مجله تاپ‌ناز‌

10 مشکل رایج جنسی مردان از اختلال نعوظ تا عدم انزال یا انزال زودرس

خیلی از مشکلات جنسی بین مردان رواج دارد و باید دید که دلیل مشکلات جنسی در مردان چیست؛ شاید یک بیماری ساده مانند تیروئید پرکار باعث انزال زودرس می شود و یاد دیگر مشکلات اختلال ایجاد می کنند که خیلی سریع حل می شوند.

دلایل بعضی از مشکلات جنسی و درمان آن

مشکلات جنسی در رابطه زناشویی می توانند باعث طلاق و جدایی بین زوج ها شوند. اختلال جنسی فقط مخصوص زن نیست و مردان هم ممکن است دچار اختلالات جنسی شوند و این مشکل را نشان ندهند.

این اختلالات طیف وسیعی دارند که در میل جنسی مردان اختلال ایجاد می کنند و در انزال و نعوظ هم مشکل ایجاد می کنند. در این بخش تاپ ناز 10 اختلال شایع جنسی مردان را بررسی می کنیم.

مهمترین اختلالات جنسی مردان :

1. اختلالات نعوظ

دلیل احتمالی:مشکلات قلبی- عروقی

اختلالات نعوظ در آقایان به دلیل کم شدن جریان خون و چاقی ایجاد می شود. چاقی و اضافه وزن و کاهش جریان خون بیماری عروق کرونری قلب در آینده خواهد شد. دو سوم مردانی که دچار حمله قلبی شده اند، ممکن است در سه سال گذشته اختلال نعوظ داشته باشند.

راه حل چیست؟

سطح کلسترول خون در سه چهارم مردن مبتلا به اختلال نعوظ، جالب نیست. برای درمان اختلالات باید رژیم غذایی مناسب و ورزش کنید و وزن را هم کاهش دهید.

2. کاهش میل جنسی

دلیل احتمالی:کاهش هورمون تستوسترون

استرس شغلی، کمبود خواب و مشکلات خانودگی می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند. اگر شما استرس ندارید و مشکلات خانوادگی هم ندارید پس ممکن است هورمون تستوسترون که هورمونی مردانه است کاهش پیدا کرده باشد. کاهش این هورمون به غیر از کاهش میل جنسی باعث ابتلا به پوکی استخوان، دیابت نوع 2، بیمری عروق کرونری قلب، مرگ زودرس، سندرم متابولیک هم شود.

راه حل:

با آزمایش خون ساده سطح تستسترون خود را باید بررسی کنید و اگر این هورمون کم بود باید درمان های لازم را انجام دهید.

مشکلات جنسی مردان

3. انزال زودرس

دلیل احتمالی:پرکاری غده تیروئید

یکی از مشکلات شایع در مردان جوان که باعث مختل شدن زندگی مشترکشان می شود انزال زودرس است. یک مرد از هر سه مرد ممکن است دچار انزال زودرس شود. عوامل مختلفی باعث انزال زودرس می شوند که عبارتند از: اختلال در عملکرد غده تیروئید، مشکلات روانی. پرکاری تیروئید شایع ترین دلیل انزال زودرس است.

راه حل چیست؟

برای درمان این مشکل باید یک آزمایش خون ساده بدهید تا پرکاری تیروئید مشخص شود. دکتر داروی درمانی را برای شما تجویز می کند و انزال زودرس شما هم حل می شود. اگر مشکل شما تیروئید نیست بهتر است ورزش کنید و از تکنیک ها تنفسی استفاده کنید و البته کاندوم هم برای درمان انزال زودرس مناسب است.

4. درد در هنگام انزال

دلیل احتمالی:اسپاسم عضله یا التهاب پروستات

یکی از اختلالات جنسی در مردان که به دلیل اختلالات عصبی است درد در هنگام انزال است. از دیگر دلایل درد در هنگام انزال به التهاب غده پروستات هم می توان اشاره کرد.

راه حل چیست؟

به متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید تا اختلال جنسی شما را حل کنند.

مشکلات جنسی مردان

5. کاهش سرزندگی و نشاط جنسی

دلیل احتمالی:افسردگی یا مصرف داروهای ضد افسردگی

یکی از اختلالات جنسی آقایان کاهش اشتیاق جنسی و سر زندگی و نشاط جنسی می باشد که به دلیل درمان افسردگی ایجاد می شود و دلیل آن می تواند داروهای ضد افسردگی باشد که باعث کاهش تمایلات جنسی مردان می شود.

راه حل چیست؟

اگر شما مبتلا به افسردگی هستید و به دنبال درمان رفته اید باید پزشک برای شما داروهای ضد افسردگی تجویز کند که در بعضی از مواقع باعث کاهش میل جنسی می شود. در این صورت باید با پزشک مشورت کنید تا شاید داروی شما را جایگزین کند و یا آن را قطع کند تا میل جنسی شما باز گردد.

مشکلات جنسی مردان

6. درد در آلت تناسلی در حین رابطه جنسی

دلیل احتمالی:خمیدگی آلت تناسلی در زمان نعوظ (بیماری Peyronie)

یکی از اختلالات جنسی دیگر درد آلت تناسلی در هنگام رابطه جنسی است که علت آن تشکیل یک بافت سخت یا فیبروزی غیر طبیعی در زیر پوست آلت تناسلی می باشد و همراه با درد در هنگام برقراری رابطه جنسی است.

راه حل چیست؟

این بیماری درمان قطعی ندارد و اغلب با جراحی درمان می شود.

7. التهاب و تورم بیضه ها

دلیل احتمالی:سرطان بیضه

سرطان بیضه یک بیماری بدون نشانه و درد است که تورم و التهاب بافت بیضه از نشانه ها آن است و با دست معاینه می شود.

راه حل چیست؟

سرطان بیضه را می توان در مراحل اول خیلی راحت تشخیص داد و درمان کرد و در صورت مشاهده التهاب و تورم در بیضه باید سریع به پزشک مراجعه کنید. برای تشخیص این بیماری وقتی در حمام و زیر دوش آب گرم هستید بیضه ها را معاینه کنید.

8. عدم انزال یا انزال دیررس

دلیل احتمالی:دیابت و اضافه وزن

مشکلات روانی مانند اضطراب، استرس شغلی و تاریخچه سوء استفاده جنسی در دوران کودکی، از عوامل اصلی ابتلا به اختلالات ارگاسم است اما در بعضی از موارد مشکلات مربوط به گیرنده های دستگاه تناسلی ناشی از دیابت باعث نرسیدن به ارگاسم خواهد شد. از عوامل دیگر که بر اختلال نعوظ و کاهش میل جنسی اثر می گذراند چاقی و اضافه وزن است.

راه حل چیست؟

باید سبک زندگی خود را تغییر دهید و تغذیه سالم داشته باشید و همیشه ورزش کنید.

9. عدم ایجاد حالت نعوظ به طور ناگهانی

دلیل احتمالی:انسداد رگ به ویژه اگر همراه با پادرد باشد

گاهی مردان سالخورده دچار کاهش هورون می شوند و به همین دچار اختلالات نعوظ می شوند. اما اگر این اختلالا در جوانان بروز کند باعث انسداد شریان های مربوط به اندام های تحتانی و درد در پاها می شود. بیماری پارکینسون، ام اس، دیابت، فشار خون بالا و استعمال دخانیات خطر انسداد شریان را افزایش می دهد.

راه حل چیست؟

این مشکل مربوط به اختلال جریان خون می باشد و فرد که دچار این مشکل می شود باید به پزشک مراجعه کند.

این مشکل مربوط به اختلال در جریان خون است و فردی که دچار این بیماری هاست باید به پزشک مراجعه نماید و درمان شود.

10. عدم خروج مایع منی در هنگام انزال

دلیل احتمالی:داروهای پروستات

مصرف بعضی از داروهای پروستات باعث عدم خروج منی با مقدار کم منی در هنگام ارضا شدن می شوند. اسیب های عضبی هم در بیماران مبتلا به دیابت باعث عدم خروج مایع منی در هنگام انزال می شود.

راه حل چیست؟

این مشکل در افرادی که ناراحت کننده نیست به درمان نیاز ندارد و اگر قصد بچه دار شدن دارید این مشکل را با درمان های دارویی می توانید درمان کنید.

مطالب مشابه را ببینید!