مجله تاپ‌ناز‌

چه لباس بارداری انتخاب کنیم تا خوش تیپ باشیم و راحت باشد؟

لباس بارداری

انتخاب لباس بارداری مناسب

لباس های تنگ و لوازم جانبی (مثل کمربند) برای زنان باردار توصیه نمی شه. لباس های تنگ شما را اذیت می کنند و ممکنه ناراحتی هایی برایتان بوجود بیارند. علاوه بر این، زنان باردار بیشتر در معرض خطر واریس هستند , که توسط لباس های تنگ ریسک ابتلا به آن تشدید میشه.

بسیاری از فروشگاه های لباس زیر زنان سینه بندهای  ویژه ای دارند ,این سینه بند ها همانطور که بدن شما تغییر میکنه و سینه های شما رشد می کنند از بدنتان مراقبت میکنه و خودش رو با بدنتون تطبیق میده . مطمئن باشید که این زیرپوشها بدون اینکه خیلی تنگ باشند, بسیار محکم و ساپورت کننده ساخته شده اند. یک سینه بند خوب که با مواد و پارچه های باکیفیت ساخته شده بدنتان را در وضعیت بهتری قرار میده  و کمردرد ناشی از بارداری را کاهش می ده .  توجه داشته باشید که یک سینه بند بیش از حد تنگ ممکن است اذیتتان کنه و یا در گردش خون شما اختلال ایجاد کنه.

به یک فروشگاه معتبر لباس زیر زنان بروید. با یکی از فروشنده ها صحبت کنید تا به شما در پیدا کردن یک سینه بند خوب و مناسب کمک کنه . اون ها می تونند با اندازه گیری دقیق بدن شما,سینه بندی که نیاز دارید را به شما ارائه بدند.

لباس بارداری هایی بخرید که بیانگر شخصیت شما هستند

بیشتر لباس های زنان باردار بسیار ظریف و زنانه طراحی شده اند. خیلی از خانم ها از این تیپ های فانتزی و خیلی زنانه خوششان نمی آید. با این حال، برند های جدیدی هستند که انواع مدل لباس بارداری راحت را برای سلایق مختلف طراحی کرده اند.از تیپ های مردانه گرفته تا شلوار جین وتیشرت های شیک. اجازه ندهید افکار قدیمی و محدودیت های لباس بارداری شما را مجبور کنه که لباس هایی که دوست ندارید و یا در سلیقه ی شما نیست بپوشید.در همه حال خودتان باشید.

لباس های تنگ و لوازم جانبی (مثل کمربند) برای زنان باردار توصیه نمی شه. لباس های تنگ شما را اذیت می کنند و ممکنه ناراحتی هایی برایتان بوجود بیارند. علاوه بر این، زنان باردار بیشتر در معرض خطر واریس هستند , که توسط لباس های تنگ ریسک ابتلا به آن تشدید میشه. مطمئن بشید که لباسی که می خواهید بخرید به اندازه کافی شل و گشاد باشد. از پوشیدن لباس های تنگ ، کمربند، جوراب و لباس زیرهای عادی خود داری کنید.از لباس زیر های لاغری مانند کمربند لاغری و یا شلوارک های گنی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

لباس بارداری

برآمدگی های بدنتان را پنهان نکنید

هر چه قدر به اواخر دوران بارداری نزدیک میشید ,هیچ راهی برای مخفی کردن سینه و شکمتان که هر روز بزرگ تر میشن ، وجود نخواهد داشت. نباید هم داشته باشه,شما باید بدنتان را بغل کنید,دوسش داشته باشید و از ظاهرش لذت ببرید. بزرگ شدن شکمتان نشان رشد خوب فرزند دلبندتان است.پس نباید باعث خجالتتان بشه و بخواهید اون رو پنهان کنید . لباس هایتان باید شل و کشی باشه تا با تغییرات بدنتان  به اندازه کافی کش بیاد و در آن لباس راحت باشید. لیاس هایی مثل :

لباس هایی که از کش و استرچ درست شده و تا زیر زانو قرار می گیرند.

ژاکت و پیراهن های یقه V

لباس های نخی و تونیک های مخصوص بارداری

شلوار جین مخصوص بارداری

شما میتوانید به دنبال لباس هایی غیر از لباس های مخصوص دوران بارداری باشید

تعدادی از لباس که های استرچی هستند که هم در دوران بارداری میتونید استفاده کنید و هم در روز های  بعد از بارداری. بسیاری از این مدل لباس ها را می تونید در هر فروشگاه لباسی خریداری کنید  (نه فقط در مغازه ها ی مخصوص لباس بارداری). این طوری شما آزادی بیشتری برای خرید لباس هایتان دارید و به جای محدود کردن خود به گزینه های لباس بارداری می تونید از لباس های دیگری هم استفاده کنید . با کمی سلیقه و خلاقیت می تونید لباس های شیک بپوشید و تیپ های عالی ای بزنید.

ما چند پیشنهاد برایتان داریم:

*لگ

فقط حتما سایز بزرگتری خریداری کنید تا روی شکمتان جذب قرار نگیرد.

*هر لباسی که کمر مدل امپراتوری دارد

کمر امپراتوری یک راه حل عالی برای خوشتیپ بودن و راحت بودن در دوران بارداری است و یا اگر نمی خواید شکمتان خیلی معلوم باشه این مدل لباس به پنهان کردنش بسیار کمک میکنه

*پیراهن زنانه ماکسی

حتما دقت کنید از یک پارچه راحت و کشی درست شده باشه

*لباس های مدل چپ وراستی یا Wrap dresses بپوشید

چون این مدل لباس ها بند قابل تنظیم دارند بسیار مناسب زنان باردار هستند.

*شلوار یوگا

کمر این شلوار بسیار راحت طراحی شده است . بسیاری از زنانی که سزارین میکنند این شلوار را بسیار دوست دارند و از پوشیدنش لذت میبرند .چون جای بخیه را اذیت نمیکنه و همچنین دردش را تشدید نمیکنه.

لباس بارداری

شکم بند بارداری بخرید

این شکم بند ها کمک میکنند که زنان باردار بتونند از انواع مدل شلوار، دامن و پیراهن در دوران بارداری استفاده کنند . شما میتونید زیپ شلوار یا دامن تان را باز بزارید و با بستن این شکم بند ها دور کمر و شکمتان براحتی از لباس محبوبتان در طول مدت بارداری استفاده کنید. همچنین کش ها و پارچه هایی به کار رفته  در این شکم بند , شکم شما را نگه میدارد و این طوری شما راحتی بیش تری احساس میکنید.

اگر خیاط خوبی هستید خودتان میتوانید این شکم بند ها را درست کنید

با بستن این شکم بند ها دور کمر و شکمتان براحتی از لباس محبوبتان در طول مدت بارداری استفاده کنید

لباس بارداری

لباس بارداری چطوری باشه تا خوشتیپ باشیم؟

از سر تا پا لباس تیره رنگ بپوشید

اگر می خواهید در دوران بارداری باریک به نظر برسید ، لباس هایی با طرح های بزرگ، راه راه افقی ، و یا رنگ روشن نپوشید. از سر تا پا رنگ تیره پوشیدن باعث می شه شما باریک تر و ظریف تر به نظر برسید ، حتی با شکم بزرگتان!اگر عاشق طرح های راه راه هستید، از راه راه عمودی استفاده کنید , نه افقی .طرح های راه راه عمودی  باعث میشه بدن شما لاغر تر و کشیده تر به نظر برسه.اگر دوست دارید لباس های طرح دار بپوشید ، سعی کنید از پترن های کوچکتر و طرح های پرتر استفاده کنید

از سر تا پا رنگ تیره پوشیدن باعث می شود شما باریک تر و ظریف تر به نظر برسید

 

از زیور آلات و وسایل تزیینی با احتیاط استفاده کنید

برای جلب توجه قسمتی از بدنتون که دوست دارید تو چشم باشه , می تونید از لوازم جانبی استفاده کنید، این طوری قسمت های بدنتان که نمی خواهید تو چشم باشه ,پنهان می مونند.

*روسری روشن بپوشید. بسیاری از لباس های بارداری تیره رنگ و بدون طرح هستند. یک روسری یا شال رنگی راه بسیار خوبی برای رنگ و طرح اضافه کردن به لباس هاتونه. دستمال و پوشیدن شال گردن هم روش خوبی برای پوشوندن و پنهان کردن سینه ها ست.

پوشیدن شال گردن روش خوبی برای پنهان کردن سینه ها است

لباس بارداری

*حلقه ی ازدواجتان را در بیاورید. شما که نمی خواید مجبور بشید حلقه را ببرید تا از دستتون درش بیارید. بسیاری از زنان در دوران بارداری انگشتانشون ورم می کنه. اگر احساس کردید انگشتان دستتون شروع کرده به بزرگتر  شدن. حلقه را حتما از دستتون در بیاورید چون مانع انجام صحیح گردش خون میشه.

*گردنبند کوتاه بی اندازید. گردنبند بلند توجهات را به سمت شکم و سینه ی بزرگ شما می کشونه .اما گردنبند کوتاه نگاه دیگران را به صورت و گردن شما میکشونه.

*لباس نخی و خنک بپوشید . بسیاری از زنان باردار بیش از حد معمول گرمشون می شه و حتی ممکن است گرگرفتگی را در دوران بارداری تجربه کنند. با پوشیدن لباس های نخی و گشاد بدنتان را خنک نگه دارید. این  طوری راحت تر هستید و همچنین باعث می شه که شما کمتر عرق کنید و قرمز نشید .

*پوشیدن لباس های لایه به لایه در دوران بارداری ,یک ایده عالی است . این طوری می تونید هر وقت بیش از حد گرمتان شد یک لایه از لباس را کم کنید تا خنک بشوید.

به خودتان بیشتر برسید

بارداری می تونه کمی خسته کننده باشه . اوغات فراغتتان را پرکنید. به آرایشگاه بروید و یک مدل موی جدید را امتحان کنید, به ماساژ,آبگرم یا سونا برید، در کلاس های یوگا و کلاس های مخصوص مادران  شرکت کنید.با لوسیون بدنتان را معطر نگه دارید.کار هایی انجام بدید که احساس شادی و آرامش کنید. هر کاری که باعث میشه سالم باشید و با اعتماد به نفستان بالاتر بره رو انجام بدید. بدونید داشتن ظاهر خوب مستلزم داشتن درونی زیبا ,آرام و شاده.

با کمی زمان گذاشتن برای  خودتون  میتونید در دوران بارداری هم شیکپوش باشید.

 

مدل لباس بارداری برند ترک Gebe
12 علامت بارداری برای تشخیص سریع حاملگی
زن باردار چگونه باید بخوابد؟

مطالب مشابه را ببینید!