مجله تاپ‌ناز‌

روش سریع درمان “جوش های سرسیاه” روی بینی با ماسک خانگی

اگر می خواهید خیلی راحت از شر “جوش های سر سیاه” روی بینی خلاص شوید، با روش های خانگی می توانید جوش های سر سیاه را با کمترین هزینه درمان کنید.

4 روش درمان خانگی برای رها شدن از جوش های سر سیاه روی بینی

جوش سر سیاه و چرکی روی بینی اصلا قابل تحمل نیستند و می توانند روی ظاهر و زیبایی تاثیر منفی بگذارند به خصوص اگر قبل از یک مراسم خاص و قرار روی صورت ظاهر بشوند و در اینجا باید به فکر یک روش درمانی و نسخه فوری افتاد. این نوع جوش در وسط صورت پدید می آید و می تواند قابل توجه باشند و بعضی از افراد با کارهای اشتباهی که می کنند باعث زیاد شدن این جوش ها می شوند و البته راه درمان آن را هم نمی دانند. اگر شما هم جزو این افراد هستید این مطلب را حتما بخوانید تا باد بگیرید با روش های خانگی و ساده این جوش ها را از بین ببرید.

جوش های سرسیاه

جوش های سیاه سر بینی را چطور از بین ببریم؟

دلیل جوش زدن روی بینی چیست

دلایل متعددی وجود دارد، که باعث جوش زدن روی بینی می شود:

  • تغذیه ضعیف
  • آلودگی
  • تغییرات هورمونی
  • بهداشت نامناسب
  • عوامل ژنتیکی

 

روش های درمان خانگی جوش های سر بینی با 4 روش

در زیر، درمان های ذکر شده، را امتحان کنید، و در برنامه روزانه زیبایی خود قرار دهید:

1.بخار بابونه و رزماری :

اولین درمان خانگی برای از بین رفتن جوش های روی بینی، یک حمام بخار خوب است این کار، مانند یک دارویی عمل میکند که باعث باز شدن منافذ پوست میشود که باعث می شود،اعمال مواد دارویی پس از آن، مستقیما به پوست شما دسترسی پیدا کند. بابونه، یک ضدالتهاب است، این در صورتی است که، رزماری می تواند عفونت را درمان کند که ترکیب آنها در بخار حمام، میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد ایده ی خوبی است، اگر این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید.

 

درمان جوش روی بینی با بخور بابونه و رز ماری

برای انجام این کار به 5 فنجان، معادل الیتر آب، دو قاشق غذاخودی (30گرم) رزماری خشک شده، دو قاشق غذاخوری گل بابونه خشک شده(30گرم) نیاز است.اول از همه، آنها را داخل آب بریزید و سپس روی اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید، تا به مدت 5 دقیقه به جوش بیاید سپس اجازه دهید تا کمی خنک شود و از بخار آن استفاده کنید و صورتتان را در مقابل بخورش قرار دهید ، فقط مراقب باشید که خودتان را نسوزانید!

یک حوله را روی سر خود بگذارید و اجازه دهید تا بخار، روی آن قسمت نگهداشته شود صبر کنید که این بخار جادویی، 2تا 5 دقیقه، کار خود را انجام دهد.

جوش شیرین بهترین درمان جوش روی بینی

2.جوش شیرین و روغن نارگیل لایه بردار:

بعد از اینکه منافذ پوستتان ، توسط بخار حمام باز شد، در بهترین موقعیت هستید ، تا یک پاک کنندگی و لایه برداری عمیق روی آن انجام شود که در این مقاله، ما به شما پیشنهاد کردیم،که از ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل باهم استفاده کنید.زیرا روغن نارگیلپوست شما را تغذیه و مرطوب می کند و همین طور جوش های روی بینی شما را درمان میکند.

 

درمان جوش روی بینی با ماسک جوش شیرین

شما به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل(15میل)، یک قاشق چای خوری جوش شیرین(3گرم) ،نیاز دارید.این دو مواد را خوب، با هم مخلوط کنید، تا یک شکل خمیری به خود بگیرد و بعد به آرامی، روی بینی خود ماساژ دهید.اگر دوست دارید،میتوانید این ماسک را روی کل صورت خود نیز، اعمال کنید و در آخر صورتتان را با آب بشویید.

چگونه جوش روی بینی را از بین ببریم

3.ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای :

اگر میخواهید، بینیتان را مرطوب کنید، بدون اینکه چرب شود، از ژل آلوئه ورا برای اول کار استفاده کنید، که رطوبت را در خود حفظ و از پوست شما محافظت می کند روغن درخت چای نیز، به دلیل خواص ضد باکتریایی که دارد، باعث از بین رفتن جوش های بینی شما می شود.

 

درمان جوش روی بینی با ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای

شما به 3قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا(45گرم) و 6 قطره از اسانس روغن درخت چای نیاز دارید مواد را باهم ترکیب کنید، و در یک ظرفی که راه باز داشته باشد، بریزید و سپس روی پوست خود بمالید، فقط مراقب باشید که با چشمتان برخورد نداشته باشد.

یک ماسک فوق العاده برای درمان جوش روی بینی

4.ماسک ذغال سنگ و خاک رس :

اگر میخواهید که از شر جوش های روی بینی خود خلاص شوید، به ماسکی نیاز دارید، که آلاینده هارا از سطح پوست حذف کند و سم زدایی انجام دهد که ذغال سنگ و خاک رس بهترین عملکرد را در این زمینه ها دارند و خاک رس، به دلیل وجود مواد معدنی سموم را جذب میکند ذغال سنگ نیز یک پاک کننده قوی است و بعنوان یک لایه بردار هم عمل میکند پس مطمئنا ترکیب این دو مواد باهم، ترکیب فوق العاده ای را برای از بین بردن جوش ایجاد می کنند.

 

درمان جوش روی بینی با ماسک ذغال و خاک رس

شما به یک قاشق غذاخوری خاک رس سفید یا سبز (15گرم) ،یک قاشق چای خوری ذغال سنگ آرایشی _بهداشتی (5گرم) و سه قاشق غذاخوری آب نیاز دارید.اول از همه، این سه عنصر را با هم ترکیب کنید، فقط در نظر داشته باشید که از ظروف پلاستیکی یا فلزی استفاده نکنید، از شیشه، سرامیک و یا چوب استفاده کنید.باید یک ماسکی به دست آورید، که نه خیلی خشک، و نه خیلی تر باشد.ماسک را روی بینی خود بمالید، به مدت 15 دقیقه صبر کنید، تا خشک شود و در نهایت بشویید و مرطوب کنید.

درمان جوش های سرسیاه روی بینی با روش خانگی

با استفاده از ماسک های خانگی زیر از شر جوش های سر سیاه روی بینی خلاص شوید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای درمان جوش های سر سیاه

شما برای تهیه این ماسک به 3 سفیده تخم مرغ نیاز خواهید داشت که بصورت زیر از آنها استفاده خواهد شد :

1. اولین سفیده تخم مرغ را بطور یکنواخت روی صورتتان پخش کنیدسپس یک دستمال کاغذی روی آن فشار دهید و اجازه دهید خشک شود .

2.دومین سفیده تخم مرغ و دستمال را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود.

3.سومین سفیده تخم مرغ و دستمال را قرار دهید. هنگامیکه سفیده های تخم مرغ همگی کاملا خشک شدند، شما در صورتتان احساس سفتی خواهید کرد .

 

ماسک تخم مرغ برای درمان جوش روی بینی

بعد از گذاشتن سومین سفیده تخم مرغ سپس دستمال را از صورتتان جدا کنید و صورتتان را با آب ولرم بشویید.

اگر این کار را چند بار در هفته بمدت 2 ماه تکرار کنید، از شر جوش های سر سیاه را حت خواهید شد.

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با برگ چای سبز

چند قاشق چایخوری از برگ های خشک چای سبز را خرد کنید و به آن آب اضافه کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ در آید سپس این خمیر را روی بینی خود چند دقیقه مالش دهید و با آب گرم بشویید. این روش تمام آلودگی ها را از منافذ شما پاک خواهد کرد و اثر مثبتی بر پوست های چرب می گذارد. از این درمان 3 بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه رضایت بخشی یابید.

 

درمان جوش روی بینی با بهترین ماسک ها

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با ترکیب عسل و دارچین

یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید سپس این خمیر به مدت 10 دقیقه مستقیما روی جوش های سر سیاه بگذارید و با یک پارچه تمیز بپوشانید و فشار دهید تا به خمیر بچسبد و سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. چند بار درهفته این کار نتیجه بخش را انجام دهید.

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با عسل

عسل خام و ارگانیک، بهترین گزینه برای این کار است،برای این کار عسل را روی جوش های سرسیاه بمالید، حدود 10 دقیقه صبر کنید، و سپس با آب گرم بشویید. این درمان باید چند بار در هفته مورد استفاده قرار گیرد تا زمانیکه مشکل برطرف شود .

 

عسل بهترین درمان برای از بین بردن جوش روی بینی

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با جوش شیرین

2 یا 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نرم در آید . این خمیر را با استفاده از نوک انگشتانتان و با حرکات دایره ای، روی جوش های سرسیاه بمالید و صبر کنید چند دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید. استفاده از این خمیر فقط 2 بار در هفته جوش های سرسیاه را بسرعت خشک می کند و صورت شما را عاری از جوش نماید.

» همچنین بخوانید :

4 درمان عالی برای از بین بردن جوش صورت

درمان 10 مشکل پوستی خانم ها (جوش، لک، خال و …)

تاثیر شگفت انگیر استفاده جوش شیرین روی پوست زن جوان +عکس

مطالب مشابه را ببینید!