لباس مخصوص باشگاه ورزشی و سالن تمرین که باید انتخاب کنید

لباس مخصوص باشگاه ورزشی

انتخاب لباس مناسب ورزشی برای باشگاه

در محیط باشگاه و سالن ورزشی  باید لباسی را انتخاب کنید که جنس لطیفی داشته باشد و مقاوم باشد. لباس باشگاه باید براحتی تمیز شود و اگر جنس کشی باشد بهتر است. در هنگام ورزش نباید تی شرت خود را در آوربد.

لباس با جنس پارچه ای ورزشی و مناسب را انتخاب کنید

پارچه هایی را انتخاب کنید که منعطف هستند، رطوبت را به خود نمی گیرند، دمای بدن را کنترل می کنند و یا برای ورزش ساخته شدهاند، بدن شما را باید خشک نگه دارند و باعث راحت بود شما در هنگام ورزش شوند. تمام پارچه های ورزشی یکسان نیستند، هر چه قدر که هزینه کنید متناسب با همان، جنسی با کیفیت بهتر یا بدتر می خرید.

در هنگام خرید لباس نوع ورزش خود را در نظر بگیرید

تمرینات مختلف، لباس های مختلف نیاز دارند، پس قبل از اینکه لباس را انتخاب کنید، تمرین خود را در نظر بگیرید. مثلا اگر به کلاس یوگاه می روید، یک لگین (شلوار کشی تنگ) یا شلوار مخصوص یوگا را انتخاب کنید. شلوارک های آزاد که آستر دوزی داخلی دارند هم مناسب تمرینات شدید کاردیو که برش های زیاد دارند می باشند.

تی شرت پنبه ای در هنگام ورزش نپوشید

شاید وسوسه شوید که بین تی شرت های راحت نوع پنبه ای را در طول هفته استفاده کنید، یکی را انتخاب کنید و برای باشگاه بپوشید، ولی باید بدانید که پوششی که کاملا از پنبه باشد اصلا برای ورزش مناسب نیست و چسبنده شده که این می تواند باعث تحریک شدن پوست شما شود و در نهایت هم پس از اتمام ورزش، بلافاصله شما سردتان می شود. پوشیدن لباس های آزاد و راحت توصیه می شود، البته نه لباسی که بقدری گشاد و آزاد باشد که بین دستگاه های باشگاه گیر کند.

لباس مخصوص باشگاه ورزشی

هنگام ورزش ساعت و جواهرات استفاده نکنید

خیلی از مردم به اکسسوری علاقه دارند و از آن استفاده می کنند و هیچ وقت آن را در نمی آورند. چه ان اکسسوری حلقه نگین دار شما باشد، چه یک گردنبند یادگاری و یا یک ساعت مچی خاص باشد. باید بدانید که ضربه خوردن به اکسسوری توسط یک وسیله سنگین در باشگاه میم تواند به آن آسیب وارد کند. عرف کردن هم می تواند باعث زنگ زدگی و کثیف شدن اکسوری شما شود و حتی می تواند پوست شما را تحریک کند و واکنش آلرژیک در شما ایجاد کند. اکسسوری های خود را در منزل بگذارید و یا قبل از تمرین از دست و گردن خود جدا کنید.

از یک لباس پشت سر هم استفاده نکنید

چند وقت یک بار لباس باشگاهتان را می شویید؟ خیلی از اوقات ممکن است چندین بار و پشت سر هم بدون شستن یک لباس آن را بپوشید، اما وقتی صحبت از لباس ورزشی است، این کار را نباید انجام دهید. این لباس بوی بدن و عرف را می گیرد و عرق شما حسابی به خورد آن رفته است و هیچ کس دوست ندارد که بوی زننده آن به مشامش بخورد.

جوراب و کفش خود را هوشمندانه انتخاب کنید

لین خیلی مهم است که کقش ورزشی شما متناسب با قالب پای شما باشد و با توجه به ورزشی که انجام می دهید، پای شما را بخوبی پشتیبانی کند. کفش های رانینگ برای تمرینات کراس فیت مناسب نیستند و محافظت لازم را از کناره های پای شما نمی کنند. جوراب هایی که سایز پای شما نیستند هم می توانند باعث ساییده شدن پاها و ایجاد تاول در پای شما شوند.

برنامه ورزشی داشته باشید و حرفه ای رفتار کنید

چه پسر باشید و با شلوار جین و دمپایی بین انگشتی به باشگاه بروید و یا چه دختر باشید و تاپ مخصوص ورزشتان را در منزل جا گذاشته باشید، پوشیدن لباس هایی که در طول هفته آن ها را استفاده می کنید، همه این ها نشان دهنده این هستند که خودتان هم نمی دانید که اصلا برای چه به باشگاه آمده اید و روال درست چیست؟

بیشتر لباس های معمولی غیر استرچ می باشند، پس آنها را کنار بگذارید و در هنگام ورزش از آنها استفاده نکنید. با عدم استفاده از کفش مناسب و لباس های نادرست، شما به خودتان صدمه می زنید.

برای تمرین و نوع پوشش خود برنامه لازم را باید داشته باشید و برنامه روزانه و مدونی برای نظافت، نظم و پاکیزگی آنها در نظر داشته باشید.

تی شرت یا تاپ ورزشی را در نیاورید

در باشگاه همیشه شخصی را می بینید که به محض اینکه کمی گرمش شد سریع پیران یا تاپ ورزشی را در می آورد. سعی کنید شما آن شخص نباشید! شما برای اینکه بدنتان را بسازید به باشگاه رفته اید، اما باشگاه جای نمایش اندام یا هیکل شما نیست. در آوردن تیشرت، باعث می شود میکروب ها و باکتری هایی که روی دستگاه ها باقی مانده است، به جای اینکه جذب پیراهن شوند، جذب بدن شما شوند و شما بیماری پوستی بگیرید.

مطالب مشابه را ببینید!