مجله تاپ‌ناز‌

آموزش ماساژ عمقی برای رفع دردهای عضلانی مزمن

استفاده از ماساژ عمقی ماهیچه ای برای رفع درد

ماساژ عمقی ماهیچه ای بر روی ساختارهای بافتی عمیق تر ماهیچه ها و غلاف های پیوندی که بافت هم بند هم نام دارند، به منظور آزاد کردن گرفتگی های مزمن عضلات که با سفرهای مدام و بی تحرکی تشدید می شوند بسیار عالی است.

اگر یک سفر هوایی طولانی یا یک سفر زمینی چند روزه دارید که در مدتی طولانی باید در جایی ثابت بی تحرک بنشینید بعد از مسافرت نیاز به یک ماساژ عمیقی دارد تا از شر دردهای عضلانی راحت شوید.

در ماساژهای عضلانی عمیقی، حرکات زیادی از ماساژ سوئی استفاده شده است با این تفاوت که در این ماساژ تکنیک های ماساژ خیلی شدیدتر انجام می شوند. هدف ماساژور آزاد کردن گره ها از درد است که آن را adhesion می نامند.

اگر چه افرادی مثل راننده ها که مسافت طولانی روی صندلی و در جاده ها هستند برای گرفتن این ماساژ به دلیل سنگین بودن آن احتیاط می کنند، اما رهایی از دردها و گرفتگی های عمیق عضلانی ارزش تحمل این درد مضاعف را دارد. مراقب باشید که در صورت داشتن تجربه ی لختگی خون یا فشار خون پایین یا دریافت خدمات درمانی به تازگی با پزشک خود مشورت کنید، زیرا بعد از این ماساژ فشار خون کاهش می یابد.

 

 

تجربه یک جلسه اول ماساژ

وقتی برای یک ماساژ عضلانی عمقی نزد ماساژور می روید باید این آمادگی را داشته باشید که ماساژی کمی سخت تر از ماساژ سوئدی دریافت می کنید.

از آنجایی که در این ماساژ فشاری شدید هنگام مالش ماهیچه هر مورد نیاز است، ماساژور ممکن است روی بعضی قسمت های بدن شما وقت بیشتری بگذارد که شما نباید از فشار زیادی که حس می کنید بترسید. اگر فشار وارده به حدی است که از تحملتان خارج است، ممکن است شما به طور ناخودآگاه و با سفت کردن عضلات از خودتان در مقابل درد آن محافظت کنید، ولی با این کار شرایط برای رسیدن ماساژور به شرایط درمانی اش سخت تر می کنید.

برای اثرگذاری هرچه بیشتر ماساژ، بدن شما باید در حالت آرامش باشد و بهتر است فشاری که در توانتان است وارد شود. برای این منظور خوب است که با ماساژور خود رابطه ی صمیمانه ای برقرار کنید تا به خواسته های شما توجه کند. ماساژورها از تکنیک های مختلف استفاده می کنند، مثلاً بعضی ها از آرنج برای فشار آوردن استفاده می کنند که ممکن است بعضی افراد با آن راحت نباشند. شما باید با ماساژورتان صحبت کنید تا او بداند از چه حرکت هایی خوشتان نمی‌آید.

 

ماساژ عمقی

بعد از ماساژ

بسیار اهمیت دارد که بعد از جلسه ی ماساژ مقدار زیادی آب بنوشید تا اسید لاکتیک را از عضلات مورد نظر بیرون کند، در غیر این صورت، روز بعد باید درد زیادی را تحمل کنید. به هر حال ممکن است علیرغم نوشیدن آب کافی روز بعد از ماساژ کمی درد داشته باشید که به این معنی ست که مواد زاید عضلات تان خارج شده اند، و شب نباید مصرف آب را قطع کنید به خصوص اگر در سفر هستید.

اگر اولین تجربه ی ماساژ تان لذت بخش بوده و می خواهید روند درمان را ادامه دهید حتما جلسات را دنبال کنید. گنجاندن یک ماساژ عمقی در برنامه روزانه تان بسیار مفیدتر از یک جلسه است، ضمن اینکه با افزایش جلسات، ماساژور شما با شما و بدنتان آشنا تر خواهد شد چنانکه شما نیز با او احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

اگر یک سفر طولانی در پیش دارید و پیش از آن یک ماساژ عمقی دریافت کردید باید این دو یک خواب شبانه آرام و کافی داشته باشید. اگر بعد از ماساژ قصد رفتن به گردش دارید بین کوهنوردی و رفتن به ساحل، دومی را انتخاب کنید زیرا با استراحت دادن به ماهیچه های تان در کنار دریا کمک می کنید که دردها و تنش های عضلانی از بدن تان خارج شود.

 

برای ماندگاری نتایج جلسات ماساژ را افزایش دهید

اگرچه مطالعات نشان می دهد که بعد از حتی یک جلسه ماساژ عمقی، شخص دچار کاهش فشار خون می شود ولی شما باید نسبت به نتایج حاصل از یک جلسه واقع بین باشید، مسلما اینگونه نیست که به سادگی و تنها با گذشت یک جلسه تمام درهای مزمن شما از بین برود.

دردهای جسمی با گذشت زمان بدتر و کهنه تر می شوند و هرچه از عمر دردها زمان بیشتری بگذرد به همان اندازه هم طول می کشد تا بدن به طور کامل از دردها پاک سازی شود. اعمال فشار بیشتر الزاما نمی تواند به طور معجزه وار تمام درهای شما را در یک جلسه محو کند. برای دستیابی به نتایج دراز مدت لازم است که به انجام تمرینات ورزشی حالت درست نشست و برخاست بدن، تمرین یوگا و ریلکسیشن و دریافت ماساژهای عمقی منظم توجه ویژه ای داشته باشید.

 

مطالب مشابه را ببینید!