مجله تاپ‌ناز‌

آموزش و طرز تهیه حلوای هویج خوشمزه

در این مطلب روش تهیه حلوای هویج را به شما آموزش می دهیم که طعمی متفاوت دارد و با هویج و دیگر مواد درست می شود.

مواد لازم برای تهیه کردن و درست کردن حلوای هویج

  • آردنان باگت 11 پیمانه
  • هویج 500 گرم
  • شکر یک و نیم پیمانه
  • گلاب 2/3 پیمانه
  • روغن مایع 2/3 پیمانه
  • هل 1 قاشق مرباخوری
  • شیر 2 پیمانه

حلوای هویج

آموزش و طرز تهیه حلوای هویج

طرز تهیه کامل حلوای هویج

برای تهیه این حلوا در ابتدا باید هویج را آماده کنید. پوست هویج را بگیرید و آن را قطعه قطعه کنید و در یک قابلمه کوچک بریزید و شیر را هم بر روی هویج بریزید تا حدی که سطح روی هویج ها را بگیرد. قابلمه را بر روی حرارت بگذذارید تا هویج با شیر در حدود 20 دقیقه پخته شود. پس از اینکه هویج نرم شد و خوب با شیر پخت، آن را پوره می کنیم.

 

همچنین بخوانید : طرز تهیه رولت حلوا مجلسی با طعمی ناب و بسیار دلچسب

 

حلوای هویج

در مرحله بعد باید آرد الک شده را بر روی تابه با حرارت ملایم تفت دهیم تا مقداری بوی خامی آرد گرفته شود و رنگ ان هم تغییر کند. بعد از اینکه آرد تفت داده شد باز هم آن را الک می کنیم تا آرد، درون حلوا گلوله نشود. باز هم آرد را با حرارت ملایم و خیلی آرام تفت می دهیم و سپس روغن را اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم.

اضافه کردن کره یا روغن به حلوای هویج

اگر بخواهید از کره استفاده کنید باید مقدارش با میزان روغن مایع هم اندازه باشد. برای حلوای هویج نباید خیلی حلوا تفت داده شود چون هر چه بیشتر تفت داده شود رنگ آن تیره می شود و بهتر است رنگ حلوای هویج روشن باشد.

حلوای هویج

پس از اینکه حلوا با روغن مقداری تفت خورد پوره هویج آماده شده را در یک ظرف دیگر بر روی حرارت قرار می دهیم و شکر را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا شکر در هویج بر اثر حرارت ذوب شود.

اضافه کردن گلاب و هل به بقیه مواد حلوای هویج

پس از اینکه شکر آب شد گلاب و هل را اضافه می کنیم و پس از اضافه کردن گلاب و هل شهد هویج را از روی حرار برمیداریم و میگذاریم مقداری خنک شود و سپس آن را درون آرد تفت داده شده با روغن، که داغ است به یکباره اضافه می کنیم.

در موقع اضافه کردن شهد هویج باید حلوا را خیلی سریع و مداوم هم بزنید تا حلوا خودش را جمع کند. در این مرحله حلوا آماده شده است و می توانید آن را در ظرف دلخواه بریزید و حلوا را تزیین کنید.

 

حلوای هویج

 

همچنین بخوانید : آموزش تهیه حلوا در نان خامه ای

مطالب مشابه را ببینید!