مجله تاپ‌ناز‌

تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

با نگاه کردن به رنگ چشم و دیدن حالات چشم می توان بعضی از بیماری ها را تشخیص داد. با توجه به تغییرات چشم می توان بیماری های مختلف را شناسایی کرد.

تغییر رنگ و حالت چشم می تواند نشانه بیماری های خاصی باشد

اگر شما قدرت بینایی دارید به دلیل چشمان شما است و این تنها توانایی چشمان نیست، چشم ها کارهای مهمی برای شما انجام می دهد و آنها شما را در سراسر جهان هدایت می کنند و به شما می گویند که چه چیزهای رنگی است و کلی چیز دیگر …
اما این بدین معنی است که چشم شما می تواند چیزهایی در مورد سلامتی شما به شما بگوید، به خصوص اگر به تازگی در عملکرد چشم شما اختلال بوجود آمده است. اگر شما هم بعضی از علائم عجیب و غریب را دارید ممکن است که چشم های شما سعی دارند چیزی را به شما بفهمانند تا با استفاده از آن بتوانید بیماری را تشخصی دهید و شروع به درمان کنید.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

بیماری هایی که از روی رنگ چشم می فهمید

11 چیزی که چشم هایتان میتواند درباره سلامتیتان بگوید

1-لکه های سفید :
اگر مدام از لنزهای طبی استفاده می کنید ممکن است بعد از چنند وقت لکه های سفید روی قرنیه ( لایه روشن جلوی چشم) را مشاهده کنید. این لکه های می توانند نشانه عفونت باشند و نشان دهنده آسیب دیدن چشم ها هستند. این آسیب به دلیل یک جسم خارجی است اگر این مشکل همراه با درد و التهاب باشد حتما باید نزد چشم پزشک بروید.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

لکه چشم و دلیل آن

نگران نباشید!
این یک اتفاق شایع است.فقط احتمالا باید چند روز استفاده از لنز هایتان را متوقف کنید.
2. پریدن پلک :
اگر پلک چشم شما بدون اراده می پرد و می لرزد و یا بسیار تکان می خورد و با اینکه سعی می کنید آن را نگه دارید ولی این حالت ادامه پیدا می کند، سعی کنید آرام باشید و کمی استراحت کنید. این نشانه این است که شما تحت فشار زیادی قرار گرفته اید. دوش بگیرید و یک کتاب بخوانید و زود به رختخواب بروید.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

پریدن پلک چشم نشانه کدام بیماری است

 

تاری دید یکی از نشانه های ابتلا به دیابت

3- تاری دید :
تاری دید می تواند نشانه این باشد که شما بینایی تان ضعیف شده است اما می تواند نشانه دیگر بیماری ها مانند دیابت نیز باشد. بر اساس یک مطالعه در انجمن آمریکایی ، 73 درصد از مردمی که مبتلا به دیابت هستند، گفته اند:که دچار اختلال در بینایی شده اند و تار میبینند ؛ مانند:آب مروارید یا دژنر اسیون ماکولا باشد.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

تاری دید و ارتباط با یک بیماری

4-یک حلقه سفید :
رایج ترین مشکل در افراد سالخورده،این است که گاهی اوقات یک حلقه سفید در اطراف عنبیه آنها ظاهر میشود،که میتواند نشانه ای از کلسترول و تری گلیسیرید بالا باشد اگر شما هم این مشکل را دارید،در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته هستید.پس اگر متوجه حلقه سفید شدید،با پزشک چشم خود تماس بگیرید.

 خشکی چشم ها نشانه کدام بیماری است

5- خشکی چشم ها :
اگر چشم های شما همیشه فوق العاده خشک هستند،میتواند نشانه ای از سندروم چشم خشک باشد که به دلیل نداشتن رطوبت کافی در چشم میباشد.شما میتوانید برخی از قطره های چشمی را از داروخانه ها تهیه کنید.و یا برای گرفتن نسخه پیش دکتر خود بروید و داشتن خشکی چشم میتواند به معنی داشتن آلرژی باشد.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

 خشکی چشم نشان از چه بیماری دارد

6- لکه زرد چشم :
اگر شما به طور ناگهانی یک لکه زرد یا برآمدگی در گوشه ای از چشم خود دیده اید،ممکن است زمان زیادی را در زیر آفتاب گذرانده باشید.که پینگوکولا نامیده میشود و میتواند هر گونه عوارض جانبی خورشیدی ایجاد کند. به چشم پزشک مراجعه کنید و همچنین از عینک های آفتابی استفاده کنید که در برابر UV محافظت میکند.

 زرد شدن چشم ها و خبر یک بیماری مهم در بدن

7-زرد شدن،سفیدی چشم :
اگر سفیدی چشم هایتان،زرد شده است،در ابتدا میتوانید از آن بترسید.این زردی احتمالا به دلیل این است که،زمانی کبد شما قادر به فیلتر کردن سلول ها نبوده است و یک ترکیب زرد به نام بیلی روبین را وارد چشم هایتان کرده است این زردی میتواند نشانگر یک عفونت در کبد شما باشد.بنابراین اگر به این نتیجه رسیدید،حتما با پزشک مشورت کنید.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها
 تشخیص بیماری از روی زردی چشم
8- چشمان اشک آلود :
همه روز با کامپیوتر کار میکنید؟
تلویزیون زیاد نگاه میکنید؟
زمان زیادی را صرف چت کردن میکنید؟
تماشا کردن این صفحه ها میتواند منجر به اشک آلود شدن چشمان شما شود ؛ فقط سعی کنید که دراز بکشید و کمی گوشی و وسیله های این چنینی را خاموش کنید.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

چشمان اشک آلود چه دلایلی دارد

چشمهای قرمز خبر از چه بیماری می دهد

9- چشمهای قرمز از خون :
اگر شما میتوانید رگ های خونی پاره شده است را ببینید،نگران نباشید این اتفاق رایج است گاهی اوقات این چیزی شبیه سرماخوردن است،وقتی شما زیاد سرفه میکنید.و یا زمانی که شب دیر میخوابید و باعث میشود که چشمان خود را برای مدت طولانی باز نگهدارید.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

قرمزی چشم نشانه یک بیماری

10 – لکه شناورهای چشم :
آیا شما این حس را می شناسید که وقتی به طور ناگهانی یک چیزهای لکه مانند که در اطراف در حال حرکت هستند، می بینید؟ احتنالا میشناسید، زیرا این یک چیز بسیار معمول و طبیعی است و فقط گاهی اتفاق می افتد. با این حال، زمانی باید نگران باشید که این لکه های شناور را تمام وقت ببینید؛ این ممکن است نشانه ای از پارگی شبکیه یا حتی جدا شدگی شبکیه باشد.
تشخیص بیماری ها از روی رنگ چشم و حالت چشم ها

 چشمان پف دار و قرمز خبر از چه می دهد

11- پف و قرمزی چشم :
اگر آنها علائم دیگری مثل خارش و…نداشته باشند.احتمالا واقعا خسته هستید وبه خواب نیاز دارید پس به رختخواب بروید.

مطالب مشابه را ببینید!