مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه اسنوبال های شکلاتی بسیار خوشمزه و عالی

 اسنوبال شکلاتی

می توانید اسنوبال های شکلاتی کلاتی خوشمزه را برای زمستان درست کنید و در مهمانی ها و مراسمات مختلف برای مهمانان سرو کنید.

 

روش تهیه اسنوبال شکلاتی خوشمزه

در این مطلب قصد داریم طرز تهیه اسنوبال های شکلاتی را به شما آموزش بدهیم. این نوع شیرینی از چند مدل جدید کیک درست می شود.

 

مواد لازم برای اسنوبال های شکلاتی

100 گرم کره / 200 گرم شکلات سیه / 165 گرم شکر شیرینی پزی / 1 قاشق چایخوی عصاره وانیل / 3 عدد تخم مرغ زده شده / 2 قاشق غذاخوی پودر کاکائو / 225 گرم آرد / نصف قاشق چایخوری بکینگ پودر / 150 گرم پودر قند

 اسنوبال شکلاتی

طرز تهیه اسنوبال های شکلاتی

درجه فر را بر روی 175 درجه سانتی گراد بگذارید تا گرم شود.
در دو ظرف کیک پزی کاغذ روغن قرار دهید.
شکلات سیاه و کره را در ظرف پیرکسی بریزید و بر روی قابلمه آب نیم جوش روی شعله قرار دهید. طرف پیرکس نباید با آب تماس پیا کند. مخلو شکلات و کره را هم بزنید تا یکنواخت شود. سپس ظرف را از روی قابلمه بردارید و 5 دقیقه کنار بگذارید تا سرد شود.
با قاشق چوبی، شکر شیرینی پزی را در مخلوط شکلات بریزید و هم بزنید تا خوب حل شود. به ارامی تخم مرغ را هم اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد به خورد هم بروند. سپس ارد کاکائو، وانیل، بکینگ پودر را هم اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر یکنواختی ایجاد شود. روی آن را بکشید و 30 دقیقه بگذارید بماند تا کمی سفت شود.
با دست خود دو قاشق از خمیر را گلولگه کنید و خوب گرد کنید. این عمل را برای کل خمیر انجام دهید. باید حدود 14 گلوله درست کنید.
پودر قند را در ظرفی بریزید و گلوله ها را در آن بغلتانید و اضافه پودر را بتکانید و گلوله ها را روی سینی دیگر با فاصله 2 سانتی متری قرار دهید.
حالا اسنوبال ها را 10 تا 12 دقیقه در فر قرار دهید تا سفت شوند.
قبل از سرو کردن بگذارید سرد شوند.
 اسنوبال شکلاتی
» همچنین بخوانید : 
روش تهیه شیرینی شکلاتی برای روز مادر
طرز تهیه تیرامیسو شکلاتی
طرز تهیه ترایفل‎ شکلاتی

مطالب مشابه را ببینید!