مجله تاپ‌ناز‌

ابتلا به بیماری های قلبی به دلیل فشار خون بارداری

فشار خون بارداری و مشکلات قلبی

خانمهایی که فشار خون بالا دارند در دوران بارداری باید به طور مرتب فشار خون خود را چک کنند. فشار خون بالا می تواند باعث بیماری های قلبی شود.

احتمال بیشتر شدن بیماری های قلبی با فشار خون بالا

دوران بارداری نیازمند رعایت مراقبت های بسیاری برای حفظ سلامت مادر و جنین است. یکی از مشکلاتی که ممکن است در دوران بارداری برای مادران ایجاد شود، ابتلا به فشار خون بالاست. مطالعات نشان می دهد، فشار خون بالا در دوران بارداری احتمال بروز بیماری های قلبی و فشار خون را در سال های بعدی افزایش می دهد.

محققان با بررسی 146 هزار و 748 زن از اوایل دوران بارداری و حدود چهار سال بعد دریافتند فشار خون بالا در دوران باردای در سال های بعد عوارضی مانند بیماری های قلبی و فشار خون به دنبال دارد.

بیماری قلبیفشار خون بارداری و مشکلات قلبی

فشار خون در بارداری

این مطالعه نشان می دهد پرفشاری خون در دوران بارداری احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را در سال های بعدی 2.2 برابر افزایش می دهد و احتمال فشار خون بالا در این افراد 5.6 برابر زنانی است که در دوران بارداری فشار خون طبیعی دارند.

همچنین بخوانید : مرحله به مرحله بارداری و تمامی نکات آن

محققان، کنترل فشار خون و مدیریت عوامل خطر بیماری های قلبی برای زنانی که در دوران بارداری فشار خون بالایی دارند را ضروری می دانند.
فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد می شود تا خون در سراسر رگ ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مشکلات زیادی روبرو می شود.

مهمترین روش برای کاهش فشار خون، کاهش مصرف نمک (سدیم) است. بهترین زمان اندازه گیری فشار خون صبح است
نتایج این مطالعه در نشریه Paediatric & Perinatal Epidemiology منتشر شده است.

مطالب مشابه را ببینید!