این 9 مورد باعث عدم تمرکز شما و حواس پرتی شما می شوند

عدم تمرکز

شاید در محل کار و یا سر کلاس درس تمرکز کافی نداشته باشید که به حالات جسمی و فکر شما بستگی دارد. برای رفع مشکل عدم تمرکز باید دلایل آن را بشناسید.

9 دلیل عدم تمرکز

تمرکز کردن افراد با بالا رفتن سن کاهش می یابد، در این مطلب Dr. Ellen Hendriksen چند دلیلی اصلی را که مشکل ساز هستند را بیان می کند.

ذهن شما بیشتر خواستار این بود که مانند یک اسفنج باشد ولی امروزه مانند یک صافی عمل می کند به عبارت دیگر ذهن شما قابلیت رد دادن مطالبی که هیچ ارزشی و اهمیتی را ندارند، ندارد.
چرا ما نمی توانیم تمرکز کنیم؟
در حالیکه گوشی های هوشمند باعث بروز برخی شکست ها درون ما شده است، ما 9 مورد دیگر را به شما معرفی خواهیم کرد.
1-شما فردی مضطرب هستید:
نگرانی بیش از حد و استرس پیاپی می تواند در تمرکز کردن اختلال ایجاد کند و این عادت نه تنها باعث عدم تمرکز می شود بلکه می تواند به بدن بیش از حد صدمه بزند.
2-خستگی :
عدم تمرکز

دلایل اصلی نداشتن تمرکز کافی در محل کار و کلاس درس

خستگی یکی از عوامل کاهش تمرکز می باشد و خستگی بیش از حد آن ممکن است که بدن را در معرض خطر قرار دهد.
3-افسردگی:
افسردگی می تواند تمام بدن را تحت تاثیر خود قرار دهد و عمکرد آنها را نیز مختل سازد.یکی از مهمترین قسمت هایی که افسردگیروی آن تاثیر مستقیم میگذارد ، تمرکز می باشد و انسان افسرده خیلی کم تمرکز دارد و گاهی اوقات نسبت به انجام کاری فراموشی پیدا می کند و نمی تواند کارهایی را که به او پیشنهاد شده است را به نحو احسنت انجام دهد .
همچنین بخوانید : نکاتی در مورد چای هایی که زود رنگ می دهند
4-مشکلات:
مشکلات بیش از حد می تواند قوه ی تمرکز را بصورت کامل مختل سازد. سعی کنید فردی باشید که به راحتی می تواند از پس تمام مشکلات بر آید بدون آنکه از مشکلات کوه بزرگ بسازد وهیچ آسیبی هم به او نمیرسد.
5-رژیم غذایی ناسالم:
اگر شما رژیم غذایی ناسالمی دارید توصیه می شود که با پزشک خود مشورت کنید و یک رژیم سالم که حاوی لبنیات ، گندم ، تخم مرغ ، کربوهیدرات و از این گونه مواد غذایی باشد.
6-کم بودن انرژی:
اگر انرژی بدن شما کم باشد ، جای تعجب نیست که حتما تمرکز شما مختل خواهد شد. در فرهنگی که بطور منظم قهوه جایگزین خواب شده است و احساس خواب و خستگی را از بدن می گیرد حتما بدن دچار مشکل خواهد شد .
7-عدم اطمینان از کاری که انجام می دهید:
کاری که شما مسئولیت آنرا بر عهده میگیرید و میخواهید انجام دهید و از انجام آن اطمینان ندارید می تواند به علت عدم تمرکز باشد . سعی کنید قبل از اینکه قصد انجام کاری را میکنید ، چند ساعت در مورد آن فکر کنید که مسئولیتی که برعهده شما گذاشته شده است ، می توانید از پس آن بربیایید یا خیر؟!در ضمن برای آنکه فراموش نکنید ، توصیه می شود که در دفتر یادداشت خود بنویسید و روزانه یکبار آنها را برای خود یادآوری کنید.
8-عدم آگاهی دقیق:
گاهی اوقات ممکن است ما به آسانی درونمان بهم بریزد و در طی آن تمرکز ، آگاهی و هوشیاری خود را نسبت به کارهای دیگر از دست بدهیم. سعی کنید روی کار خود تمرکز کنید و قبل از انجام آن مطمین باشید که به اندازه کافی استراحت کرده اید و سپس آنرا انجام دهید.
9-شما ممکن است که یک بیماری داشته باشید:
برخی بیماری ها مانند سلیاک ، سرطان ، فیبرومیالژیا و امثال این بیماری ها ، تمرکز را مختل میکنند.
مطالب مشابه را ببینید!