ارزانترین و گرانترین کشور برای سفر

ارزانترین کشور برای سفر

اوکراین در شرق اروپا به دلیل میزبانی از مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا در سال 2012، محوطه‌های تاریخی ارزشمند و جنگل‌های زیبا در سال گذشته میزبان 23 میلیون گردشگر بود که حاصل آن کسب درآمدی نزدیک به پنج میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری برای اقتصاد این کشور بود.
در این مدت، مقصد بیشتر گردشگران اوکراین شهر “کی‌یف”، پایتخت این کشور بوده است که میانگین هزینه اقامت در آن روزانه 100 دلار است، البته در دیگر شهرهای گردشگری اوکراین می‌توان با هزینه کردن نیمی از این مبلغ در روز تعطیلات خوبی را سپری کرد.

همچنین کشورهای کره‌جنوبی‌، سریلانکا‌، ترکیه‌، کامبوج‌، کرواسی و پاناما نیز در جمع مقاصد برتر ارزان گردشگر جهان است.

این در حالی است که بدلیل افزایش هزینه‌های اقامت در سیدنی از سال 2000 و پس از مسابقات المپیک این شهر زیبا در رتبه نخست گرانترین شهرهای جهان برای گردشگران است.
سیدنی در جنوب شرقی استرالیا با آب‌وهوای معتدل، نماد این کشور بوده و جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث جذب سالانه میلیون‌ها گردشگر به این شهر شده است.
همچنین در رده‌بندی گرانترین شهرهای جهان برای گردشگران مسکو در روسیه، استانبول در ترکیه‌، فلورانس در ایتالیا‌، کیپ‌تاون در آفریقای‌جنوبی‌، کیوتو در ژاپن، رم در ایتالیا، نیویورک در آمریکا، بارسلون در اسپانیا و پاریس در فرانسه در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

مطالب مشابه را ببینید!