مجله تاپ‌ناز‌

نحوه مصرف شربت برونسبان (Bronsban) برای درمان سرفه و عوارض آن

نحوه مصرف و عوارض شربت برونسبان (Bronsban)
شربت برونسبان Bronsban یک داروی خلط آور است که برای درمان التهاب تنفسی و درمان کردن سرفه های حاد مورد استفاده قرار می گیرد. برونسبان برای بیماری های رایج مانند برونشیت، تنفس های کوتاه، سوزش گلو و سرفه هم مناسب است. مصرف این دارو عوارض هم دارد و می تواند باعث بروز مشکلات گوارشی شود.
سرماخوردگی و سرفه در فصول سرد سال بسیار شایع است. این بیماری ممکن است چند روز طول بکشد و علائمی مانند سرفه، آبریزش بینی، گلودرد و تب داشته باشد. برای برطرف کردن این علائم ناخوشایند ناچار به استفاده از دارو هستید. دلیل ابتلا به سرفه های پشت سر هم را نمی توان گفت که سرماخوردگی است. بعضی از حساسیت ها هم می تواند باعث ایجاد سرفه شوند. استفاده از داروهای خلط آور می توانند سرفه های مداوم را بهتر کنند. افزایش خلط می تواند باعث خروج انواه ویروس بیماری سرماخوردگی شود و سرفه ها هم به مرور کمتر می شوند و صدا به حالت عادی برمیگیردد. اگر شما دچار سرفه های مداوم شده اید می توانید این مطلب را دنبال کنید تا با یکی از داروهای ضد سرفه گیاهی با نام شربت برونسبان آشنا شوید.


شربت برونسبان چیست؟

شربت برونسبان (Bronsban) یکی از داروهای خلط آور است که به دلیل درمان التهابات تنفسی و برطرف کردن سرفه های حاد مورد استفاده قرار میگیرد. برونسبان حاوی عضاره خشک گیه عشقه (پیچک) با نام علمی (Hedera helix) می باشد. استفاده از این گیاه برای درمان برونشیت و پنومونی، سابقه ای طولانی دارد. شربت برونسبان داروی گیاهی ضد سرفه است که اگر به صورت صحیح مصرف شود و به اندازه مصرف شود، عواضی نخواهد داشت و دلیل همین نداشتن عوارض بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و در کشورهای اروپایی بسیار مورد استفاده قرار میگرد.

بیماری هایی مانند عفونت تنفسی، تومور قفسه سینه و ریه و … ممکن است فقط با سرفه خود را نشان دهند و رفع علائم آنها با استفاده از این دارو اصلا مناسب است و فقط باعث از دست دادن زمان می شود.

عوارض مصرف، تداخل دارویی و نام های دیگر این دارو

 • موارد مصرف دارو : درمان سرفه
 • عوارض دارو : مشکلات گوارشی
 • تداخل دارویی : تداخل دارویی گزارش نشده است

نحوه مصرف شربت برونسبان (Bronsban) برای درمان سرفه و عوارض آن

نحوه مصرف شربت برونسبان و مقدار مصرف

میزان دقیق مصرف این دارو باید توسط پزشک مشخص شود. به صورت معمول مقدار این دارو برای درمان سرفه در بزرگسالان و افراد بالای 12 سال، در حدود 1 قاشق غذاخوری پر و سه بار در روز است. این دارو برای کودکان 6 تا 12 سال هم باید در حدود یک قاشق غذاخوری نیمه پر و سه نوبت در روز باشد. این دارو بهتر است بعد از وعده صبحانه، ناهار و شام استفاده شود.

 

همچنین بخوانید : 22 روش خانگی برای درمان سرفه های شدید خشک و از بین بردن خلط گلو

 

نکاتی در مورد مصرف شربت برونسبان

 • مصر شربت برونسبان در دوران بارداری و شیردهی فقط با مشورت پزشک ممکن است.
 • افرادی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند، بهتر است از این دارو استفاده نکنند؛ این شربت حاوی سوربیتول است.
 • در صورتی که مصرف یک وعده این دارو فراموش شد، به محض یادآوری مصرف کنید. اگر به زمان مصرف بعدی نزدیک هستید بهتر است دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه دارویی خود برگردید.
 • هر گونه حساسیت دارویی که دارید به پزشک اطلاع دهید.
 • قبل از مصرف این دارو، فهرست کلیه داروهای مصرف خود را در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها با داروی برونسبان تداخل داشته باشند.
 • قبل از مصرف شربت را خوب تکان دهید.
 • مصرف این شربت برای کودکان زیر یک سال مناسب نیست.
 • اگر بعد از گذشت 10 روز درمان نشدید به پزشک مراجعه کنید.
 • مصرف این شربت برای افرادی که معده حساسی دارند ممکن است باعث التهاب شود.
 • در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر عادی پس از مصرف دارو را به مرکز اورژانس ببرید.
 • مصرف همزینان شربت با داروهای آنتی بیوتیک باعث تاثیرگذاری بهتر می شود و روند درمانی را بهوبد می دهد.

 

درمان سرفه با روش‌های طبیعی و خانگی

خیلی از داروهایی که در داروخانه می بینید و پزشک تجویز می کند حاوی ترکیبات گیاهی هستند. پس می توان در کنار مصرف این داروهای گیاهی، از خوراکی ها و گیاهان موجود در طبیعت که در دسترس همگان هم است استفاده کرد. برای درمان کردن سرفه، علاوه بر شربت برونسبان که یک ضد سرفه گیاهی است، می توانید از روش های خانگی و مصرف دیگر گیاهان دارویی هم استفاده کنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!