوترین عطر و ادکلن را خریده باشید و هم اینکه در هزینه ها صرفه جویی کرده باشید.

روش انتخاب بهترین و عطر و ادکلن

خیلی اتفاق افتاده که شما یک عطر و یا ادکلن را با قیمت بالا خریده اید اما از بوی آن خوشتان نیامده است و فکر می کنید نامناسب است. برای انتخاب عطر باید ترفند و فوت و فن هایی را به کار ببرید تا بتوانید بهترین عطر را انتخاب کنید.

نکته جالب در مورد عطر این است که عطر به موسیقی شبیه است، مناسبت های مختلف و روحیات مختلف موسیقی خاص خود را می طلبد و عطر هم دقیقا به همین شکل است و باید با روحیه شما همخوانی داشته باشد.

نکات خاص انتخاب عطر مناسب و خوشبو

برای انتخاب یک عطر مناسب باید به این نکات توجه کنید.

روش های انتخاب عطر و ادکلن خوشبو

عطر شخصی خود را انتخاب کنید

اگر شما یک فرد خونگرم و اجتماعی هستید بهتر است عطر میوه ای را انتخاب کنید اما اگر شخصیتی خجالتی و یا منزوی دارید عطر دارچین یکی از بهترین انتخاب هاست. اگر شما لاغر اندام هستید بهتر است از عرهای خنک و ملایم استفاده کنید و اگر شما مقداری چاق هستید عطر تلخ برای شما مناسب تر است.

عطر را به هر قسمتی از بدن نزنید

مناسب ترین و بهترین نقطه بدن این است که آن را به پشت گوش و گردن و قسمت درونی مچ دست و یا روی نبض خود بزنید.

عطر مناسب با فصل را انتخاب کنید

عطر مناسب با فصل ر انتخاب کنید مصلا در فصل بهار و تابستان از رایحه های خنک و تند استفاده کنید و در فصل سرد سال بهتر است از رایحه های گرم و ملایم استفاده کنید.

عطر با ماندگاری بالا انتخاب کنید

اگر دوست دارید عطری که تهیه می کنید ماندگاری زیادی داشته باشد بهتر است بدانید که عطرهای پرفیوم با دردصد ترکیب 20 تا 30 درصد مانداری خیلی زیادی دارند.

روش های انتخاب عطر و ادکلن خوشبو

عطر را خوب تست کنید

نخستین قدم برای خرید عطر تست کردن بوی آن است که اگر دقت کنید پس از تست 2 یا 3 نمونه انتخاب برای شما سخت می شود زیرا حس بویایی در این زمان به دلیل تحریکات مداوم دچار یک ضعف موقت در تشخیص می شود پس بهتر است نام دقیق عطری را که می خواهید بدانید و یا پس از تست 2 یا 3 نمونه مدتی را به بویایی خود استراحت دهید و باز شروع بع تست کنید.

پس از انتخاب کردن عطر یک دور بزنید

پس از اینکه عطر مورد نظر خود را در فروشگاه انتخاب کردید بهتر است مدتی از فروشگاه خارج شوید و چند دقیقه در فروشگاه های اطراف دوری بزنید تا متوجه ماندگاری و کیفیت عطر پس از گذشت مدتی شوید.

همچنین بخوانید : تفاوت عطر و ادکلن چيست؟

مطالب مشابه را ببینید!