چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

قبل از خواب دندانها را تمیز کنید

خرابی دندان,سلامت دندان

 

دكتر مجتبي وحيد گلپايگاني،‌ مدير گروه كودكان دانشكده دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با بيان اين كه بزاق دهان هم خاصيت ضد پوسيدگي و هم خاصيت تميز كنندگي دارد، اظهار داشت: جريان بزاق، ميكروب ها و باقي مانده شير و مواد غذايي را از سطح دندان ها پاك مي كند اما در هنگام خواب ترشح بزاق كمتر شده و جريان آن كندتر مي شود.

دكتر مجتبي وحيد گلپايگاني افزود: در اين زمان ميكروب ها با استفاده از باقي مانده مواد غذايي زمينه پوسيدگي دنداني را فراهم مي كنند.

وي تصريح كرد: اگر كودكي در نيمه شب هم با شير تغذيه مي شود بهتر است دندان هايش با يك گاز مرطوب تميز شود و چنانچه سن كودك اجازه مي دهد مي توان بعد از تمام شدن شير مقداري آب به كودك داد تا مواد باقي مانده از روي دندان ها پاك شود.

مدير گروه كودكان دانشكده دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: گاهي دندانپزشكان براي پيشگيري از پوسيدگي توصيه مي كنند با بزرگتر شدن كودك و رويش آخرين دندان ها، آخرين وعده شير در وعده شير در ساعت 12 نيمه شب و نوبت بعدي تغذيه در ساعت 5 تا 6 صبح، به كودك داده شود.

وي خاطرنشان كرد: اين مسئله كاملا به شرايط شيرخوار بستگي دارد و حتما بايد مراقب بود كه تغذيه شيرخوار دچار مشكل نشود. /باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه را ببینید!