مجله تاپ‌ناز‌

در این قبرستان، گردشگران با استخوان های از قبر بیرون زده عکس میگیرند! +عکس

Capture a bone in a graveyard

در این قبرستان مردم با اسکلیت مردگان عکس می گیرند!

همه ما ممکن است به قبرستان های مختلفی رفته باشیم و برایمان عادی باشد و شاید برخی از افراد از بودن در چنین مکان های بترسند. اما فرقی ندارد که جزو کدام دسته هستید، با رفتن به گورستان کولون که استخوان های افراد دفن شده در آن دیده می شود، حتما شوکه می شوید و خواهید ترسید. این قبرستان از ان مکان های عجیبی است که حس آرامش را از شما می گیرد.

گورستان کولون هاوانا

قبرستان کولون در هاوانا در کشور کوبا واقع شده است و نامش را از کریستوفر کلمبوس گرفته است و دلیل شهرت آن مقبره های آن است؛ البته دیگر ویژگی خاص این قبرستان این است که تعداد مرده هایش خیلی بیشتر است. شاید باورکردنی نباشد که گورستان کولون در سال 1876 تاسیس شده و تا به حال بیش از 1 میلیون نفر در آن دفن شده اند. این گورستان یکی از شبلبوغ ترین و فعال ترین قبرستان های دنیا است که افرادی زیادی در آن به خاک سپرده شده اند.

 

Capture a bone in a graveyard

در نهایت جای خالی در این قبرستان تمام شد. برای اینکهقبرهای تازه ای برای افراد جدید ساخته شود، مسئولین قبرستان مجبور به نبش قبر شدند و قبرهای 3 ساله به قبل را درون جعبه قرار دادند. در قرن 19 و اوایل قرن 20، برای جا باز کردن قبرها، کارهای عجیب تری نیز انجام دادند. به گفته خیلی از مردم، استخوان های مردگان به روشبسیار بد و غیر محترمانه ای به بیرون ریخته و روی هم سوار می شود که همین باعث شد به مروری بخشی از این قبرستان، جایی بوجود آید که پر از استخوان مردگان شده است.

 

Capture a bone in a graveyard

هاوانا قبل از گورستان کولون

در زمان گذشته، قبل از آنکه گورستان کولون ساخته شود، هاوانا یک مکان رسمی برای دفن مردگان و خاکسپاری نداشت و به جای آن، افرادی که مرده بودند را در دخمه های کلیسای محلی قرار می دادند که در آنجا آرام بگیرند. در سال ۱۸۰۶ اولین گورستان رسمی هاوانا به نام اسپادا (Espada) ساخته شد. این گورستان به این دلیل به وجود آمد که جمعیت مردگان شهر بسیار زیاد شده بودند و زمین کلیسا جای بیشتری برای دفن آن ها نداشت.

در اواسط دهه ۱۸۰۰، بیماری وبا در سراسر آسیا تا اروپا، بریتانیای کبیر، آمریکا و همچنین چین و ژاپن شیوع پیدا کرد و در نتیجه آن، متاسفانه میلیون ها نفر بیمار و در نهایت کشته شدند. با مرگ این تعداد انسان، گورستان های سراسر دنیا با سیل عظیمی از جسدهای مردمی که وبا آن ها را از پای در آورده بود، پر شد و گورستان اسپادای هاوانا هم به همین وضعیت دچار شده و مرده ها دیگر جایی برای دفن شدند نداشتند. هنگامی که شیوع وبا در سال ۱۸۶۸ تشدید شد، ساکنان هاوانا متوجه شدند که آن‌ها به یک قبرستان بزرگ برای دفن عزیزانشان نیاز دارند. کمتر از یک دهه بعد، گورستان کولون افتتاح و گورستان اسپادا بسته شد.

اما این که مردم خیالشان بابت مرده ها و افتتاح گورستان جدید راحت باشد، چندان طول نکشید. تاریخ برخی از عکس هایی که در متن مشاهده می کنید، نشان می دهد که اسکلت های بیرون ریخته شده در دهه ۱۸۹۰ نیز وجو داشت یعنی تنها کمتر از ۲۰ سال قبل از اینکه گورستان کولون افتتاح شود.

گورستانی با استخوان های دور ریخته شده!

اگر بخواهیم بیشتر در مورد این قبرستان عجیب صحبت کنیم باید سری به قیمت قبرها در آن زمان بزنیم. با مطالعه منابع مختلفی در مورد این گورستان، اینطور نتیجه گیری می شود که قیمت هر قبر برای اجاره «۵ ساله» در آن زمان، حدودا ۱۰ دلار بوده که قیمت کمی هم محسوب نمی شد. حالا اگر شانستان خوب بود و می توانستید برای ۵ سال بعد این پول را صرف کنید، جای مردگانتان راحت بود؛ اما اگر خانواده ای از عهده مخارج بعدی بر نمی آمد، استخوان های فرد مرده بیرون کشیده می شد و در یک گوشه قبرستان که پر از استخوان های افراد مختلف بود، ریخته می شد.

به این ترتیب خانواده های زیادی که نمی توانستند پول اجاره های بعدی را برای قبرستان پرداخت کنند، شاهد این بودند که افرادی نبش قبر کرده و استخوان های افراد را به بیرون می کشیدند. همه استخوان های مردگان، همان جایی که گفته شد روی هم تلنبار می گشت و حالت عجیبی را پدیدار آورده بود.

 

Capture a bone in a graveyard

این استخوان های روی هم ریخته شده به مرور آنقدر معروف شد که افراد زیادی به این گورستان می آمدند تا این جاذبه را ببینید. از جمله کسانی که زیاد برای دیدن این جاذبه وهم آلود به اینجا می آمدند، سرباز های آمریکایی بودند که در طول جنگ اسپانیا-آمریکا در سال ۱۸۹۸، مقرشان در این منطقه بود.

 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کارت پوستال هایی که در متن مشاهده می کنید هم توسط همین سربازها درست شده است. آن ها با این اسکلت و استخوان ها عکس ها می انداختند و از آن یک کارت درست کرده و برای خانواده هایشان می فرستادند؛ عکس هایی که سربازان را در حالی نشان می داد که روی تپه ای از استخوان های تلنبار شده ایستاده اند و در دست هایشان جمجمه های مردگان بیچاره دیده می شد.

 

Capture a bone in a graveyard

برخی از سربازها پا را کمی فراتر گذاشتند و با استخوان ها شروع به رژه رفتن در سطح شهر می کردند که حس و حال خوبی به مردم نمی داد. در نهایت ژنرال بروک، فرمانده ارتش آمریکا دستور دارد که این کارها را متوقف کرده و روی استخوان های گورستان کولون را بپوشانند.

 

این توده های استخوان از آن زمان به بعد دیگر اضافه نشدند اما هر زمان که هوس کردید به این گورستان سری بزنید و دلتان کمی ماجراجویی می خواست، می توانید قبرستان را دور زده، به پشت بروید و در آنجا می توانید بقایای این استخوان ها را که جعبه جعبه شده و منتظر شما هستند، مشاهده کنید… البته اگر نمی ترسید که این مردگان به یکباره زنده شوند!!!

» همچنین ببینید :

وحشتناک ترین مکان های جهان +عکس

ترسناک ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان

عکس های جاذبه گردشگری عجیب و هیجان انگیز در چین!

مطالب مشابه را ببینید!