مجله تاپ‌ناز‌

این ستاره های زن و مرد از نظر علمی جذاب ترین چهره ها را دارند! +تصاویر

زیباترین چهره میان زنان و مردان معروف از نظر علمی

سلبریتی ها اگر حتی چهره های معمولی داشته باشند به دلیل معروف بودن، جذاب و دوست داشتنی به نظر می رسند. بخشی از جذاب بودن مربوط به ارایش و جراحی های زیبایی سلبریتی ها می باشد و بخش دیگر به دلیل رفتارهایی انسان دوستانه این افراد است. اما سلبریتی هایی وجود دارند که به دلیل چهره شان که از نظر علمی بسیار جذاب است به موفقیت هایی دست یافته اند.
در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با سلبریتی هایی آشنا کنیم که بر اساس بررسی های علمی انجام گرفته زیباترین و متقارن ترین چهره ها را دارند.

1- جیمز فرانکو

جیمز فرانکو
در سال 2008، گروهی از محققان یک سیستم زیباسازی را ساختند که با استفاده از فرمول های ریاضی می توانست عکس های چهره افراد را با تغییراتی که خودبخود و بر اساس این فرمول ها انجام می شد به عکس هایی جذاب تبدیل کند. در حین تحقیقات، این محققان عکسی از جیمز فرانکو را در دستگاه جنجالی خود قرار دادند و متوجه شدند که محاسبات این دستگاه هیچ تغییری را در عکس وی ایجاد نکرده است. در واقع بر اساس محاسبات ریاضی این دستگاه، چهره فرانکو خود بسیار زیبا و جذاب و البته بی نقص بوده و نیازی به تغییر ایجاد کردن در آن نبود.

2- برد پیت

برد پیت
در سال 2013، دکتر کندرا اشمید فرمولی را طراحی کرد که جذابیت افراد را بر اساس 29 ویژگی و نقطه متفاوت بر روی صورت را با تکیه عمده بر روی تناسب و تقارن بر اساس مقیاسی از یک تا 10 تعیین می کرد. بر اساس این فرمول مشخص گردید که برد پیت بی نقص ترین چهره را در هالیوود به خود اختصاص داده است. وی از 10 امتیاز ممکن نمره 9.67 را بدست آورد و بعد از او نیز رایان گاسلینگ، جورج کلونی و بن افلک قرار داشتند که به ترتیب امتیازهای 7.31، 6.77 و 6.55 را بدست آورده بودند.

3- لینا دانهام

لینا دانهام
بر اساس فرمول اشمید در میان دختران سلبریتی نیز لینا دانهام بازیگر سریال «دختران» (Girls) با بدست آوردن امتیاز 6.82 بالاتر از سلبریتی هایی مانند جنیفر لوپز که در سال 2011 بر اساس اعلام مجله ی «People» به عنوان زیباترین زن جهان و جسیکا بیل که در سال 2005 به عنوان جذاب ترین زن جهان انتخاب شده بودند قرار گرفت. بر اساس این فرمول، دانهام تنها .31 امتیاز از آنجلینا جولی عقب تر بود که امتیاز 7.13 را در این رده بندی کسب کرده و در سال 2006 به عنوان زیباترین زن جهان انتخاب شده بود.

4- مایلی سایرس

مایلی سایروس
در فرموی ساخته شده توسط دکتر اشمید، مایلی سایروس نیز با نمره 7.36 از 10 امتیاز کلی بالاتر از بیانسه با 7.28 امتیاز قرار گرفت اگر چه از وی به عنوان فریبنده ترین زن قرن 21 یاد می شود. بالاتر از سایروس نیز کیت آپتون قرار گرفته بود که نمره ی 7.46 را از دکتر اشمیت دریافت کرد.

5- دیوید گندی

دیوید گندی
در سال 2015، یک محقق علوم کامپیوتری به نام دکتر کریس سالومون مطالعه ای دو ماهه را با استفاده از یک نرم افزار طراحی شده توسط خودش برای مشخص کردن فاکتورهایی که باعث زیبایی چهره مردان و زنان می شوند انجام داد و در این تحقیق به کامنت های مردم بریتانیا رجوع نمود. وی نتیجه تحقیقاتش را در مورد چهره های جذاب هالیوود اعمال کرد و دریافت که دیوید گندی که یکی از مشهورترین مدل های مرد در بریتانیا به شمار می آید در میان سلبریتی های مرد زیباترین و جذاب ترین چهره را دارد. با فاصله کمی بعد از وی بازیگرانی مانند کریس همسوورث و بردلی کوپر، دیوید بکهام ستاره دنیای فوتبال و جاستین بیبر پرحاشیه قرار داشتند.

6- ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن
بر اساس مطالعات سالومون و اعمال یافته هایش بر روی زنان هالیوودی،مشخص شد که ناتالی پورتمن زیباترین چهره را دارد و بعد از او نیز اسکارلت جوهانسون و تیلور سویفت در رده های دوم و سوم قرار دارند.
همچنین بخوانید : بیوگرافی ناتالی پورتمن + عکسهای ناتالی پورتمن

7- امبر هرد

امبر هرد
در سال 2016 نیز دکتر جولین دسیلوا با استفاده از فرمولی یونان باستان موسوم به «فای» (Phi) اعلام کرد که امبر هرد، همسر سابق جانی دپ، زیباترین چهره را در میان زنان جهان دارد. در این رده بندی کیم کارداشیان در رتبه ی دوم قرار گرفته و کیت ماس، امیلی راتاجکوفسکی و کندال جنر نیز در رتبه های بعدی قرار داشتند.

مطالب مشابه را ببینید!