مجله تاپ‌ناز‌

نگاهی به برج شیطان (DEVIL’S TOWER) مکانی ترسناک و اسرار آمیز

برج شیطان (DEVIL’S TOWER)

برج شیطان در آمریکا Devil’s Tower

در دشت های بزرگ و هموار ایالت وایومینگ که در مناطق کوهستانی غرب آمریکا قرار گرفته است و در نزدیکی رودخانه بل فروش یک برج بزرگ و بسیار بلند خودنمایی می کند که شبیه به هیچ ساختمان و یا بنای دیگی نیست.

این برج یک صخره خیلی عجیب، بلند و خیلی عریض است که از فاصله دور هم کاملا می توان آن را دید.

بومیان این منطقه معتقد هستند که در این برج شیطان زندگی می کند و به همین دلیل نام این برج را برج شیطان گذاشته اند. اما این برج چطور ساخته شده است و دلیل اسرار آمیز بودن آن چیست؟

 

برج شیطان (DEVIL’S TOWER)

 

نامگذاری برج شیطان

این نام در سال 1875 بر این برج بزرگ گذاشته شده است. در آن زمان کلنل ریچارد اروینگ با یک زمین شناس به نام والتر جنی برای کاوش و حفاری به منطقه تپه های سیاه امدند.

این افراد برای جستجو طلا رفته بودند اما اتفاقی این صخره بزرگ و ترسناک را پیدا کردند و زیبایی و ابهت آن برای آنها تماشایی بود.

وقتی نام این صخره را از بومیان پرسیدند آنها نام بومی آن را گفتند که برج شیطان بود. به این ترتیب نام این صخره برج شیطان شد و دلیل ظاهری که داشت خیلی مورد توجه همگان قرار گرفت.

 

برج شیطان (DEVIL’S TOWER)

نظر سرخپوستان در مورد این برج چیست؟

بومیان این منطقه فقط به چشم یک بنای بزرگ به آن نگاه نمی کنند، در مورد این صخره افسانه های زیادی وجود دارد که در گذشته سرخپوستان تصور می کردند این مکان مقدس و فرازمینی می باشد. به مردم مثال، مردم آراپهو این برج بزرگ را چادر خرس می نامند. مردم کیووا به آن درخت سنگی می گویند و قبیله لاکوتا به آن خانه خرس گریزلی، کوهستان جغذ افسانه ای، شاخ خاکستری و کوهستان ارواج هم به آن داده اند.

برج شیطان (DEVIL’S TOWER)

بعضی دیگر از قبیله ها به این برج خانه خرس می گویند و معتقد هستند که شیارهای عجیبی که بر روی این برج وجود دارد در واقع پنجه های خرس گریزلی افسانه ای می باشد. با این حال نام برج شیطان بیشتر از دیگر نام ها متداول شده است و امروزه نیز به این نام شناخته می شود.

امروز هم از برج شیطان برای برگزاری مراسم آئینی و جشن های خاص بومیان منطقه استفا ه می کنند و بسیار اسرار امیز به حساب می آید.

 

برج شیطان (DEVIL’S TOWER)

برج شیطان، محل فرود فرازمینی ها

کسانی که اهل سینما و فیلم دیدن باشند احتمالا با دیدن این برج یاد فیلم «برخورد نزدیک از نوع سوم» ساخته استیون اسپیلبرگ می افتند. در واقع این برج  در صحنه مشهور این فیلم به عنوان محل فرود فرازمینی ها نشان داده می شد و همین موضوع باعث شهرت جهانی این برج شد. البته احتمالا بسیاری از کسانی که این فیلم را تماشا کرده اند نمی دانسته اند که این برج عجیب و غریب واقعا در یکی از ایالت های آمریکا وجود دارد و نامی ترسناک هم دارد: برج شیطان!

 

برج شیطان (DEVIL’S TOWER)

آیا برج شیطان یک آتشفشان قدیمی است؟
برخی معتقدند که برج شیطان در حقیقت یک آتشفشان قدیمی و خاموش شده است. اما زمین شناسان این موضوع را قبول ندارند و بیشتر معتقدند که این صخره عظیم از فوران سنگ های مذاب یا ماگما تشکیل شده که به دلایلی از سطح زمین به بیرون نفوذ کرده اند. در طول سال ها فرسایش و پدیده های طبیعی مثل باد و باران و سیل این صخره را شکل داده و آن را به صورت برجی عظیم و مهیب درآورده است. دانشمندان تخمین می زنند که شکل گیری برج شیطان حدود ۵۰ میلیون سال پیش اتفاق افتاده است و فرسایش آن نیز از ۵ تا ۱۰ میلیون سال پیش شروع شده است.

 

برج شیطان (DEVIL’S TOWER)

آیا برج شیطان توخالی است؟
وقتی به ظاهر عجیب این برج نگاه می کنیم انگار با برجی تو خالی روبرو هستیم. خیلی ها این فکر را می کرده اند و دوست داشته اند هرطور شده راهی به داخل آن پیدا کنند. برج شیطان از سنگی به نام فونولیت تشکیل شده که تقریبا مشابه گرانیت است. دانشمندان معتقدند که اگرچه ممکن این برج در قسمت هایی توخالی باشد اما این بنای عظیم در واقع یک صخره سنگی و متراکم است و توخالی نیست!

دلیل علمی وجود این برج چیست؟

جنس برج شیطان از سنگ های آتشفشانی و تجمع زیاد لاکولیتی می باشد و در کروک کانتی ایالت وایومینگ ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.

این برج بزرگ 265 متر ارتفاع دارد و وقتی به قله این برج می رسیم 5112 متر بالاتر از سطح دریا قرار داریم. این برج بزرگ و پدیده طبیعی در فهرست آثار ملی آمریکا ثبت شده است و در سال بیشتر از 400 هزار نقر از آن بازدید می کنند.

البته کمتر از 1 درصد از افراد جرات بالا رفتن از این برج را دارند.

» همچنین ببینید : 

لاتاری آمریکا چیست و چگونه می توان ثبت نام کرد؟

قدم زدن زن برهنه در خیابان های آمریکا

عکس های خانه گران قیمت اشرف پهلوی در آمریکا

مطالب مشابه را ببینید!