مجله تاپ‌ناز‌

روش های تمیز کردن کاغذ دیواری | چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

شستشوی کاغذ دیواری به جنس لایه های کاغذ دیواری و همچنین چسب استفاده شده در اجزای کاغذ دیواری بستگی دارد و شما با شستن کاغذ دیواری می توانید در هزینه تعویض صرفه جویی کنید و عمر کاغذ را هم طولانی کنید.

روش های تمیز کردن کاغذ دیواری | چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

شستشوی کاغذ دیواری با جاروبرقی

بهترین روش برای اینکه کاغذ دیواری را در قسمت های مختلف منزل تمیز کنید، استفاده از جارو برقی است. باید از سری نرم جاروبرقی استفاده کنید که برای تمام مدل ها و بافت های متفاوت کاغذ دیواری قابل استفاده است. باید از بالا شروع کنید و به پایین بیایید و هر قسمت از کاغذ را دو بار جارو کنید. اگر فرچه بکشید، بافت کاغذی دیواری آسیب می بیند و پس از گذشت چند ماه گرد و غبار را بهه خود جذب می کند. برای جارو کشیدن کاغذ دیواری باید طوری جارو بکشید که به گاغذ آسیبی وارد نشود و یک پارچه سفید به دسته جارو برقی بیاویزید.

 

استفاده از خمیر کاغذ دیواری

آیا روی کاغذ دیواری لکه مشاهده می کنید یا یک قسمت از کاغذ دیواری های شما کنده شده است؟ نباید نگران شوید و فقط با استفاده از خمیر کاغذ دیواری می توانید آن بخش را پوشش دهید. این خمیرها با نام خمیر کاغذ دیواری در رنگ فروش های عرضه می شوند. کمی خمیر را از تیوب خارج کنید و شبیه توپ کنید. سپس آن را به سطح اسیب دیده بمالید و بگذارید تا خشک شود، وقتی که خمیر کثیفی را به خود جذب کرد آن را از دیوار جدا کنید.

 

تست کردن کاغذ دیواری

پوشش های طبیعی با آب دچار آسیب می شوند و نمی توان آنها را شست، برای اینکه تشخیص دهید آیا جنس آنها قابل شستشو است یا نه، کمی اب و مایع ظرفشویی را مخلوط کنید و به قسمت کوچکی از دیوار بزنید، اگر رنگش تغییر کرد و تیره شد و یا اب را جذب کرد، قابل شستیو نمی باشد و بهتر است که از خمیر کاغذ دیواری استفاده کنید.

 

شستشوی کغذ آشپزخانه

در اتاق هایی که در معرض بخار و چربی هستندف گردگیری کافی نیست. پاک کردن دیوارها هر چند وقت در میان ضروری است، خوشبختانه کاغذهای ساتفاده شده در این قسمت ها قابل شستشو می باشند.

یک محلول از آب و مایع ظرفشویی بهترین گزینه برای شستن است، با یک اسفنج خیلی نرم سریع آنها را تمیز کنید. باید مراقب باشید که اسفنج خیلی زیاد خیس نشود، زیرا آب به زیر کاغذ نفوذ می کند و ممکن است آن را از بین ببرد.

باید خیلی حواستان باشد که از بالا به پایین تمیز کنید تا آبی که از اسفنج خارج می شود روی قسمت های پاکیزه نریزد. اگر جنس کاغذها قابل ساییدن است باز هم بهتر است از پاک کننده های قوی و اسفنج خشن استفاده نکنید. پس از اینکه اسفنج مرطوب روی کاغذ دیواری کشدیدی خیلی سریع با حوله آن را خشک کنید و اگر نیاز است که 2 بار آن را تمیز کنید باید بگذارید تا خوب خشک شود و دوباره آن را تمیز کنید.

همچنین بخوانید : راهنمای خرید بهترین مدل کاغذ دیواری و شیک ترین مدل

مطالب مشابه را ببینید!