بهترین مواد غذایی جایگزین گوشت سفید

گوشت سفید

گوشت سفید جایگزینی عالی برای گوشت قرمز است. 120 گرم گوشت سفید حدود 70 درصد پروتئین بدن را تامین می کند. اما شاید میلی به گوشت ماهی نداشته باشید. پس جایگزین گوشت سفید چیست؟

مواد غذایی جایگزین گوشت سفید

بدن انسان از پروتیسئ و واحدهای ساختمانی به نام اسید آمینه تشکیل شده است. ما اسید آمینه ‏های لازم برای ساخت پروتئین‏ های بد‏ن‏ مان را از منابع حیوانی و گیاهی آن دریافت می‏ کنیم و با آنها، پروتئین‏ مورد نیاز بدن ‏مان را بازسازی می ‏کنیم.
مدیر گروه جامع تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به عدم تمایل برخی افراد برای مصرف گوشت سفید مانند گوشت مرغ و ماهی، گفت:گوشت سفید دارای کلسترول کم تری نسبت به گوشت قرمز است و علاوه بر آن زود هضم و زود جذب است.

موادجایگزین گوشت سفید

وی افزود:گوشت قرمز دارای میزان بیشتری کلسترول، کلسترول سازی و آهن است بنابراین افرادی که تمایلی به مصرف گوشت سفید ندارند، علاوه بر مصرف گوشت قرمز می توانند برای تامین ویتامین و پروتئین های لازم تخم مرغ و حبوبات مصرف کنند.

همچنین بخوانید : جایگزین های مناسب گوشت در رژیم گیاهخواری

این متخصص تغذیه و رژیم غذایی یادآور شد:اما گوشت ماهی قابل جایگزینی نیست زیرا گوشت ماهی دارای مقدار زیادی امگا 3، ویتامین B12، ید و سلنیوم است که با مصرف هیچ ماده غذایی و مکملی جایگزین نمی شود.

وی همچنان خاطرنشان کرد:خوشبختانه گوشت ها جزو مواد غذایی هستند که جایگزین دارند، بنابراین افرادی که تمایل به مصرفگوشت قرمز یا سفید ندارند، باید تحت نظر پزشک جایگزین های مناسبی طبق نیاز بدن دریافت کنند.

 

مطالب مشابه را ببینید!