مجله تاپ‌ناز‌

سلامتی بدن با حمام سم زدایی

حمام سم زدایی

یکی از راه های مفید سم زدایی از بدن استفاده از حمام سم زدایی است که باعث می شود شما حداکثر استفاده را از حمام آب گرم ببرید.

فرمول های خانگی برای حمام سم زدای

حمام سم زدا یکی از ترندهای محبوب در درمانهای سم زدایی است که همواره در درمانهای جایگزین و صنعت آبگرم و حمام مورد توجه قرار گرفته است. فرضیه اطراف این ایده این است که یک فرد می تواند نمک، گیاهان و روغن های مختلف را درون آب گرم یا لگن مخصوص پا قرار دهد تا سموم بدن و مواد زائد که در بدن ما موجب کندی و بیماری هستند(از طریق تعریق)، از بین بروند.

استفاده از سم زدای حمام بدن افراد را سم زدایی کرده و به تعادل می رساند و خستگی را بهتر از بین می برد. سم زدایی برای حفظ سلامت بدن ضروری است. مواد سمی بر سلامت ما تأثیر سوء دارند. همه ی ما روزانه در معرض انواع سموم قرار می گیریم و اگر راهی برای رهایی از آن ها نداشته باشیم اثرات ان را در زندگی خود حس خواهیم کرد.

مزایای استفاده از سم زدای حمام

راه های زیادی برای سم زدایی از بدن وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از مواد سم زدای حمام است که باعث می شود شما حد اکثر استفاده مفید از یک حمام آب گرم را نصیب خود کنید.
استفاده از اسانس هایی که خاصیت آنتی اکسیدان، ضد التهاب و ضد میکروب دارند همراه با موادی که در همه ی خانه ها پیدا می شود مانند نمک و جوش شیرین تا حد زیادی می توانید بدن خود را سم زدایی کنید.
برای بهتر نتیجه گرفتن لازم است حمام شما شامل 40 دقیقه تا یک ساعت قرار گرفتن در وان باشد. پس از چنین حمامی احساس نشاط و تازگی به شما دست خواهد داد. تمام دستورالعمل های زیر را می توانید به صورت خانگی تهیه و استفاده کنید.

چند فرمول سم زدای حمام

حمام سم زدایی
فواید حمام سم زدا

سم زدای حمام :چای سبز
چای تنها مصرف خوراکی ندارد. چای سبز را به وان حمام خود اضافه کنید و از مزایای شفا بخش آن بهره ببرید. افزودن چای سبز به وان حمام سبب افزایش انرژی شما، افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در جریان خون و کاهش کلسترول می شود.

سم زدای حمام :اکالیپتوس و وانیل
این سم زدا به شما احساس آرامش، رطوبت و راحتی هدیه می کند. ترکیب جوش شیرین، اسانس روغنی اکالیپتوس و نمک اپسوم احساس خشکی پوست و خارش را در فصول سرد از شما دور می کند.

سم زدای حمام :زنجبیل + اسکراب بدن
زنجبیل یکی از قوی ترین مواد طبیعی ضد باکتری است. برای داشتن اسکراب طبیعی زنجبیل تازه، نمک اپسوم و لیمو را با هم مخلوط کرده و روی پوستتان بمالید. البته این مخلوط خشکی پوست را به دنبال دارد. اگر از دم کرده ی زنجبیل به صورت خوراکی نیز استفاده کنید اثرات آن را بر پوست خود بهتر خواهید دید.

سم زدای حمام :نمک حمام برای درد کمر
یکی از اجزای اصلی سم زدایی در حمام نمک اپسوم است که به دلیل محتوای بالای منیزیم و سولفات به کاهش درد عضلات و جلوگیری از التهاب کمک می کند. این نمک به همراه انواع اسانس های روغنی نعناع، اکالیپتوس، رزماری، اسطخودوس و دارچیناستفاده می شود. در کنار آن از گل های خشک نیز برای آرامش ذهن خود می توانید بهره ببرید.

سم زدای حمام :نمک های سم زدا و آرامبخش
ترکیبی از نمک دریا، نمک اپسوم، بنتونیت رس سم زدا همراه با اسانس اسطوخودوس تا حد زیادی سبب آرامش بدن و ذهن شما می شود.

سم زدای حمام :نمک، رزماری و لیمو
رزماری تازه یا اسانس آن، اسانس روغنی لیمو و آب لیموی تازه همراه با نمک حمام به سم زدایی افزایش حافظه بهبود گوارش و کاهش درد های عضلانی کمک می کند.

سم زدای حمام :شیر
پودر شیر راز این حمام سم زدا است. می توانید از پودر شیر نارگیل برای عطر بهتر استفاده کنید. اسانس مورد علاقه خود را نیز به آن بیفزایید.

سم زدای حمام :اسطوخودوس
روغن اسطوخودوس یک روغن چند منظوره است. استرس و اضطراب را از شما دور می کند. کیفیت خواب شما را بهتر می کند. به بهبود اگزما و پسوریازیس کمک می کند. ترکیبی از یک فنجان جوش شیرین، یک فنجان نمک اپسوم و ده قطره روغن اسطوخودوس یک سم زدای عالی به شما هدیه می کند.

اثرات درمانی سم زدای حمام

سم زدای حمام :ترکیب اسطوخودوس اکالیپتوس
روغن اکالیپتوس اثرات درمانی برای سرماخوردگی ، مشکلات تنفسی و آنفولانزا دارد. مشکلات سینوسی و آلرژی را نیز بهبود می دهد.

سم زدای حمام :شیر بادام
روغن نارگیل به اضافه شیر بادام یا شیر نارگیل ترکیبی خوشبو و عالی برای شما ایجاد می کند تا لذت واقعی یک حمام واقعی و سم زدایی را تجربه کنید. از اسانس های دیگر نیز به دلخواه می توانید استفاده کنید.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!