اسپری میگرن کات؛ اطلاعاتی در مورد اسپری میگرن کات برای سردرد میگرنی

اسپری میگرن کات

میگرن سومین بیماری شایع و ششمین بیماری ناتوان کننده در جهان می باشد که نوعی بیماری عصبی است و باعث بروز سردردهای غیر قابل تحمل می شود و بسیار کلافه کننده است و در 60 درصد موارد بیمی از سر را درگیر می کند و در 40 درصد مواقع باعث درد گرفتن تمام سر می شود. در این مطلب اسپری میگرن کات را به شما معرفی می کنیم که یکی از راه های مقابله با سردرد میگرنی است.

اسپری میگرن کات از دسته داروهای گیاهی است که به منظور درمان و رفع سردرد های میگرنی استفاده می شود و جزو داروهای کم ضرر حساب می شود و دارای عصاره های مختلفی مانند رازیانه، گشنیز، مرزنجوش، اکلیل‌الملک و اسطوخدوس بنفشه می باشد که تاثیر خوبی بر درمان سردردهای میگرنی دارد و باعث کاهش درد می شود.

 اطلاعات دارویی اسپری میگرن کات

ترکیب اسپری میگرن کات از 20 نوع گیاه دارویی است که پس از سال ها و تحقیقات با تاییدیه سازمان غذا و دارو و انجام آزمایش های بالینی به مرحله تولید رسیده است. داروی میگرن کات به شکل اسپری بینی است و با توجه به این که بیشتر افراد میگرنی مشکلات گوارشی به ویژه تهوع و استفراغ را تجربه می کنند، این روش دارو رسانی می تواند گزینه ای مناسب برای مصرف دارو باشد.

سردرد میگرنی معمولا ضربان دار و یک طرفه است و با انجام هر گونه فعالیت روزانه سردرد ناشی از میگرن افزایش پیدا می کند که در بعضی از مواقع با حالت تهوع، صدا گریزی و نورگریزی همراه می شود که این حالت ممکن است از 4 ساعت تا 3 ساعت به طول بیانجامد، مواد غذایی، اضطراب و تغییرات هورمونی می تواند باعث تشدید میگرن شوند، که با نور و صدای شدید بیشتر می شود، آمار ابتلای مبتلایان به سردرد میگرنی نشان می دهد که میگرن در خانم ها سه برابر بیشتر مردان است که بیشتر خانم ها با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. اسپری میگرن کات به دلیل عملکردی که دارد باعث تغییر در قطر عروق سر به منظور درمان سردرد میگرنی می شود.

شیوع اصلی بیماری میگرن در سن 25 تا 55 سالگی است که در ایران حدود 10 میلیون نفر مبتلا به میگرن هستند و اغلب آنها در حدود ماهی یک تا دو بار دچار حمله میگرنی می شوند که روزانه در کل جهان 20 میلیون حمله میگرنی اتفاق می افتد، بیماری میگرن بیماری است که هزینه های مالی و روانی زیادی برای خانواده ها به بار می آورد. دوره درمان میگرن با داروی اسپری میگرن کات، 4 ماه است و در این مدتبیمار باید 6 اسپری استفاده کند تا دارو اثربخش باشد. باید گفت که اسپری میگرن کات میتواند بیماری میگرن را درمان کند.

از مزایای میگرن کات و استفاده ان از طریق بینی:

  1. باعث جذب سریع و وسیع دارد
  2. بدون درد بودن
  3. استفاده راحت و مطمئن
  4. جذب بالا نسبت به دوز های خوراکی و مقعدی
  5. جذب سریع توسط مغز
  6. عدم ورود به مسیر متابولیک ثانویه در دستگاه گوارش

با استفاده از اسپری میگرن کات امیدواریم که سردرد میگرنی شما درمان شود، در بخش جستجوی سایت می توانید کلمه میگرن را جستجو کنید تا دیگر درمان های سردرد میگرنی را هم مطالعه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!