مجله تاپ‌ناز‌

اگر می خواهید موها را کراتنیه کنید در مورد بوتاکس مو هم بیشتر بدانید

بوتاکس مو

اگر موهای شما سوخته شده و یا وز شده اند می توانید بوتاکس مو را انجام دهید که به دلیل داشتن بهترین مواد و انواه ویتامین باعث التیام موهای شما خواهد شد.

اطلاعاتی در مورد بوتاکس مو

وقتی به چین و چروک ها فکر می کنید ممکن است به انجام بوتاکس مو هم فکر کنید، یک روش معمولی که بعضی ها برای از بین چین و چروک از آن استفاده می کنند. بوتاکس به موها حالت پری و الاستیسیته می دهد. محصولات بوتاکس به موها یک فرم زیبا می دهند و باعث پر شدن موها می شوند و آن را صاف می کنند و وزی مو را کمتر می کنند.

بوتاکس مو

بوتاکس مو

در این بخش از تاپ ناز در مورد بوتاکس مو که یک روش درمان مویی است و ادعا می کند موهای وز را حذف می کند به شما بیشتر توضیح می دهیم. درمان ضد پیری مو درمانی شیمایی نیست، بلکه یک درمان برای نرم کنردن عمیق مو است که باعث بازسازی موها می شود، با استفاده از مواد اولیه ای مانند آمینو اسیدها، پروتئین ها، ویتامین ها و لیپیدها باعث نرمی مو می شود.

در این روش مو بازسازی می شود و هر گونه شکاف در الیاف مو پر می شود و باعث ابریشمی شدن و براق شدن موها می شود. در بوتاکس از این تریکبات استفاده می شود :

  • روغن خاویار
  • بونت – ال پپتید
  • ویتامین B5
  • ویتامین E

مجموعه ای از کلاژن ها که بوتاکس را یک روش درمانی می کنند.

 

چه کسانی باید از روش بوتاکس استفاده کنند؟

اگر شما این موارد را دارید می توانید از روش بوتاکس استفاده کنی :

  • موهای کم پشت و کدر
  • مو خوره
  • موهای وز
  • موهای آسیب دیده

اگر می خواهید موهای صاف داشته باشید می توانید از روش بوتاکس مو استفاده کنید.

 

روش بوتاکس مو چگونه انجام می شود؟ هنگام بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

بوتاکس به موهای شما تزریق نمی شود. در عوضف یک عامل نرم کنندگی که مستقیم روی رشته های مو اعمال می شود. شما می توانید به سالن آرایشگاه بروید تا درمان را انجام دهید و یا محصولات را بخرید و در منزل خودتان انجام دهید.

این روش درمان با شامپو آغاز می شود تا موها را تمیز کند و ره های مو باز شوند و آن را برای نرم کنندگی آماده کند سپس بوتاکس را با مالش دادن این محصول روی ریشته تا نوک مو و روی رشته اعمال می کنند. برای مدت 20 تا 90 دقیقه روی موهای خیس باید باقی بماند.

بعضی از متخصصان ممکن است قبل از خشک کردن موهایتان را با یک اتو داغ کنند. بعضی ها هم شاید محصول را روی موی شما رها کنند تا خشک شود و موهای شا را صاف کند و بیشتر در رشته های موی شما نفوذ کند.

نتیجه بوتاکس را بلافاصله پس از خشک شدن روی موهای خود می بینید.

 

بوتاکس مو عوارض دارد؟

بوتاکس کاملا ایمن است، اگر چه مانند هر گونه عملیاتی روی موهای سر، خطر خارش پوست و یا واکنش آلرژیک وجود دارد. برای کم شدن خطر آسیب عوارض جانبی، درمان نباید با پوست سر شما تماسی پیدا کنند.

 

بوتاکس چه فرقی با کراتینه کردن مو دارد؟

خیلی از مواد کراتینه حاوی مواد شیمایی هستند که بوی بدی هم دارند و بعضی از مواقع باعث خارش برای کسانی می شوند که پوستی حساس دارند. با این حال، همانطور که قبلا هم گفتیم، بوتاکس مو یک روش درمان شیمایی نیست، پس شما می توانید کمتر در معرض حساسیت های قوی و یا حساسیت های پوست سر قرار بگیرید.

بوتاکس مو

بوتاکس عوارض جانبی هم دارد؟

این ماده عاری از مواد شیمایی شدید است و یک درمان نرم کننده عمیق است که باعث تعمیر و بازسازی موهای آسیب دیده می شود و کاملا بعید است که عوارض جانبی زننده ای داشته باشید با این حال مانند اکثر چیزها میانه روی کلیدی مهم است و به شما پیشنهاد می کنیم که در یک سالن معتبر مشاوره بگیرید و درمان را با یک متخصص آموزش دیده انجام دهید.

آیا بوتاکس برای نوع موهای من مناسب است؟

این روش برای انواع مو مناسب است با این حال اگر موهای شما خشک، مجعد و کدر است احتمالا بیشتر از مزایای این روش بهره می برید. پس اگر موهای بد و آسیب دیده دارید و می خواهید موهای خود را زیبا کنید این درمان مو را حتما در نظر بگیرید.

به صورت معمول مو با یک شامپو به خوبی تمیز می شود تا خوب پاک و تمیز شود. پس از آن، درمان بوتاکس مو به مدتی در حدود 54 دقیقه اعمال می شود و قبل از اینکه با یک شامپوی ملایم، کم یا بدون سولفات، شستشو داده شود، با سشوار حشم و صاف می شود.

 

ماندگاری بوتاکس تا چقدر است؟

به صورت معمول اصرات مو بین 2 تا 4 ماه طول می کشد؛ همانند روش های درمان کراتینی، توصیه می شود از یک شامپوی ملایم یا بدون سولفات برای کمک به حفظ منافع درمان استفاده کنید.

 

عوارض کراتینه کردن مو در مقابل بوتاکس

کراتینه کردن مو باعث ریزش مو می شود

کراتینه کردن مو عوارض زیادی دارد و یکی از این عوارض ریزش مو است. موها پس از اولین شستشو از ریشه شروع به ریزش می کنند حتی اگر از محصولات مراقبه مو هم استفاده کنید.

ریزش مو و سپس نازک شدن مو در چند هفته بعد از کراتینه کردن مو هم دیده می شود.

 

کراتینه و تخریب ساختمان مو :

موها شاید بلافاصله پس از کراتینه کردن، براق و درخشنده شوند ولی این اتفاق دوام زیادی ندارد و 3 هفته پس از کراتینه کردن، قوام و بافت مو تغییر پیدا می کند. موها خشک و شکننده می شوند ولی فرم فر یا وز تغییر می کند و صاف می شود پس ممکن است توقعی که شما زا صاف شدن مو در نظر دارید پس از 2 یا 3 بار شستن تامین نشود.

 

 واکنش های حساسیتی:

مانند دیگر موادی که برای مو انجام می شودف کراتینه کردن مو هم باعث بروز واکنش های آلرژیک در تعدادی از افراد شود. این علائم شامل خارش و دانه های قرمز رنگ می باشد که علائم معمول آلرژی محسوب می شود باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید.

عوارض جانبی ناشی از کراتینه کردن مو شدید است. شما ممکن است فرم فر یا وز موی خود را دوست نداشته باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو شاید در حدود 2 ماه دوام داشته باشد.

همچنین بخوانید : مزایا کراتینه کردن مو و عوارض کراتینه کردن مو

مطالب مشابه را ببینید!