آموزش ساخت رنگ مو در خانه همراه با دستورالعمل

اگر نمی خواهید از رنگ موهای شیمایی استفاده کنید می وانید با ترکیبات گیاهی و با روش های طبیعی رنگ موهای زیبا درست کنید.برای رنگ کردن موهایتان می توانید از این مواد مفید استفاده کنید.

 

روش ساخت رنگ موهای جدید با مواد گیاهی و طبیعی در خانه

همه شما خانم های ریز بین از مضرات رنگهای شیمیایی باخبرید و علی رقم علاقه به رنگ کردن موهایتان گاهی ترس از عوارض رنگ کردن زیاد موها را دارید. برای این مسئله بهترین توصیه استفاده از رنگ موهای طبیعی و خانگی است که روش ساخت این رنگ موها به سادگی قابل اجرا در منزل است.یادتان باشد چه با رنگ های آماده و معروف به شیمیایی و چه با رنگ های خانگی و معروف به طبیعی موهایتان را رنگ می کنید. پیش از رنگ کردن کامل موها، مقداری از رنگ را روی قسمتی که کمتر در معرض دید است بگذارید و بعد از مدت کمی آن را بزدایید تا اگر موهایتان به رنگ مذکور حساسیت دارد مشکل حادی برایتان پیش نیاید و زیبایی و از آن مهم تر سلامت تان تحت الشعاع قرار نگیرد. اکنون می توانید برای ساختن رنگ مو در خانه با استفاده از مواد طبیعی دست به کار شوید! آستین هایتان را بالا بزنید و ساخت چند نوع رنگی را که در ادامه توضیح داده ایم تجربه کنید و به این وسیله، خودتان را از آن همه مواد شیمیایی تیوب های پررنگ ولعاب خلاص کنید: 1ـ رنگ مو با پوست گردو

آموزش ساخت رنگ موهای پرطرفدار در خانه

با ترکیب مقداری از ترکیبات گیاهی به راحتی می توانید یک رنگ موی طبیعی و بدون ضرر را در خانه بسازید.

ساخت رنگ موی خانگی با پوست گردو

آموزش ساخت رنگ مو در خانه همراه با دستورالعمل

روش ساخت رنگ مو با پوست گردو و مواد گیاهی و طبیعی دیگر

معروف ترین ماده طبیعی به شمار می رود که هیچ نیازی به توضیح دادن درباره قدرت آن در رنگ کردن و ماندگاری رنگ ندارد زیرا تقریبا همه افراد حداقل یک بار دست های سیاه شده از پوست کندن گردوهای تازه رس را دیده یا خود تجربه آن را پشت سر گذاشته اند.
برای این که از پوست های گردو رنگ برای موهایتان بسازید، می توانید مقداری پوست گردو را خرد کنید و به اندازه 4 قاشق از آن را در 6 لیوان آب بریزید و روی حرارت بگذارید.
چند ساعت بعد رنگ مویتان آماده است. موهایتان را پیش از رنگ کردن با این مواد تمیز بشویید، سپس آنها را با این رنگ موی طبیعی رنگ کنید و دقایقی بعد موها را آبکشی کنید.

ساخت رنگ موی قهوه ای با تنباکو

احتمالا گمان می کنید تنباکو فقط استفاده دخانی دارد، حال آن که از آن می توان استفاده های بهتری هم کرد. یکی از این استفاده ها ساخت رنگ برای پوشاندن رگه های موی سفیدشده است. یک لیوان آب روی 2 قاشق تنباکو بریزید و حرارت دهید تا آب به جوش آید.
سپس حرارت را کم کنید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه محلول مذکور روی حرارت کم آماده شود. پس از آن که خنک شد آن را روی قسمت های سفیدشده مویتان بمالید. نتیجه این کار، نشستن لایه ای از رنگ قهوه ای روشن روی موهایی است که دیگر سفیدی آنها به چشم نمی آید.

ساخت رنگ مو با رزماری

از عطاری مقداری رزماری و مریم گلی بخرید. 3 پیمانه رزماری را با 4 پیمانه مریم گلی مخلوط کرده، 2 قاشقسرکه سیب به آن بیفزایید و همه را در ظرفی کوچک ریخته، با مقداری آب روی شعله زیاد بگذارید تا آب جوش بیاید. زیاد آب نریزید. همین که کل گل ها زیر پوشش آب قرار گیرد کافی است. پس از آن که آب به نقطه جوش رسید شعله را کم کنید و تا زمانی که رنگ محلول قوت بگیرد، بگذارید حرارت ببیند. معمولا چند ساعتی برای این منظور وقت لازم است. محلول را صاف کنید و موهایتان را با آن رنگ کنید تا تارهای سفید مو از دیدرس خارج شود.

ساخت رنگ موی جدید با روناس

با گیاه دارویی روناس می توان موها را چنان رنگ کرد که سیاه کدر یا پرکلاغی شود. 4 قاشق روناس را با 3 لیوان آب بجوشانید و پس از سرد شدن و صاف کردن آن، موهایتان را با آن مالش دهید.

روش ساخت رنگ مو با پودر گل شقایق

پودر گل شقایق در اغلب عطاری ها موجود است. می توانید برای رنگ کردن موهایتان از آن استفاده کنید. به یک قاشق از این پودر، همین مقدار پوست گردوی پودر شده اضافه کنید و سپس هر دو را با مقداری آب جوش خوب مخلوط کنید تا در نهایت ماده ای خمیری شکل درست شود. اجازه دهید مدتی بگذرد تا خمیر بخوبی رنگ بیندازد. موهایتان را با این خمیر ماساژ دهید و پس از گذشت ساعتی خمیر را با آب گرم از روی موهایتان بشویید.

آموزش ساخت رنگ مو با ریشه ریواس

اگر قصد دارید به جای تیره شدن موهای سفید، آنها را به رنگ قهوه ای روشن درآورید می توانید از ریشه ریواس استفاده کنید. ریشه این گیاه نیز خاصیت رنگدهی دارد. مقداری از آن را حدود یک ربع بجوشانید و بگذارید سرد شود. پس از گذشت یک روز از صافی عبور دهید و ریشه ها را جدا کرده، مایع برجامانده را با 4 قاشق سرکه سیبو یک تخم مرغ مخلوط کنید. موهایتان را با این مخلوط ماساژ دهید و پس از ساعتی زیر آب ولرم بشویید.

ساخت رنگ موی زیبا با چای

مقداری چای همواره در آشپزخانه هر خانه ای پیدا می شود. از این ماده خوراکی می توانید رنگی تیره بسازید و موهایتان را با آن رنگ کنید. روی 6 قاشق چای، 6 پیمانه آب جوش بریزید. بگذارید چای روی حرارت کم دم بکشد. موهایتان را که پیشتر تمیز کرده اید با چای دم کشیده ماساژ دهید. پس از چند دقیقه که حس کردید موها خشک شده یکی ـ دو بار دیگر موهایتان را با چای آغشته کنید. پس از آن موها را بشویید و اثرات رنگ چای را روی موهایتان مشاهده کنید.

روش ساخت رنگ مو ، آموزش ساخت رنگ موی طبیعی در خانه

مطالب مشابه را ببینید!