مجله تاپ‌ناز‌

چیدمان میز غذاخوری ؛ اصول و تکنیک های چیدمان میز غذاخوری

اصول چیدمان میز غذاخوری و تکنیک های چیدمان میز غذاخوری

شاید میزبان یک مهمانی بزرگ و خاص باشید و یا قصد تدارک عروسی را داشته باشید که در این موق چیدمان میز غذاخوری بسیار با اهمیت است و باید تکنیک های چیدن میز غذاخوری را بدانید.

چیدمان میز غذای خوری دارای اصول و قوانین خاصی است. این اصول متناسب با هر مهمانی و مراسم تغییر می کند و دسته مختلف تقسیم بندی می شود و شما با توجه به نوع مهمانی، طبق اصول و قوانین باید عمل کنید تا میز شام شما خیره کننده برای مهمان باشد.

 

چیدمان میز غذاخوری

 

اصول چیدمان میزغذا

رسمی – غیر رسمی – پایه ای – بوفه

برای اینکه بدانید کدام دستع مناسب مهمانی شما می باشد باید این را بدانید که مهمانی شما تا چه حدی رسمی است؟ چیدمان رسمی می تواند مهمانان یک مهمانی صمیمی را معذب کند و احساس راحتی را از آنها بگیرد، همچنین چیدمان بوفه به هیچ وجه در یک مهمانی رسمی قابل قبول نیست.

انتخاب چیدمان مناسب برای میز شام بستگی به چند عمال دارد از جمله : میزان رسمی بودن مهمانی، تعدد وعده غذایی سرو شده و نحوه ارائه این غذاها، هدف از چیدمان اصولی، داشتن بهترین تجربه برای مهمانانتان در مهمانی شما است. هر کدام از این 4 قانون خاص خود را برای لوازم و ظروف و .. دارند.

 

چیدمان میز غذاخوری
Dinning table 4

 

قوانین عمومی در چیدمان میز

برای شروع، ابتدا با چند قاعده عمومی چیدمان برای هر نوع چیدمان می پردازیم.

 

کارد

کارد همیشه سمت راست بشقاب اصلی قرار می گیرد به صورتی که تیغه برش کارد در جهت بشقاب باشد. دراین مورد استثناء مربوط به کارد کره خوری که روی بشقاب کره خوری در جهت پایین و چپ قرار می گیرد.

 

قاشق

قاشق ها معمولا در سمت راست بشقاب اصلی قرار می گیرند به استثتاء قاشق دسر که بالای بشقاب اصلی قرار دارد.

 

محل قرارگیری

ظروف یا فاصله حدود ۱ اینچ ازلبه بشقاب اصلی به ترتیب از انتها چیده می شوند.

 

چیدمان ظروف مورد استفاده

در چیدمان از ظروفی که هنگام میل کردن غذا به کار می رود استفاده کنید. برای مثال در صورتی که در میان غذاهای شما سوپ وجود ندارد نباید قاشق سوپخوری کنار بشقاب قرار داده شود.

 

ظروف

برای پیش غذا، ظروف از خارجی ترین قسمت برای دسترسی آسان در هنگام استفاده چیده می شوند. برای مثال: چنگال سالاد در بیرونی ترین قسمت لبه ی سمت چپ قبل از چنگال شام  به خاطر اینکه سالاد معمولا قبل از غذای اصلی سرو می شود قرار می گیرد.

 

چنگال

چنگال ها اصولا در سمت چپ بشقاب اصلی قرار می گیرند. تنها استثناء مربوط به چنگال دسر و چنگال صدف است که به ترتیب بالای  و سمت راست بشقاب اصلی قرار می گیرند.

 

چیدمان میز غذاخوری
چیدمان میز غذاخوری
ببینید : مدل میز غذاخوری جمع و جور برای خانه های کوچک

مطالب مشابه را ببینید!