این حالت های بد بدن می توانند نشانه کمب آبی بدن باشند

یکی از مشکلاتی که می تواند سلامت بدن را در معرض خطر قرار دهد، کم آبی بدن است که به دلیل مصرف کم آب، میوه و سبزیجات رخ می دهد.کمبود آب بدن می تواند باعث ابتلا به بیماری های مختلف شود.

اگر این علاوم هشدار دهنده را مشاهده کردید بدن شما کم اب شده است

کم آبی بدن را باید جدی گرفت و فکر نکنید که این مشکل برای افراد فقیر و در کشورهای دچار مشکل، بیشتر اتفاق می افتد. کمبود آب خیلی بین مردم رایج است و دیده می شود. حدود 75 درصد از مردم آمریکا دچار کمبود آب هستند و از آن خبر ندارند و حتی کم ابی بدن می تواند بر روی احساسات افراد نیز تاثیر بگذارد. 60 درصد بدن از اب تشکیل شده است، 75 در از آن در ماهیچه های ما و 85 درصد آن در مغز وجود دارد که شبیه به روغن برای یک ماشین است. وقتی حس بدی دارید و احساس ناخوشایندی دارید ممکن است دلیلش کم آبی بدن باشد.

کم آبی بدن، کمبود آب بدن

علائم کم آبی بدن

اگر این علائم را در بدن خود دیدید حتما شگفت زده می شوید که بدن چطور کم آب می شود و چچطور می تواند مشکلات بدی برای بدن ایجاد کند.

این مشکلات با کم آبی بدن می آیند

1.خستگی :

شما در محل کار و یا منزل خسته هستید، بعد از یک خواب کامل شبانه باز هم حس خستگی می کنید چرا؟ اگر خیلی خسته هستید و مدام این حس را دارید، در واقع احتمال دارد که بدن شما کم اب شده باشد، کمبود آب می تواند باعث شود که فعالیت آنزیمی بدن شما کم شود و باعث می شود که انرژی کمتری بدن تولید کند.

کم آبی بدن، کمبود آب بدن

کمبود آب می تواند باعث خستگی شود

2.یبوست مزمن:

نفخ داشتن و تورم کردن زیاد و هچنین علاوه بر سخت نفس کشیدن هیچ چیز بیرون نیاید به جز فیبر زیادی که در برنامه غذایی خود داشته اید، در این موارد هم باید بررسی کنید که آیا آب کافی می نوشید یا نه؟ کمبود آب یکی از دلایل شایع یبوست مزمن است، وقتی به اندازه کافی آب ننوشید ضایعات روده شما خشک می شوند و خیلی سخت بیرون می آیند.

سردرد هم از علائم کم آبی است

کم آبی بدن، کمبود آب بدن

3.سردرد:

همانطور که می دانید 85 درصد از مغز آب است، وقتی خوب آب ننوشیم، مغز ما خیلی فوری واکنش نشان می دهد. مغز توسط لایه ای محاظفت می شود که از آب احاطه شده است، که کل مغز را شامل می شود. مصرف کم آب یا عدم مصرف آب می تواند باعث شود که این لایه تبخیر شود که باعث فشار وارد شدن به مغز و در نهایت سردرد می شود.

4. بوی بد دهان:

بزاق دهان خاصیت ضد باکتریایی دارد اما کمبود اب باعث کاهش بزاق دهان می شود که باعث بوی نامطبوع دهان می شود.

کم آبی بدن، کمبود آب بدن

تب و لرز یکی از علائم کمب آبی بدن است

5. تب و لرز:

خیلی از مواقع داشتن تب و لرز به دلیل ویروس و سرماخوردگی در بدن تیست و کم آبی بدن هم می تواند دلیل آن باشد. در صورت کم اب شدن شدید بدن، فرد می تواند دچار تب و حتی لرز شود.

کم آبی بدن، کمبود آب بدن

هوس کردن خوردن شیرینی هم از علائم کم آبی است

6. هوس خوردن شیرینی:

وقتی بدن دچار کم آبی می شود، فعالیت اعضای مهم بدن مانند کلیه که آب مصرف می کند و گلیکوژن را ذخیره م کند، تحت تاثیر قرار می گیرد و به همین دلیل ممکن است فرد هوس خوردن شیرینی کند.

کم آبی بدن، کمبود آب بدن

روش های درمان کمبود آب در بدن

با مصرف کردن منظم آب می توانید از این علائم جلوگیری کنید و یا آنها را بسیار کاهش دهید، چند نکته در مورد انجام این کار وجود دارد :

  •  بعد از بیدار شدن از خواب سعی کنید 2 لیوان آب بنوشید. اگر روز خود را این گونه آغاز کنید، هم باعث می شود حس طراوت کنید هم به هضم شما کمک می کند.
  • یک بطری آب شخصی همراه با خود داشته باشید، مطمئن شوید این بطری آبی که خریداری کرده اید، حملش برای شما آسان است.
  • مواد غذایی که حاوی آب زیاد هستند : خیار، گریپ فروت و هندوانه که باعث جلوگیری از کم آبی بدن می شوند را مرتب مصرف کنید.
  • برنامه ها و اپلیکیشن های ردیابی و مصرف آب هم می توانند تا جد زیادی جلوی کم اب شدن بدن را بگیرند.
مطالب مشابه را ببینید!