مجله تاپ‌ناز‌

بهترین زمان برای سفر به آمستردام هلند چه موقع است؟

سفر به آمستردام هلند

بهت ین زمان سفر به سرزمین گل های لاله آمستردام

آمستردام که به سرزمین گل های لاله معروف شده است یکی از مکان های محبوب برای گردشگران است و سالانه تعداد زیادی گردشگر برای تماشای این گل های رنگارنگ و زیبا به آمستردام هلند سفر می کند. اما بهترین زمان برای سفر به آمستردام برای تماشای گل های زیبا چه موقع است؟
آمستردام از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است که سالانه بیش از ۴ میلیون بازدیدکننده از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. آمستردام که پرجمعیت‌ترین شهر در کشور هلند است، از جاذبه‌های گردشگری متنوعی پوشیده شده است. آسیاب‌های بادی، گل‌های لاله، کانال‌های آب در میان شهر، بافت تاریخی و بسیاری جاذبه‌های دیگر که شما را برای گردش در این شهر ترغیب خواهد کرد. این شهر از رودخانه‌ها و پارک‌های چشمگیر و زیبایی پوشیده شده است که می‌توانید زمان بسیاری برای گردش در آن‌ها به پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و قایق‌سواری در دل طبیعت زیبا و رنگارنگ بپردازید.

این شهر برای دوستداران تاریخ و هنر نیز موزه‌های ون‌ گوگ، رمبراند و خانه آن فرانک را تدارک دیده است. پیاده‌روی شبانه در کنار کانال‌های آب شهر، بازدید از قلعه‌های تاریخی، گردش در طبیعت بکر و تماشای برترین آثار هنرمندان و نقاشان شما را برای سفر به آمستردام، بهشت اروپا ترغیب خواهند کرد. بهترین زمان سفر به آمستردام می‌تواند هر زمانی باشد. آمستردام یکی از آن مقصدهای گردشگری است که در تمام طول سال خدمات ویژه‌ای را به مسافران ارائه می‌کند. هرچند زمان‌هایی هستند که سفر به این شهر گران‌تر و با تقاضای بیشتری همراه است.

سفر به آمستردام هلند

محبوب‌ترین زمان سفر به این شهر از اوایل آوریل (فروردین) تا اواسط می (اردیبهشت) خواهد بود، چرا که فصل شکوفایی گل‌های لاله است. در این مدت گل‌های لاله‌ی هلندی که شهرتی جهانی دارند در نقاط مختلف شهر دیده می‌شوند و آب و هوا نیز بسیار لذت‌بخش خواهد بود. هرچند این شهر دارای جاذبه‌های تاریخی و موزه‌های فراوانی نیز است، اما بیشتر سفرها برای تماشای گل‌های لاله صورت می‌گیرد.

بهترین زمان سفر به آمستردام؛ شرایط آب و هوایی

سفر به آمستردام هلند

آمستردام شهری با آب و هوای معتدل و مرطوب است، تابستان‌هایی گرم با بارش باران و زمستان‌هایی سرد دارد. در فصل بهار و پاییز بارندگی بسیاری در این شهر رخ می‌دهد. ماه می (اردیبهشت) خشک‌ترین ماه خواهد بود و به دلیل شکوفایی گل‌ها احتمالا بهترین زمان سفر به این شهر است. سفر به آمستردام در زمستان با وجود بادهای شدید، مه و آسمانی ابری کمی سخت خواهد بود.

تابستان

بهترین شرایط آب و هوایی در طول ماه‌های ژوئیه (مرداد) تا اوت (شهریور) رخ می‌دهد. میانگین دما در این مدت از ۹ درجه سانتی‌گراد تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد متغیر خواهد بود. رطوبت هوا نیز می‌تواند افزایش چشمگیری داشته باشد. براساس شرایط آب و هوایی احتمالا این فصل بهترین زمان سفر به آمستردام خواهد بود.

پاییز

در طول ماه‌های سپتامبر (شهریور) تا دسامبر (دی) مه غلیظی وجود خواهد داشت.

زمستان

میانگین دما از ۱ درجه سانتی‌گراد تا ۵٫۵ درجه سانتی‌گراد در زمستان می‌رسد.

اگر به آمستردام برای تماشای شکوفه‌ها و گل‌ها سفر می‌کنید، روزهای سردتر با میانگین دمای ۹ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد بسیار مناسب خواهد بود.

سفر به آمستردام هلند

میانگین میزان بارش و درجه حرارت دما در طی ۱۲ ماه سال

بهترین زمان سفر به آمستردام؛ تفریحات و سرگرمی‌ها

سفر به آمستردام هلند

گل‌های لاله

شکوفایی گل‌های لاله از اوایل آوریل (اردیبهشت) تا اواسط می (خرداد) رخ می‌دهد که یکی از شلوغ‌ترین زمان‌های گردشگری در این شهر محسوب می‌شود. می‌توانید با دوچرخه، پیاده و قدم‌زنان یا حتی با ماشین از کنار زمین‌های سرسبز و پر از لاله عبور کنید و از دیدن آن‌ها لذت ببرید.

جشنواره‌ها

آمستردام در طول تابستان دو جشنواره بسیار محبوب دارد. جشنواره افتتاح باغ‌ها که در هفته سوم ماه ژوئن (تیر) هرساله برگزار می‌شود. در این جشنواره ۳۰ باغ در اطراف کانال‌ها برای عموم افتتاح می‌شود. جشنواره ریشه‌ها در ماه ژوئیه (مرداد) برگزار می‌شود که تجربیات غیر اروپایی، سرگرمی‌هایی برای کودکان و موسیقی‌های متنوعی را برای مسافران تدارک می‌بیند.

همچنین بخوانید : 

مطالب مشابه را ببینید!