بیوگرافی بریتنی اسپیرز+عکس

نام کامل: بریتنی جین اسپیرز(Britny jean spears)

تاریخ تولد: 2 دسامبر 1981

ملیت: آمریکا

محل تولد: لاوزیانا (در جنوب ایالت  کنتوود)

شغل: خواننده، رقاص، ترانه سرا، بازیگر و نویسنده

 

 

او خوانندگی را در سنین بسیار پائین با خواندن آوازهای مذهبی به همراه گروه کر در یک کلیسا آغاز کردو به آهنگسازی پرداخت تا اینکه بالاخره در سن 11 سالگی با یک نمایش تلویزیونی در شبکه میکی موس آغاز به همکاری کردو این نقطه آغاز زندگی حرفه ای او بود.بریتنی تا سال 94 با این شبکه همکاری کرد و با گروه ان سینک (NSYNC) آشنا شد پس از آن با گروهی کاملا دخترانه بعنوان تکخوان همکاری کرد وسپس از کارهای گروهی بکلی جدا شد و چند ترانه که به سبک تین پاپ (teen-pop) ساخته شده بودند را اجرا کرد که تمام این آهنگ ها شبیه و تاثیریافته از آهنگ های گروه بک استریت بویز(Backstreet Boys) بودند.

بریتنی نخستین آلبوم خود …Baby One More Time را در سال ۱۹۹۹ عرضه کرد که در Billboard رتبه اول را کسب کرد.

بعدا بریتنی برای اینکه آلبوم هایش را به فروش برسند و برای اینکه خود را به بروبچه های عشق بک استریت معرفی کند تصمیم جدیدی گرفت و در آن سال به هر کس که آلبومی از بک استریت بویز خریداری می کرد کلیپی مجانی از بریتنی می دادند (نام این آهنگ I’ll never break your heart بود ) .

او در سال 2004 با Kevin Federline ازدواج کرد و اولین فرزندش Sean Preston در سال ۲۰۰۵ و دومین فرزندش Jayden James در سال ۲۰۰۶ به دنیا آورد. طلاق این زوج در ماه نوامبر همان سال(۲۰۰۶) به شدت تبلیغ شد و در پی آن بر سر حضانت پسرهایشان درگیری پیدا کردند.

britney_spears

مطالب مشابه را ببینید!