مجله تاپ‌ناز‌

مشکلات گوارشی را با بهار نارنج درمان کنید

بهار نارنج

بهار نارنج گیاه خوشبویی است که برای درمان سردرد و تسکین استرس و اضطراب از آن استفاده می کنند. بهار نارنج به دلیل داشتن ترکیبات خاصی که دارد برای رفع گرفتگی عضلات و التهاب نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

اثر بهار نارنج بر پوست

در فصل بهار انواع گل ها و گیاهان دارویی شکوفه می کنند که می توانید از این گیاهان دارویی برای رفع چربی و آلودگی پوست استفاده کنید. بهارنارنج به شکوفه گل درخت نارنج گفته می شود که در فصل بهار عرق آن گرفته می شود.
این نوشیدنی خوش طعم و مطبوع در بسیاری از صنایع از جمله عطرسازی و ساخت محصولات آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.بهار نارنج هم به صورت مایع نوشیدنی و هم به صورت روغن در بسیاری از زمینه های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله تاثیر بسیار قدرتمند و مثبتی بر روی پوست دارد و برای پاک کردن چربی و آلودگی ها از سطح پوست مورد استفاده قرارمی گیرد.بهار نارنج همچنین برای درمان خشکی و التهاب پوست نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند مشکلات پوستی آنها را برطرف کند.
از جمله دیگر خواص روغن بهار نارنج می توان استفاده از آن به عنوان تسکین دهنده دردهای عضلانی را نام برد.بهار نارنج به دلیل وجود ترکیبات خاص خود می تواند برای رفع التهاب و گرفتگی عضلات مورد استفاده قراربگیرید، همچنین از این گیاه خوشبو برای درمان سردرد و تسکین استرس و اضطراب نیز استفاده می شود.
مزیت دیگر آن در درخشان کردن پوست و مو است، تنها با اضافه کردن مقداری عرق بهار نارنج به آب حمام خود می توانید پوستی نرم مانند ابریشم در طول روز داشته باشید، همچنین می توانید از بهار نارنج به همراه چند قاشق غذاخوری عسل و سه لیوان شیرگرم به عنوان یک ماسک بسیار مفید برای زیبا شدن پوست خود استفاده کنید.

بهار نارنج

بهار نارنج

خاصیت های عرق بهارنارنج

اگر دچار قرمزی، خارش و سوزش بر روی پوست خود هستید از بهارنارنج کمک بگیرید
اگر از مشکلات دستگاه گوارش و معده رنج می برید بهار نارنج معجزه درمان شماست، می توانید با مخلوط عرق بهار نارنج با مقداری آب یک محلول درمانی برای رفع اسیدی شدن معده درست کنید و به این ترتیب مشکلاتی، چون ناراحتی و دل درد، سوء هاضمه و حتی نفخ معده را از بین ببرید. این نوشیدنی حتی برای برطرف کردن دل درد در نوزادان نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
اگر دچار قرمزی، خارش و سوزش بر روی پوست خود هستید از بهارنارنج کمک بگیرید و پوستتان را با آن ماساژ و سپس آبکشی کنید تا این مشکلات برطرف شود.عطر و بوی شکوفه نارنج و پرتقال بسیار مطبوع است و خاصیت آرامبخشی دارد، این ماده می تواند برای درمان بی خوابی در افراد مورد استفاده قرار گیرد، برای بهره بردن از این عطر خوشبو مقداری از آن را در یک کاسه آب گرم ریخته در اتاق خواب یا سایر اتاق های خانه قرار دهید تا به آرامی در کل فضا عطر این گیاه معطر پخش شود و به این ترتیب خوابی آرام و شاد بدست آوریدبهار نارنج برای از بین بردن آفتاب سوختگی می تواند مورد استفاده قرار گیرد و اکنون در بسیاری از برندهای دارویی و آرایشی در سراسر دنیا از ترکیبات پرتقال و نارنج استفاده می شود. برای درمان آفتاب سوختگی تنها کافی است مقداری از عرق یا روغن بهارنارنج را توسط یک گاز پانسمان تمیز روی محل موضع گذاشته تا ویتامین C و خواص آرامبخشی این گیاه معطر التهاب را از بین ببرد.
کارشناسان در عین حال توصیه می کنند افراد تنها از محصول طبیعی بهار نارنج استفاده کنند و قبل از مصرف از اصالت آن مطلع شوند.

درمان مشکلات گوارشی با بهار نارنج

مطالب مشابه را ببینید!