مجله تاپ‌ناز‌

معرفی میوه هایی که با هم نباید مصرف شوند

بعضی از افراد بر این باور هستند که میوه ها به دلیل داشتن خواص زیاد باید با هم مصرف شوند تا خواص آنها چند برابر شود، اما این روش درست نیست و بعضی از میوه ها نباید با هم مصرف شوند زیرا مضر می شوند.

لیست میوه هایی که نباید با هم مصرف شوند و همزمان خورده شوند

یک کاسه میوه و سبزیجات، کی تواند یک وعده غذایی مفید باشد و شما از آن لذت خواهید برد؛ پس شما به سمت یخچال می روید، تمام میوه ها و سبزیجات سالمی را که در یخچال دارید، بیرون می آورید، آنها را خرد می کنید، یک لیمو ترش روی انها می چکید، کمی هم نمک اضافه می کنید و گشنیز روی انها می پاشید و فکر می کنید که سالم ترین غذا را آماده کرده اید، اما آیا واقعا این بهترین راه درست کردن سالاد است. قبل از درست کردن یک کاسه میوه یا سالاد، باید بدانید که ترکیبات میوه ها، اسیدی، شیرین و یا خنثی است.

بهتر است میوه ها و سبزیجات را اصلا با هم مخلوط نکنید، حتی وقتی که بعضی از میوه ها را با هم ترکیب می کنید، باید از ویژگی های اساسی آنها آگاه باشیددر صورتی می توانید دو میوه شیرین مختلف را با هم بخورید که آنها شامل هیچ نوع اسیدی نباشند به عنوان مثال، هندوانه، سیب و آلو را می توانید با هم بخورید همان طور که در ادامه این بخش از سلامت تاپ ناز خواهید خواند گریپ فروت، پرتقال، لیمو، زغال اخته، کیوی، انگور و به طور کلی مرکبات اسیدی هستند و نباید با هر میوه دیگری ترکیب شوند انبه، تمشک، سیب و توت فرنگی نیمه اسیدی هستند و بادام، بادام زمینی، اووکادو، گردو و نارگیل حنثی هستند پس می توانید آنها را با هم بخورید، برای درک بهتر، در این مطلب یک لیست از ترکیبات میوه برای شما آماده کرده ایم که نباید انها را با هم بخورید.

مصرف میوه

میوه هایی که نباید با هم خورده شوند

1. موز و پودینگ :

بدن ممکن است برای هضم موز با پودینگ مشکل پیدا کند این ترکیب می تواند معده بزرگسالان را سنگین کند، ذهن را کند کند و سم تولید کند، پس برای مدتی ممکن است احساس گیجی کنید، در مورد نوزادان حتی می تواند کشنده باشد.

 

2. پرتقال و هویج :

ترکیب این دو میوه شاید خوشمزه شود، ولی مصرف هر دوی این میوه ها باعث سوزش معده، رفلاکس صفراوی بیش از حد و آسیب به کلیه می شود که منشاء بیماری های جدی تر می شود. مهمتر از همه، اگر شما از مسائل گوارشی رنج می برید، این ترکیب می تواند مشکل شما را بدتر کند؛ مشکلات کلیوی هم می تواند یکی از عوراض این ترکیب باشد.

مصرف میوه

3. موز و گواوا :

ترکیب موز و گواوا می تواند گاز تولید کند و باعث کم شدن Ph خون شود و به این ترتیب شما احساس تهوع و سنگینی، سردرد و درد معده خواهید داشت.

 

4. آناناس و شیر :

وقتی شیر و آناناس را با هم مصرف کنید، ممکن است عوارض جانبی مانند عفونت، تهوع، اسهال، سردرد و درد معده را تجربه کنید. ترکیب ملانین و اسید لاکتیک ممکن است در یک زمان مناسب نباشد.

 

مصرف میوه

5. لیمو و عنبه هندی :

این دو را نباید با هم مصرف کنید زیرا باعث کم خونی می شوند. همچنین مشکلاتی برای هموگلوبین ایجاد می کند، به همین دلیل شما هرگز نباید آن را مصرف کنید و به فرزندانتان بدهید.

 

6. شیر و پرتقال :

آب پرتقال و غلات و شیر را نباید با هم بخورید زیرا بدن نمی تواند آنها را هضم کند، این ترکیبات برای کودکان هم بسیار مضر است. پرتقال باعث می شود که معده شما قادر به هضم نشاسته موجود در غلات نباشد.

مصرف میوه

7. میوه و سبزیجات :

هم سبزی و هم میوه سالم هستن، اما این به این معنی نیست که شما می توانید آنها را همزمان بخورید میوه ها حاوی قند بیشتری هستند سبزیجات به سختی قابل هضم می شوند. در معده باقی می مانند در حالی که میوه ها را جذب می کند و سموم بیشتری تولید می کند، باعث گاز، درد معده، اسهال و سردرد می شوند میوه ها دارای اسید بیشتری هستند بنابراین به معنای واقعی تقسیم و ارزش غذایی سبزیجات را کاهش می دهد ؛ حداقل ، شما باید اسید را از شیرینی جدا کنید.

از سالاد میوه استاندارا باید دوری کنید زیرا هضم مخلوط خربزه، سیب، آناناس، موز و توت فرنگی بسیار کند است. در عوض می کتوانید یک کاسه توت فرنگی که شامل زغال اخته و تمشک را تهیه کنید.

باید به یاد داشته باشید که وعده غذایی ساده تر، اسان هضم تر می شود وعده های غذایی که دارای عناصر کمتری هستند به بدن اجازه می دهند که غذاها را مناسب هضم کنند و تمام مواد مغذی را جذب کنند.

 

 

مطالب مشابه را ببینید!