مجله تاپ‌ناز‌

5 نكته مهم درباره رفع كبودي زير چشم

کبودی زیر چشم

يكي از مهمترين نكته هايي كه لازم است بدانيد، علت اين كبودي است. از آنجا كه رنگدانه هاي پوست هركس از تيرگي و روشني خاصي برخوردار است، بنابر تجمع ملانيت ها يا همان رنگدانه ها، پوست افراد به رنگ هاي مختلفي در مي آيد كه در عده اي به صورت ارثي، حلقه اي از كبودي دور چشمشان وجود دارد. براي رفع اين مسئله نمي توان اقدامي چشمگير انجام داد، اما گاهي حس مي كنيد اين كبودي و تيرگي بيشتر از هر زمان ديگري جلب توجه مي كند.

براي مثال وقتي خسته هستيد يا بر اثر ابتلا به بيماري، ضعيف و بي رمق شده ايد يا خانمي هستيد كه در ميانه دوره قاعدگي به سر مي بريد يا به كم خوابي دچار شده ايد، نمي توانيد براي رفع كبودي كاري انجام دهيد، اما مي توانيد با از بين بردن عاملي كه باعث بروز اين مشكل مي شود، تا حد زيادي از شر اين كبودي ها راحت شويد. براي مثال بايد خواب مناسب و كافي داشته باشيد يا اگر دوره نقاهت را مي گذرانيد، خود را تقويت كنيد و با مصرف مواد غذايي ضروري و ويتامين هاي خاص، به رفع اين مشكل كمك و در اين باره با متخصص پوست مشورت كنيد. چنانچه اين امر بر اثر كم خوني باشد، با مصرف مواد غذايي حاوي آهن و ساير مواد خون ساز و قرص هاي مكمل مناسب، اين مشكل برطرف خواهد شد.

تجمع عروق خوني در اين قسمت:
گاهي زير پوست نازك پلك، تعدادي عروق خوني وجود دارد كه اگر پوست زير چشمتان را كمي با دست بكشيد و با آينه اي درشت نما به آن نگاه كنيد، تعدادي عروق ريز آبي و قرمز را خواهيد ديد. اين امر پديده اي ژنتيكي است كه بر اثر وجود اين عروق، پوست نازك دور چشم، تيره تر از ديگر بخش هاي صورت به نظر خواهد رسيد. براي از بين بردن تيرگي زير چشم، شما هيچ چاره اي نخواهيد داشت؛ اما خانم ها مي توانند هنگام مناسب ها و ميهماني ها آن را با كرم هاي آرايشي مخصوص كمي پوشش دهند و رنگش را مانند رنگ ديگر بخش هاي پوست صورت كنند.

استفاده از كرم هاي روشن كننده:

اگر علت كبودي پوست اين قسمت، دلايل فوق نبود، مي توانيد با مراجعه به يك متخصص پوست، از او بخواهيد به شما كرم هايي پيشنهاد كند كه امروزه در بازار يافت مي شود و با مواد روشن كننده خاصي كه در آنها موجود است، در طول مدتي كه متخصص برايتان مشخص مي كند، به تدريج پوست اين قسمت را روشن تر كنيد و مراقب باشيد بدون مشورت پزشك، انواع كرم هاي تجاري را كه صرفاً با تبليغات در ميان مردم جايي باز كرده اند، خريداري نكنيد، زيرا ممكن است بر اثر استفاده از آنها مشكلات جديدي براي پوست حساس و نازك اين قسمت ايجاد شود و شما را بيش از پيش ناراحت كند.
در اين ميان سيب زميني خام، سفيد كننده اي بسيار موثر است و براي استفاده از آن تنها كافي است حلقه حلقه اش كنيد و زماني كه جايي دراز مي كشيد، روي چشم ها و پلك هايتان بگذاريد.

استفاده از مواد طبيعي بي ضرر:

در برخي مواد غذايي، خواص روشن كنندگي وجود دارد كه در صورت تمايل مي توانيد پس از مشورت با پزشك از آن استفاده كنيد. از جمله اين مواد، نشاسته است. به طور كلي نشاسته پوست را روشن مي كند. از اين رو فقط كافي است مقداري از آن را با كمي ماست با چربي معمولي دور چشمتان بگذاريد؛ اما دقت كنيد جهت پيشگيري از چين و چروك پوست دور چشم، به محض خشك شدن اين ماسك،‌ آن را بشوييد.

 ترك سيگار:
يكي از موادي كه استفاده از آن باعث ايجاد حلقه هاي كبود زير چشم مي شود، سيگار است. پس اگر مي خواهيد پوست لب، دور چشم و به طور كلي صورتي صاف و براق داشته باشيد، از كشيدن سيگار به شدت بپرهيزيد.

مطالب مشابه را ببینید!