مجله تاپ‌ناز‌

انتخاب مبلمان | تکنیک های اصولی “انتخاب مبلمان” مناسب و شیک

انتخاب مبلمان” عالی و مناسب به این معنی نیست که فقط باید به طراحی زیبا و پارچه های حذاب توجه کنید، باید به دیگر فاکتورها هم حساس باشید تا بهترین مبلمان را انتخاب کرده باشید.

انتخاب مبلمان مناسب و اصولی

اگر می خواهید مبلمان جدید تهیه کنید و یا مبلمان را تعویض کنید باید نکات کاربردی و هم را بدانید و سپس دست به کار شوید. مبلمان یکی از اصلی ترین وسایل خانه است و در دکوراسیون منزل نقش مهمی دارد پس برای انتخاب و خرید مبلمان باید خیلی حساس باشید. در این بخش تپ ناز به شما ترفندهای کلیدی را می گوییم که با رعایت کردن آنها می توانید بهترین انتخاب را در هنگام خرید مبل داشته باشید.

انتخاب مبلمان

پارچه رومبلی

جنس پارچه رومبلی باید به گونه ای باشد که در مقابل خراشیدگی و ساییدگی مقاوم باشد مثلا پارچه های کتان، چرم و پشم گزینه های خوبی برای رومبلی هستند.

کتان: پارچه های کتان برای رومبلی مناسب هستند زیرا در مقابل ساییدگی و خراشیدگی مقاوم هستند. پارچه های کتان نخ کش نخواهند شد و تغییر رنگ نمی دهند.

چرم: یکی از ویژگیهای رومبلی های چرمی ای است که به مرور زمان نرم و لطیف تر می شوند، تمیز کردن آنها خیلی راحت است.

پشم: پارچه پشمی خیلی مقاوم است و ساییده و خراشیده نمی شود و تغییرنگ نمی دهد و همچنین نخ کش هم نخواهد شد.

انتخاب مبلمان

رنگ مبلمان

انتخاب رنگ مبلمان بستگی به سبک و رنگ دکوراسیون منزل دارد مثلا رنگ های روشن و پاستلی در سبک مدرن استفاده می شوند و رنگ های تیره و خنثی در سبک کلاسیک استفاده می شوند. برای انتخاب رنگ مبلمان سلیقه شما هم مهم است و می توانید هر رنگی را که دوست دارید برای مبلمان انتخاب کنید ولی رنگ های پیشنهادی ما صورتی ملایم، ابی کمرنگ، کرمی و طوسی می باشد.

سبک مبلمان

مبلمان در سبک های مختلف وجود دارد که انتخاب هر کدام از آنها به سلیقه و سبک دکوراسیون منزل شما بستگی دارد. مبلمان مدرن، کلاسیک، ال، سلطنتی، راحتی، چستر و … هر کدام زیبایی خاص خود را دارند ولی این روزها مبل های مدرن و سلطنتی بیشتر طرفدار دارند.

انتخاب مبلمان

چوب مبلمان

بیشتر از چوب گردو، راش و گیلاس برای مبلمان استفاده می شود ولی با توجه به گران بودن این چوب ها و کم شدن منابع متریال جایگزین خوب، لمینیت ها می باشند. لمینیت به صفحه های چولی چند لایه می گویند که از چسباندن لایه های نازک چوب روی هم و فشرده کردن انها ساخته می شوند.

مطالب مشابه را ببینید!