مجله تاپ‌ناز‌

خرید خودروی دست دوم | نکاتی برای خرید خودروی کار کرده که حتما باید بدانید

خرید خودروی دست دوم

اگر قصد خرید خودروی دست دوم و یا خودروی کار کرده را دارید باید نکاتی را بدانید تا بهتریا نتخاب را داشته باشید و پس از خرید خودرو دچار مشکلات نشوید. پیش از خرید با دانستن این نکات ضروری، می تواند خودرویی بدون دردسر و مشکلات تعمیر داشته باشید و در هزینه های شما نیز به شدت صرفه جویی خواهد شد.

نکاتی برای خرید خودروی دست دوم 

خرید خودرو فوت و فن و نکات خاص خودش را دارد که باید هر کدام از آنها را بدانید. با توجه به نکات مهم می توانید یک ماشین خوب بخرید و از خرید خود راضی باشید.

یکی از نیازهای یک خانواده که با آن روبرو هستند داشتن یک خودروی امن و مطمئن است که هزینه زیادی هم در پی نداشته باشد. خرید خودروی نو به دلیل نداشتن تمکن مالی برای همه خانواده ها ممکن نیست پس خانوده ممکن است خودروی دست دوم بخرند.

خرید خودروی دست دوم هم باعث کاهش هزینه ها می شود و هم ممکن است خطراتی داشته باشد.

خرید خودروی دست دوم بر اساس میزان پرداخت ماهیانه

قیمت نهایی خودرو را قبل از اینکه اقدام به خرید اتومبیل موردنظر خود کنید، در نظر بگیرید. در بسیاری از مواقع خریداران برای اینکه مقدار کمتری پول به صورت ماهیانه بپردازند به دنبال اقساط بلند مدت هستند اما در این صورت قیمت تمام شده خودرو و هزینه های جانبی آن بسیار بیشتر خواهد شد.

تست کردن خودروی دست دوم قبل از خرید

برای فهمیدن مناسب بودن یک خودرو به مطالب و مشخصاتی که کارخانه ها و کاتالوگ ها ارائه می کنند بسنده نکنید و خودتان به شخصه خودروی انتخابیتان را امتحان کنید زیرا هیچ راهی برای فهمیدن مناسب بودن یک خودرو بهتر از تست و آزمایش توسط خود شما نیست.

در بیشتر موارد دیده شده است که 30 الی 40 درصد خریداران خودرو قبل از خرید خودرو را تست نمی کنند. پس حتما اگر قصد خرید خودرو را دارید آن را شخصا آزمایش کنید.

گرفتن مشاوره از فروشنده برای خرید خودروی دست دوم

قبل از خرید حتما با افراد مجرب و با تجربه در زمینه خودرو مشاوره داشته باشید و سپس به نمایشگاه و یا فروشنده مراجعه کنید زیرا راضی کردن شما به عنوان خریدار برای انتخاب خودرو هدف فروشنده خودرو است و اینگونه احتمال اینکه خودرویی که می خرید مناسب شما نباشد وجود دارد.

بررسی کردن خودروی دست دوم قبل از خرید

اگر می خواهید خودرو دست دومی را بخرید که ظاهری نو دارد باید بدانید که ممکن است این خودرو ایرادات فنی بسیاری داشته باشد اما از چشم شما پنهان بماند .

پس حتما هنگام خرید خودرو دست دوم یک تعمیرکار ماهر و متخصص خودرو را همراه خود ببرید تا قبل از خرید از ایرادات فنی واحتمالی خودرو باخبر شده و انتخاب درستی داشته باشید.

خرید خودروی دست دوم بدون مشورت با یک فرد متخصص می تواند ضررهای مالی زیادی برای شما داشته باشد.

خرید خودروی دست دومی که مناسب شما باشد

خرید خودرویی که متناسب با نیازهای روزمره شما نباشد می تواند اشتباه بزرگی باشد پس حتما قبل از خرید نیاز واقعی خود برای داشتن خودرو را مشخص کنید. مثلا فکر کنید آیا مسافت های طولانی را با خودرو طی می کنید و نیاز به خودرویی با مصرف سوخت کم دارید؟

آیا نیاز به یک خودرویی با ظرفیت بالای صندوق دارید؟ بنابراین نیازهای خود را در نظر بگیرید و نگذارید تبلیغات خیره کننده و یا تعریف و تمجید یک دوست توجه شما را معطوف به خودروهای دیگری کند.

خودروی دست دوم تصادفی نخرید

خودروی تصادفی و زنگزده بعدها میتواند مشکلات جدی برای شما فراهم کند . تصادفهای مربوط به جلوی خودرو ممکن است موجب وارد کردن آسیب به محفظهی موتورشود و دیاق و دستهموتور را از حالت استاندارد خارج کند پس هنگام خرید خودرو دقت کنید که تصادفی نباشد .

برای اینکه بفهمیم خودرویی تصادفی است یا خیر باید از یک متخصص کمک بگیریم زیرا از کلاهبرداران حرفهای بخشهایی از بدنه را کاملا با یک مدل اسقاطی دیگر تعویض و جوشکاری میکنند به طوری که شما نمی توانید با نگاه به خودرو و رنگ آن متوجه تصادفی بودن آن شوید.

خودروی تصادفی که پیش از این یک بار تصادف شدید کرده باشد، نمی تواند در تصادف بعدی از شما و سرنشینان حفاظت کند.

قبل از خرید خودروی دست دوم تایرها را بررسی کنید

اهمیت سلامت تایرها، کمتر از موتور نیست. لاستیکهای صافشده میتواند موجب ترکیدن ناگهانی تایرها شود وخطراتی را برای افراد ایجاد کند . از دلایل لاستیک سایی به وجود آمدن مشکل برای جلوبندی خودرو و یا انحراف اکسلها به دلایلی از محور مرکزی خودرو است .

بحث دیگر مربوط به لاستیک سایی هزینه های تعویض مدام آن است. بنابراین برای انتخاب خودرو با لاستیک سالم ، آج لاستیکها را مخصوصا گوشههای بیرونی و داخلی آن را دست بزنید. لاستیکهای سالم آنقدر آج دارند که بخشی از انگشت شما بین آنها گیر کند.

قبل خرید خودروی دست دوم یک دور با ماشین بزنید

پشت فرمان خودرو بنشینید و با آن یک دور بزنید. هنگام این کار از کیفیت صندلیها اطمینان حاصل کنید، ترمزهای خودرو را چک کنید، سرو صدای کمک فنرها در پستی و بلندیها را در نظر بگیرید ، همهی دندهها حتی دنده عقب را چک کنید ، دقت کنید ترمز دستی نباید زیادی خلاصی داشته باشد. پس از چک کردن این موارد می توانید ماشین دلخواهتان را انتخاب کنید.

نسبت به رنگ وسواس نباشید

روی رنگ خودرو زیاد حساس نباشید چون اگر قسمت کوچکی از بدنه مانند درب یا گلگیر رنگ داشت ، شما می توانید خودروی موردنظرتان را ارزان تر از چیزی که هست بخرید و با فروشنده چانه بزنید . اما دقت کنید بخش زیادی از خودرو بدون رنگ باشد ، چون رنگ خوردگی خودرو نشان از تصادف آن دارد .

 

تا حد امکان از واسطه ها خودروی دست دوم نخرید

از خرید خودرو، از افراد دلال ، ناشناس و واسطه بپرهیزید. سعی کنید که فرد مورد نظر دلال نباشد و حتما محل بازدید خودرو را محل کار یا منزل فروشنده تعیین کنید.

به خودروی تمیز با قیمت پایین تر از بازار شک کنید

خودروی تمیز با قیمت خیلی پایین تر از بازار شک برانگیز هستند. یکی از روش های نولن کلاهبرداری این است که کلاهبرداران با آگهی کردن خودروی تمیز دیگران زیر قیمت بازار میلیون ها تومان پیش پرداخت می گیرند و دیگر دیده نمی شوند!

مطلب مشابه: راهنمای خرید خودروی دست دوم و نکات بسیار مهم که قبل از خرید باید بدانید

مطالب مشابه را ببینید!