رژیم غذایی برای لاغری و کاهش وزن در یائسگی

رژیم غذایی برای لاغری و کاهش وزن در یائسگی

خانمهای بالای 50 سال و خانمهایی که وارد دوره یائسگی شده اند نیز باید به تناسب اندام خود اهمیت بدهند و با داشتن رژیم غذایی صحیح، کاهش وزن بدهند. در این نوشتار ما به شما می گوییم که در دوران یائسگی تغذیه شما باید چگونه باشد.

روش های کاهش وزن در یائسگی

خانمها در تمام سنین تمایل دارند که زیبا و خوش اندام باشند که البته بعد از یائسگی بطور ناخواسته دچار اضافه وزن می شوند .کاهش وزن در دوران یائسگی امکان پذیر است ، در طول یائسگی چون از مرحله باروری به غیر باروری می رسید تغییراتی در بدن رخ می دهد که بسیاری افراد به این دلیل اضافه وزن پیدا می کنند که برایشان ناخوشایند است به همین دلیل خانم ها به دنبال رژیمی مناسب در طول این دوره هستند تا اعتماد بنفس خودشان را حفظ و بالا ببرند .

بازهم تاکیید میکنیم که کاهش وزن در طول یائسگی امکان پذیر است اگر چه قانونی وجود ندارد که برای همگان صدق کند اما برخی از پیشنهادات وجود دارد که برای همگان قابل استفاده است .
رژیم غذایی برای لاغری و کاهش وزن در یائسگی

روش اصولی برای لاغری و کاهش وزن در یائسگی

آنها عبارتند از عادات غذایی سالم مثل :
رساندن آب کافی به بدن
ورزش کردن
حفظ یک رژیم غذایی مغذی که نیازهای بدن را تامین کند ، در ادامه این بخش از تناسب اندامجزئیات رژیم لاغری مد نظرمان برای درمان چاقی دوران یائسگی را معرفی خواهیم کرد.

رژیم ایده آل برای کاهش وزن در دوران یائسگی:

بدن طبق عادات کار می کند اگر عادات منفی بدی دارید نتیجه خوبی نمی بینید .امروز می خواهیم رژیم غذایی سالمی را به اشتراک بگذاریم که دنبال کردن آن آسان است با اندکی تلاش و ، .نگرش مثبت نه تنها می توانید وزن کم کنید بلکه از سلامتی بیشتری لذت ببرید
محدود کردن مصرف کربوهیدرات :
وقتی به فروشگاه موادغذایی می روید شروع به پیدا کردن مواد از روی لیست می کنید بهتر است از مصرف کربوهیدرات صرف نظر کنید ،اینکار کمک می کند تا رژیم را با عزم راسخ شروع کنید ما در مورد پاستا ، پنیر ،کره ،غذاهای سرخ کرده وخیلی از محصولات دیگر صحبت می کنیم چون اینها باعث تجمع چربی و چاقی می شود و خانم های یائسه باید مصرف آنها را به حداقل برسانند.
رژیم غذایی برای لاغری و کاهش وزن در یائسگی

اجزای رژیم لاغری مناسب برای کاهش وزن در یائسگی

افزایش مصرف سبزیجات :
در طول یائسگی متوجه تغییراتی می شوید که یکی از آنها تغییر در اشتهاست ، سبزیجات منبع غنی از آنتی اکسیدان ،ویتامین موادمعدنی هستند که بهترین گزینه برای کاهش وزن محسوب می شود . گوجه، هویج غنی ازویتامین آ ، ایی ،د ؛ کاهو، بروکلی منبع غنی از آنتی اکسیدان ، پیاز حاوی پروتئین ،کلسیم ،آنتی اکسیدان  است.
کلسیم :
شما احتمالا با مصرف کلسیم در این زمان آشنا هستید نگران نباشید خبر خوبی داریم برای جذب این ماده معدنی نیازی به خوردن قرص نیست بلکه می توانید با خوردن شیر ،ماست ،مغز آن را تامین کنید فراموش نکنید که رژیم را با ورزش متعادل کنید زندگی بی تحرک هیچ فایده ای ندارد .
کاهش مصرف گوشت قرمز وخوردن ماهی :
در طول یائسگی بدن گوشت قرمز را به کربوهیدرات تبدیل می کند که در شکم تجمع پیدا می کنند بنابراین اگر می خواهید چاق باشید گوشت مصرف و اگرنه ازمصرف آن خود داری کنید ،گوشت سفید و غذاهای دریایی را می توانید جایگزین گوشت قرمز کنید.

همچنین بخوانید :
مطالب مشابه را ببینید!