مجله تاپ‌ناز‌

خطرات فیلترشکن های تلگرام و تلگرام های بدون فیلتر!

خطرات فیلترشکن های تلگرام و تلگرام های بدون فیلتر!

این روزها مردم به دنبال فیلترشکن های تلگرام و یا دانلود تلگرام بدون فیلتر هستند که یکی از نمونه های تلگرام دی آر می باشد. اما آیا این برنامه ها ایمن هستند؟

فیلترشکن های تلگرام و برنامه های تلگرام های بدون فیلتر واقعیت دارند؟

خبرگزاری ایسنا: بعد از اینکه Telegram فیلتر شد خیلی از فایل ها و اپلیکیشن های که ادعا کردند نسخه دیگر تلگرام هستند و بدون فیلتر می توانند تلگرام را باز کنند منتر شد. این نرم افزارها ادعا دارند که بدون وی پی ان و فیلترشکن می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و قابل فیلتر شدن هم نیستند.

کارشناسان به کاربران هشدار دادند که به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات را نخورده و از نصب این گونه نرم افزارها و اپلیکیشن ها اجتناب کنند، چرا که این نرم افزارها و اپلیکیشن ها بدافزارهای مخرب و جاسوسی هستند.

بر این اساس با دانلود و نصب این اپلیکیشن ها، سرقت ازاطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی همراه و یا سیستم ها صورت می گیرد و اطلاعاتی مثل عکس و یا اطلاعات بانکی ذخیره شده در حافظه آن ها به راحتی از سوی مجرمان سایبری به سرقت می رود.

متاسفانه برخی از این اپلیکیشن ها و فایل ها قابلیت فعال کردن میکروفن سیستم ها از راه دور را نیز دارند که در پی این امر شاهد نقض حریم خصوصی افراد از سوی مجرمان سایبری خواهیم بود.

نحوه فعالیت این بدافزارها به گونه ای است که کاربر به راحتی متوجه این سرقت ها نمی شود؛ این فایل ها و اپلیکیشن ها از نوع حملات بلندمدت و پنهان هستند که به مرور اطلاعات ذخیره شده بر روی سیستم ها را به سرقت می برند و طبق اطلاعات سایت پلیس فتا، بعد از چند ماه و سوء استفاده از عکس، فیلم ها و اطلاعات ذخیره شده برروی سیستم ها شاهد شکایت کاربران در مراجع قضایی هستیم که اطلاعات آن ها به سرقت رفته و از این اطلاعات سوءاستفاده شده است.

بررسی و آنالیز برخی از این فایل ها و اپلیکیشن ها در بخش فنی پلیس فتا آغاز شده و موارد مشکوک آن استخراج شده است و در حال حاضر در پی منشاء انتشار این فایل ها و اپلیکشن های مشکوک هستند.

انتشار این دست فایل ها و اپلیکشن های آلوده در وقوع زلزله غرب کشور نیز روی داد که با تبلیغ انتشار اپلیکیشن های اطلاع رسانی سریع از اخبار زلزله و یا کمک به زلزله زدگان بودیم که متاسفانه برخی افراد فریب خورده و اقدام به دانلود و نصب این فایل ها و اپلیکیشن ها کرده بودند و اطلاعات آنها بدون این که خود متوجه شوند به سرقت رفته بود.

بر این اساس به کاربران تاکید شده که حتما برای دانلود هرگونه نرم افزار و اپلیکیشن از سایت ها و منابع معتبر اقدام کنند و به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات دروغین را نخورده و این قبیل فایل ها و اپلیکیشن ها نامطمئن را دانلود و نصب نکنند.

مطالب مشابه را ببینید!