مجله تاپ‌ناز‌

تربیت گربه | نحوه تربیت و آموزش تربیت گربه و اصولی که باید بدانید

تربیت گربه | نحوه تربیت و آموزش تربیت گربه و اصولی که باید بدانید

خیلی از افراد در خانه گربه نگهداری می کنند. نگهداری و تربیت گربه برای این افراد بسیار جذاب است ولی باید گربه را به خوبی آموزش داد و با او بای کرد و به تذیه و بهداشت گربه هم توجه ویژه ای باید داشت.

بعضی از افراد ترجیح می دهند برای نگهداری و تربیت یک حیوان خانگی از بچگی از این حیوان نگهداری کنند. در نگهداری از گربه به یکی از نکاتی که باید توجه کنید در نظر گرفتن محلی برای مدفوع ای حیوان می باشد زیرا گربه عادت دارد پس از مدفوع کردن روی آن خاک بپاشد و آن را با خاک بپوشاند. بازی کردن با گربه هم باید در برنامه تربیتی آن قرار بگیرد و اهمیت دارد.

روش تربیت گربه و آموزش دادن گربه

در تربیت کردن گبه بعضی از افراد کارهای اشتباهی را انجام می دهند که باید بیشتر دقت کنند. مصلا ممکن است زمانی که برای تربیت کردن گربه در نظر می گیرید طولانی شود یا در در هنگام بازی کردن با او رفتار اشتباهی را انجام می دهد که او ا تشویق می کنید.

گربه یکی از حیواناتی است ک با رعایت بعضی از نکات می توانید براحتی او را تربیت کنید و با انجام بعضی از آموزش ها می تویند این حیوان را طوری رتبیت کنید که به تمام حرف های شما کوش دهد و کار اشتباهی نکند.

دست دادن

یکی دیگر از اصول کاربردی در تربیت گربه دست دادن است این کار بسیار ساده است و با چند مرحله انجام دادن آن و ارائه تشویق می توانید این کار را به راحتی به او آموزش دهید.

تربیت گربه | نحوه تربیت و آموزش تربیت گربه و اصولی که باید بدانید

درخواست کردن

این شیوه لبه این علت کاربرد دارد که شما از این طریق می توانید از گربه درخواستی داشته باشید یا به او یاد دهید که در صورت نیاز داشتن می تواند از شما درخواست کند. به عنوان مثال می توانید به او یاد دهید تا در صورت نیاز داشتن روی پاهای خود بایستد.

نکات کاربردی که در بالا به آن اشاره شد می تواند در تربیت گربه بسیار موثر باشد و  همچنین در صورت استفاده از قلاده نیز می توانید به او آموزش دهید که برای گم نشدن او استفاده از قلاده نیاز است.

مطلب مشابه: طرز تهیه غذای گربه سالم برای افرادی که در منزل گربه نگهداری می کنند

مجازات نکردن

در تربیت گربه باید توجه داشته باشید که در صورت انجام کاری اشتباه نباید مجازات شود این کار می تواند به شدت به گربه شما آسیب وارد کند. در این صورت برای رفع عادت رفتاری نامناسب در او باید رفتارهای اصلاحی با تشویق کار درست اتخاذ کنید.

کلیکرو

کلیکرو یک شیوه تربیتی است که برای بیشتر حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد که برای ثبت عادت های رفتاری اولیه در گربه استفاده می شود. در استفاده از این تکنیک باید به عنصر تشویق و تاثیر آن نیز توجه کنید.

تربیت برای گوش دادن حرف شما

اگر می خواهید گربه خود را بدون استفاده از وسایل تربیتی، تربیت کنید و به نحوی باشد که با گوش دادن به سخنان شما بتواند کاری را انجام دهد باید از برخی تکنیک های استفاده کنید. در این زمینه باید توجه داشته باشید که گربه ها در صورتی به حرف شما گوش می دهند که انجام هر فعالیت با تشویق و صدایی خاص همراه باشد. به عنوان مثال برای غذا خوردن و بازی کردن باید از تن صدایی خاص و یا ریتم صدای ویژه استفاده کنید.

استفاده از توالت

استفاده کردن از توالت برای گربه نیز می تواند از اصول تربیتی دیگر باشد برای بهتر انجام گرفتن این کار بهتر است محلی دارای خاک را برای این کار انتخاب کنید. همچنین باید برای انجام این کار از یک چهار پایه نیز استفاده کنید تا کار شما آسان تر شود.

مطلب مشابه: اطلاعات جالب در مورد گربه ها؛ 100 حقیقت خواندنی در مورد این حیوان

مطالب مشابه را ببینید!