مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی علی عبدالمالکی + در مورد زندگی شخصی و هنری و دانلود آهنگ های معروف وی

در این مطلب بیوگرافی علی عبدالمالکی خواننده خوش صدای ایرانی را ارائه کرده ایم و اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی و هنری وی ارائه کرده ایم با ما همراه باشید.

علی عبدالمالکی

بیوگرافی علی عبدالمالکی خواننده محبوب ایرانی

علی عبدالمالکی متولد 26 مرداد ماه سال 1367 در شهر تهران است. او ترانه سرا، آهنگساز و تنظیم کننده پاپ ایرانی می باشد. طرفدارانش به او لقب وسعت صدای ایران را داده اند. علی تا مقطع دیپلم درس خوانده است. او یک خواهر و یک برادر دارد. پدرش را در کودکی از دست داد و مادرش را هم در سال 97 از دست داد.

او از زمان کودکی به خوانندگی و موسیقی بسیار علاقه داشت و در جمع دوستانش گیتار می زد و می خواند و به دلیل صدای خوبی که داشت، دوستانش او را تشویق به خوانندگی کردند.

علی عبدالمالکی

فوت پدر و مادر

علی فقط 6 سال داشت که پدرش را از دست داد و مسئولیت زندگی او خواهر و برادرش به دوش مادرش افتاد. مادر او مستخدم یک مدرسه بود و با زحمت فراوان کسب درآمد می کرد. مادر علی هم متاسفانه درگذشت.

علی عبدالمالکی

علاقه به فوتبال

او بسیار به فوتبال و فوتبالیست شدن علاقه داشت و قبل از اینکه خواننده شود به فکر فوتبالیست شدن بود و مدتی هم در تیم نوجوانان پاس بازی می کرد. پس از اینکه وارد دنیای موسیقی شد دیگر از فوتبال کناره گیری کرد.

مطلب پیشنهادی: بیوگرافی میثم ابراهیمی و عکس ها و دانلود آهنگ های میثم ابراهیمی

علی عبدالمالکی

شروع فعالیت

وی پس از فراگیری سازهای کیبورد، گیتار و پیانو، در بهمن ۸۶ آلبوم خدا نشناس را با آهنگ سازی و تنظیم دی جی سروش اس جی ترک که شامل ۸ ترک بود را وارد بازار کرد، پس از چند ماه در اردیبهشت ۸۷ دومین آلبوم خود به نامسلمون را مجددا با آهنگ سازی و تنظیم دی جی سروش اس جی ترک و با همکاری ایمان ظهراب روانه بازار کرد.

علی عبدالمالکی

نحوه انتشار نخستین آلبوم

علاقه او به موسیقی باعث شد که در پی یافتن یک تنظیم کننده حرفه ای باشد و به همین دلیل با دنبال کردن بخش نیازمندی های روزنامه با سروش اس جی ترک آشنا شد. این آشنایی باعث انتشار آلبوم خدانشناس شد که 8 قطعه داشت و سپس آلبوم دیگری به نام نامسلمون بود که هر دو بسیار موفق شدند.

علی عبدالمالکی

نخستین آلبوم رسمی

مریم اسدی، علی استیری علیرضا مرتضی قلی از جمله ترانه سرایان آلبوم بودند. همچنین الیاس شیرزاد، بابک مافی، امیربهادر دهقان، خود عبدالمالکی و یک نفر دیگر تنظیم کنندگان آلبوم هستند.

علی عبدالمالکی

انتشار آهنگ های قدیمی توسط کامران

علی عبدالمالکی در سال 1380 با کامران (که بعدها کامران خود را دی جی کامران خواند) چند آهنگ با هم خواندند. آهنگ «الهی» و «عشقمو بپذیر» آهنگهایی بود که این دو با هم خواندند ولی در هیچ سایتی پخش نشد تا اینکه پس از مشهور شدن علی عبدالمالکی این دو آهنگ توسط کامران در سایتهای موزیک پخش شد که باعث ضربه شدیدی به علی عبدالمالکی شد. چون خیلیها فکر می کردند این آهنگها را جدیدا علی عبدالمالکی خوانده است.

در سال 1386 علی عبدالمالکی و دی جی سروش یک آهنگ به صورت تستی با هم ساختند و اسم آن را «نفرین» گذاشتند. پس از مدتها این آهنگ پخش شد که به دلیل کیفیت پایین و تستی بودن آن مورد انتقاد قرار گرفت.

ترانه سرایی و آهنگسازی

او به جز خوانندگی، ترانه سرایی و آهنگسازی هم برای خود و دیگران خوانندگان انجام می دهد.

علی عبدالمالکی

آلبوم خدانشناس علی عبدالمالکی

در اسفند سال 86 علی عبدالمالکی گمنام و دی جی سروش (که قبل از این آلبوم کمتر کسی او را میشناخت) آلبومی به نام “خدانشناس” ساختند و وارد اینترنت کردند که این آلبوم هیاهویی به پا کرد. سبک جدید این آلبوم و استفاده از فضاهای کامپیوتری و سبک آهنگهای ترکی باعث استقبال بیش از حد از این آلبوم شد. تکستهای دی جی سروش در بین آهنگها نظر بسیاری از طرفداران موسیقی را به خودش جذب کرد. این آلبوم 8 ترکی با تنظیم دی جی سروش اس جی ترک و آهنگسازی و ترانه سرایی علی عبدالمالکی تا مدتها در هر ماشینی شنیده می شد.

علی عبدالمالکی

آلبوم نامسلمون علی عبدالمالکی

در اردیبهشت سال 87 علی عبدالمالکی و دی جی سروش آلبوم دیگری با هم ساختند که 10 ترک داشت در این آلبوم علی عبدالمالکی در یک آهنگ شبیه ساز آهنگ مهستی با ایمان ظهراب فیت داشت.

علی عبدالمالکی پس از موفقیت این 2 آلبوم در سال 87 چندین تک آهنگ مثل “لباس عروست رخت عزاته” و “تا کی باید” پخش کرد که استقبال زیادی از آن شد ولی پس از این چند آهنگ بود که علی عبدالمالکی مدتها سکوت کرد و به دنبال مجوز کارهایش رفت.

تا به حال تک آهنگ های زیادی مثل “به پای حرفام”، “اشک نریز” و… به اسم علی عبدالمالکی پخش شده که هیچ کدام از این خواننده محبوب نیست!

علی عبدالمالکی

همسر و ازدواج

علی عبدالمالکی هنوز در سن 32 سالگی ازدواج نکرده است و مجرد است.

مدیری از او پرسید عاشق شده ای که جواب داد:«نمی دانم. یک چیزی شده ام ولی نمی دانم عشق بود یا نه که الان هم نیست.»

علی عبدالمالکی گیتاری را که یکی از هوادارانش به او هدیه داده بود به موزه برنامه «دورهمی» هدیه داد.

علی عبدالمالکی

در مورد علی عبدالمالکی بیشتر بدانید

* غذای مورد علاقه علی عبدالماکی قرمه سبزی هست. از میان خوانندگان به صدای معین علاقه خاصی دارد با اینکه خودش هم میدونه سبک این دو هیچ شباهتی به هم ندارد.

* علی عبدالمالکی علاوه بر خوانندگی ترانه سرایی و آهنگسازی نیز برای خوانندگان دیگر انجام میدهد که میتوان به سوده، فرهاد نوری، پوریا عرفانی، محمد مالکی، یاسر رشادی و… اشاره کرد.

*علی عبدالمالکی از کشور ترکیه خیلی خوشش میاد و دوست دارد حتما به این کشور سفر کند. از کشور آمریکا بر خلاف خیلیها بدش میاد!

* علی عبدالمالکی از کلیپ های خارجی خوشش میاد ولی با کلیپ های ایرانی اصلا حال نمیکند.

* تا به حال هیچ کلیپی از کارهایش بیرون نداده است اگر کار تصویری داشته است یا در استودیو یا پارک خوانده است و آن هم با گیتار.

بخوانید: بیوگرافی رضا بهرام و همسرش + زندگی هنری و شخصی این خواننده پاپ و عکس های او و همسرش

علی عبدالمالکی

گلچین آهنگ های برتر علی عبدالمالکی را در ویدیوهای زیر تماشا کنید.

امیدواریم بیوگرافی علی عبدالمالکی خواننده خوش صدای ایرانی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!